Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Vlásky z lásky á la RR.

O kaderníkoch sa všeobecne hovorí, že ich umenie vie ženu urobiť šťastnou. Niečo na tom bude, hlavne ak sa korune vašej krásy bude venovať taký, ktorý vlasy a prácu s nimi takpovediac miluje. V Bratislave sme sa s jedným takým stretli a vyspovedali sme ho pre vás. Zoznámte sa s Richardom Reissom, ktorého meno stojí za rastúcim brandom „RR“.

Ako si sa dostal k remeslu kaderníka? Kedy si si uvedomil, že chceš byť kaderníkom?

Vyštudoval som Hotelovú akadémiu, no už počas štúdia som vedel, že vlasy ma bavia. Pamätám si, ako som zaplietal spolužiačke copíky. Pokojne by som ju nazval mojou prvou klientkou a mimochodom je z nej dodnes moja najlepšia kamarátka.

Takto pred rokom si si otvoril vlastný Salón v Bratislave. Bolo ťažké vybrať a zostaviť si vlastný tím? 

Zostaviť tím tak, aby výsledok práce bol v jednom štýle, je niekoľko ročná práca. Nakoľko mám vycibrený svojský rukopis, tak popravde to nie je jednoduché. Týka sa to nielen tímu, ale aj prostredia, v ktorom pracujem. Všetko musí byť podľa mojich predstáv. Aj v salóne RR je mnoho detailov vytvorených mnou vlastnoručne.

Pohybuješ sa v práci hlavne medzi ženami. Byť muž kaderníkom má z tohto uhla pohľadu viac výhod, či naopak?

Ja si nemyslím, že má muž viac výhod. Pracoval som v Prahe, kde pracovala tiež väčšina žien a nepociťoval som žiadny výrazný rozdiel. Myslím si, že to je skôr o tom, ako profesionálne sa stavia kaderník / kaderníčka k zákazníkovi. 

Tvoj salón si napriek pomerne krátkemu času pôsobenia obľúbili a navštevujú ho viacerí VIP klienti (klientky)… Pamätáš si úplne prvého zákazníka / zákazníčku v RR?

Z tých, ktoré môžem menovať to sú určite Žanetka Borhy, Deniska Mendrejová, Marika Časnochová a kopec ďalších, ktorí neradi zverejňujú svoje mená. A či si pamätám prvú? Jasné, že áno. Bola to slečna Deniska Mendrejová a presvedčila ma, aby som jej urobil vlásky ešte pred oficiálnym otvorením, na to sa nedá zabudnúť. A čo je dôležitejšie, odvtedy k nám chodí pravidelne a to ma naozaj teší.

Učil si sa od najlepších a v súčasnosti si sám považovaný za skvelého odborníka… bola to dlhá cesta?

Určite je to dlhá cesta. Pamätám si na dni, keď som strávil veľa hodín v práci a aby nebolo toho málo, tak som študoval aj po večeroch, čo sa mi stáva aj dodnes. Ja sa snažím túto prácu robiť vždy s láskou, ono všetko, čo robíte s láskou sa na Vás skôr či neskôr nalepí.

Aké služby si môžu užiť zákazníci RR?

Keďže sme len kaderníctvo, tak všetko čo vás len napadne z oblasti vláskov. Čiže od samotného farbenia, strihania, finálnej úpravy, máme aj rôzne techniky zosvetlovania, regenerácie, ale aj najmodernejšej metódy nadpájania vláskov.

Často sa stáva, že Ti klientka nechá úplne voľné ruky pri úprave vlasov, alebo skôr chodia s jasnou predstavou? Pri úprave vlasov sa sústredíš len na výkon alebo aj na komunikáciu s klientkou? 

Povedal by som tak pol na pol. Komunikácia je prvoradá. Len ak vieš dostatočne počúvať dokážeš sa trafiť a zároveň poradiť, čo by bolo vhodné pre danú klientku. Vtedy to je ľahšie zladiť s realizáciou, pretože aj s výkonom musia byť strany spokojné vzájomne.

Aj vo sfére Hairstylingu sú stále na obzore nové značky, trendy, nové metódy… Sleduješ aktívne tieto zmeny?

Keďže, ako som spomínal, robím svoju prácu s láskou, tak aj trendy sledujem každý deň, to sa proste nedá nesledovať. Je toho naozaj neúrekom a je zložité sa v to orientovať, ale človek takto nájde často nečakanú inšpiráciu a zároveň sa môže naučiť aj niečo nové. 

Kde sa vidíš o 5 – 10 rokov?

Určite sa chcem naďalej venovať svojej práci. Neustále sa zdokonaľovať a to isté dopriať aj ľuďom v mojom tíme. A keď sa ku mne postupne pridá viac ľudkov ochotných na sebe tvrdo pracovať, tak so šikovným tímom by som si vedel predstaviť mať aj ďalšiu prevádzku.

Zatiaľ, ak pri prechádzke Bratislavskými uličkami starého mesta zablúdite do podhradia, a znenazdajky sa ocitnete pred mojim salónom RR, neváhajte vstúpiť. Vítané sú všetky zmeny chtivé žienky, ale samozrejme aj pánov radi uvítame.

Foto kredit:  archív Richard Reiss / Salón RR Richard Reiss

GALÉRIA