Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

The best of Milan Fashion Week 2019

Módnu show roku 2019 rotočilo ako inak než – Miláno! Pozrite sa s nami na favorite moments posledného týždňa módy v Taliansku!Shalom Harlow a Stephanie Seymour s veľkým rešpektom otvorili a aj zavreli veľkolepú show značky Versace. Show bola viac než kedykoľvek predtým grunge ako glamour. Presne podľa slov Donatelly Versace – imperfection is the new perfection. Roztrhané tričká s potlačou tváre dizajnéra, obrátené vrstvenie a falošné kožušiny (už minulý rok prestala používať pravé). Bol to proste Versace, tak ako ho poznáme, ale v novom šate. Popruhy, cvoky, grunge no napriek tomu si zanechala značka záblesk luxusu módneho domu. 

V desaťročnej spolupráci s Tomasom Meierom, vytvoril kreatívny riaditeľ spoločnosti Bottega Veneta, Daniel Lee, svoj debut. Show sa odhrávala v nápaditom prostredí – skleníku. Dizajnová koža bola stredobodom celej prehliadky. Bola všade. Spolu s laserovými bundami, úpletom to bol krok do budúcnosti. Bol to jasný dramatický  podpis koženej reči Bottegy.

Všetci boli pripravení na alternatívu reality v podaní Moschino a návratu k TV show. Miestnosťou znela známa hudba THE PRICE IS RIGHT, modely oblečené v šumivom vzhľade 70-tych rokov, umývačky riadov, záclony, Ferrari a iné glorie. Obrovské vlasy, modré očné tiene, diskotéka, šaty pretkané flitrami, kryštálmi a dokonca aj LED svetlami. Tašky tvarované ako sušiče vlasov, pokladnice, rúrky na zubné pasty a fľaše zo šampanského, ktoré viseli z ramienok.  To bolo Moschino. Svetlo sveta Jeremy Scott. 

Pozdĺž móla, ktoré bolo doslova zapálené Edisonovými žiarovkami, Miuccia Prada, poslala ódu na romantiku uprostred nebezpečnosti v tejto sezóne. Kolekcia bola fúziou extrémnej ženskosti – jemné šnúrky, kvetinová potlač v životnej veľkosti a maskulinity v podaní vojenských búnd, ťažkých topánok, popínavých rastlín ako potlač. Bolo to napäté spojenie, zrkadlené v soundtracku, ktorý sa voľne pohyboval od rozprávkových melódií až po death metal. Prada vo svojom vlastnom saténovom bombardéri nakoniec s úsmevom ponúkla nádej, že romantika vyhrá. 

Počas krátkeho okamihu bol s nami na runway aj Karl Lagerfeld. Modely Fendi, kde tvorca tvoril 54 rokov, tvoril podpis vysokými goliermi, oblými šatami s ostrými ramenami,  výraznou siluetou kožených búnd, sa Legerfeldove elegantné náčrty znova zformovali. Nakoniec samotná Silvia Fendi ukončila prehliadku slovami – LOVE KARL!

Na pozadí svetelných LED svetiel, Alessandro Michele, predstavil svoju kolekciu Gucci. Karneval vzhľadu zmiešaný s postupnosťou masiek – metafora, pretože svojim oblečením máme každý svoju masku. Množstvo falošných kožušín a spleť vintage odkazov. Jednoducho slobodný voľný štýl Gucci.

Foto: Valerio Mezzanotti

GALÉRIA