Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Spoznajte najväčší jogový e-shop na Slovensku

Za každým veľkým úspechom stojí najprv veľký sen a následne aj veľa, doslova mravenčieho, pracovného úsilia. Ako to bolo v prípade Flexity, sa dozviete na  nasledovných riadkoch, zo slov jedného zo zakladateľov, Tomáša Sokola.

Ako sa to všetko začalo?

Naša story začala tým, že sme mali sen vybudovať niečo vlastné, čo by nás bavilo a napĺňalo robiť pre ostatných. Keďže sme sa manželkou venovali joge a ja som robil predtým v marketingovej agentúre, tak sme spojili myšlienku a vrhli sa do vybudovania e-shopu. Chceli sme na Slovensko priniesť veci, ktoré tu veľmi chýbali a zlepšiť tak život a cvičenie ľudom, čo sa venujú joge ako my. Po čase to nabralo obrátky, preto som odišiel z agentúry, kde som pracoval a začal sa Flexity venovať naplno.

Neskôr sme spojili sily s ďalším joga e-shopom a posilnili tím. Ten sa postupne rozširoval stále o ďalších ľudí a externé spolupráce. Vložili sme do toho hlavne náš vlastný kapitál a celý čas ideme len z toho, čo si zarobíme. Dnes sa charakterizujeme ako rodinno – priateľský e-shop so zameraním na jógu a všetko čo s ňou súvisí. Predávame od podložiek na jogu, oblečenia, doplnkov po rôzne pomôcky na cvičenie, meditáciu alebo spríjemnenie atmosféry doma, či v štúdiu.

Máte aj iné aktivity?

Na pozadí sa snažíme ľuďom cez e-shop komunikovať aj dôležité celospoločenské témy, ako ekologickosť – vyberáme práve takých dodávateľov, ktorí ju aktívne riešia a prispievajú k znižovaniu ekologickej stopy. Veríme, že dnes by produkty mali brať ohľad nielen na funkčnosť, ale hlavne na zdravie a následne aj dopad, aký zanechajú, keď doslúžia svojmu účelu. Snažíme sa pozerať viac dopredu a podporovať tých, čo vyrábajú naozaj zodpovedne a dlhodobo.

Ďalej tému mentálneho zdravia, ktorá je na Slovensku dnes poddimenzovaná a celkovo tému work-life balance, aby ľudia dokázali spomaliť, viac vnímať seba aj svoje okolie, čiže celkovo nielen taký “športový” prístup k jóge, ale aj tu vnútornú stránku jogy. Téma stresu a vyhorenia stále naberá v spoločnosti na dôležitosti a podľa nás je potrebné o tom viac hovoriť a komunikovať to z rôznych strán. Je pre nás dôležité, aby všetci, ktorí robia vo Flexity boli joga positive a vedeli čo najlepšie poradiť a hlavne mať ľudský prístup a empatiu voči zákazníkovi. Správame sa tak, ako chceme, aby sa správali ku nám.

A na čo sa môžeme s Flexity tešiť so budúcna?

Do budúcna máme veľa plánov. Z pohľadu e-shopu by sme sa radi rozrástli za hranice do okolitých štátov. V roku 2020 sme vstúpili na maďarský trh a plánujeme ďalej pokračovať smerom na juh. Chceli by sme aj posunúť našu značku Flexity smerom k výrobe vlastných produktov. Ďalej by sme radi viac nakopnúť náš ďalší projekt Jogahunter.sk, kde máme ambíciu vybudovať platformu pre všetko dianie okolo jogy na Slovensku.

Radi by sme aj vybudovali koncept predajne, kde by si ľudia mohli vyskúšať všetky pomôcky a kde by bol zároveň aj menší priestor na malé workshopy, či diskusie. V neposlednom rade by sme chceli rozšíriť našu ponuku, aby zahŕňala naozaj všetko potrebné pre jogínsky lifestyle a zväčšiť skladovú dostupnosť. V najbližšej dobe máme ako hlavnú ambíciu priniesť viac produktov na jogu aj pre mužov a motivovať ich k jej cvičeniu. Najlepšie so svojimi polovičkami, aby to prispelo aj k väčšej harmónii vo vzťahoch.

Foto kredit:  archív FLEXITY 

GALÉRIA