Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Všetko, čo potrebujeme vedieť o DermaBotexine

Vždy som v sebe prežívala pocit neistoty pri slove botox. Polovica ľudstva „za“ a tá druhá „proti“. To všetko však zmenil rozhovor s Pavlou Vicovou, majiteľkou kozmetického salónu Polla Studio, ktorá ma vyviedla z mojich pochybností. Ako? Zaradila do môjho kozmetického slovníka nové slovo – DermaBotexin. (A nie, nie je to podkategória botoxu.)Ošetrenie pomocou dermatobotexínu je revolúcia v boji proti vráskam za pomoci netoxických látok.

V kozmetike sa v poslednej dobe stretávame so zaujímavými novými procedúram. Jednou z nich je ošetrenie pleti pomocou DermaBotexinu. Čo sa skrýva pod týmto pojmom?

Ošetrenie pomocou DermaBotexin je revolúcia v boji proti vráskam za pomoci netoxických látok. Hlavnou aktívnou latkou je ARGIRELINE – oligobotulotoxin, je to peptíd zložený z piatich organických aminokyselín bezpečných pre náš organizmus. Pôsobí na sval rovnako ako botulotoxín, ale netoxickým a bezpečným spôsobom.

Mimické svaly sa nachádzajú pod kožou a pri sťahovaní svalu (častým použivaním), nám „pokrčia“ pokožku a vytvorí sa záhyb na koži, vráska.  Aplikáciou DermaBotexinu uvoľníme a zrelaxujme sval, čím dochádza k jeho požadovanému uvoľneniu a vyhladenie záhybu, teda vrásky.

Druhou účinnou látkou je  THALASINE  čo je látka z morskej riasy.

To sa, ale občas týka aj mladšej generácie, na táto procedúra vhodná aj na mladšiu pleť? Na aký typ vrások je najúčinnejšia?

Toto ošetrenie je najúčinejšie pri odstraňovaní mimických vrások v okolí čela, očí, brady a pier. Samozrejme s ošetrením môžeme začať aj v mladšom veku, keďže je to procedúra, počas ktorej zapracuvávame výživné latky do pleti. Je tažké vyjadriť sa presne k veku, kedy s nim treba začať, kedže mimické vrásky používame každý v inej intenzite. Je to strikne individuálne.

Krok po kroku, ako sa mám pripraviť na procedúru a čo od nej môžem očakávať? 

Na procedúru sa netreba pripravovať nijako špeciálne. Celý proces ošetrenia pleti, začína po príchode do štúdia. Každá procedúra sa začína krátkou konzultáciu o predchadzajúcej starostlivosti o pleť a o zdravotnom stave klienta. Celé ošetrenie je bezbolestné.

Našim cieľom je, aby sa klient počas aplikácie uvoľnil a relaxoval.

Začíname čistením pleti. Nasleduje aplikácia DermaBotexinu pomocou aplikátora InDERM – je to aplikátor na lokálnu aplikáciu sér. Má tupé zakončenie, umožňuje presné tlakové dávkovanie na miesto aplikácie bez narušenia celistvosti pokožky. Zaručuje vysoký prestup účinnej látky do pokožky.

Ošetrenie pokračuje 20 minútovou masážou pre lepšie zapracovanie a aplikáciou masky s podpornou látkou Thalasine. Na záver aplikujeme retinol a výživný krém.

Po ošetrení sú vrásky výrazne jemnejšie, pričomniektoré vrásky sú už po prvej aplikácii úplne odstránené. Pleť je vypnutá, hladká, tón pleti je zjemnený a vrásky zredukované.

Je leto a v tomto ročnom období sa veľa kozmetických procedúr neodporúča, ako je to s DermaBotoxinom?

Je pravda, že v lete sa niektoré ošetrenia vôbec neodporučajú, ale čo sa týka ošetrenia DermaBotexinom je to v poriadku. Môže sa aplikovať aj počas letných dní. Jediné, na čo musíme počas letných dni dbať, je, vynechanie prípravkov obsahujúcich retinol a vyššie koncentrovane peelingy. Dajú sa nahradiť prípravkami s kyselinou hyalurónovou. Po procedúre je potrebné určite aplikovať krém s ochranným faktorom.

Skoro každá neinvazívna procedúra sa časom stane „závislosťou” či už pre ženy alebo mužov. Inak to nebude ani pri ošetrení DermaBotexinom. Ako často je možné ju absolvovať? 

Myslím si, že starostlivosť o pleť by sa mala stať takou zdravou závislosťou pre každého z nás.

Pre intenzívne odstránenie mimických vrások sa odporúča séria 5 aplikácii, 1-krát do týždňa. Kde sa mimické vrásky úplne odstránia. Ak sa aplikuje aj krém na domáce ošetrenie, tak výsledky sú na  3-5 mesiacov. Samozrejme aj po intenzívnej kúre je možné absolvovať procedúru raz mesačne.

Ak chceme svoje vrásky iba zjemniť a pleť udržiavať stále zdravú a vyživenú, je možné aplikovať takzvanú „udržiavačku“ a to je ošetrenie, ktoré absolvujeme raz mesačne. Čo by mala byť teda naša základná starostlivosť o pleť u odborníka.

Nie všetko je také krásne ružové ako pleť na fotkách… Existuje nejaké NIE pre DermaBotexin?

Látky v DermaBotexine sú organické, čiže, čo sa týka aplikácie tejto latky je úplne bezpečná a je možne použiť ju aj na ošetrenie pre tehotné a dojčiace ženy.

Samozrejme, pri osobnej konzultácii s klientom sa zvolí postup, ktoré ďalšie podporné latky, sa budú používať podľa zdravotného stavu.

Ako pri každej procedúre aj tu platia všeobecné kontraindikácie ako: známa precitlivenosť na niektorú zo zložiek aplikovaných prípravkov a povrchové poškodenie kože, vtedy sa procedúra neodporúča.

 

Foto: František Michálek / @frantisekmichalek

Kontakt: Pavla Vicová / @polla_studio

GALÉRIA