Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

SPIRULINA, ZELENÝ JAČMEŇ, CHLORELLA – GREEN BOMB

Neustále hľadáme možnosti, ako podporiť svoje zdravie. Dnes je bežné, že keď volíme vhodné potraviny, či doplnky výživy, uprednostňujeme produkty na prírodnej báze. Tiež hľadáte niečo, čo dodá vášmu telu vitamíny, minerály a stopové prvky? Tak čítajte ďalej…

Ak potrebujete naštartovať vaše telo, dá sa to pomocou klasických zelených potravín, ako sú zelený jačmeň, chlorella, či spirulina. Dnes ich bežne nájdete v práškovej forme, ktorá je mimochodom najvhodnejšia, nielen v lekárňach, ale aj regáloch viacerých obchodov. Poďme si ich ale aspoň v skratke predstaviť.

Spirulina

Spirulina obsahuje aminokyseliny, ktoré, v prípade jej užívania v práškovej forme, naše telo dokáže stráviť už v priebehu polhodiny. Pomáha pri anémii, astme, cukrovke, upravuje hladinu cholesterolu a je vhodná aj pri kardiovaskulárnych problémoch. Jednoznačne by po nej mali siahnuť hlavne ľudia s oslabenou imunitou, pre ktorých je jej pravidelný príjem veľmi dôležitý.

Zelený Jačmeň

Zelený Jačmeň je veľmi silným antioxidantom. Pôsobí protizápalovo a proti bolesti, podporuje vyprázdňovanie, čím napomáha detoxikácii organizmu a nápomocný je aj pri vyrovnávaní hladiny cukru a cholesterolu v organizme. Aby boli jeho účinky čo najlepšie, mladé listy jačmeňa sa zbierajú v dobe, keď dosahujú dĺžku iba 20 až 25 centimetrov. Vtedy totiž obsahujú najviac vitamínov, minerálov a stopových prvkov.

Chlorella

Už dávno je ľuďmi považovaná za zelený zázrak. Za toto prirovnanie vďačí jej vysokému obsahu horčíka, ktorý je základom pre vyrovnanie sa organizmu s únavou. Pomáha hlavne pri redukcii fyzickej a psychickej záťaže, celkovo mierni nervozitu a podráždenosť, dodáva nám energiu, podporuje metabolizmus aj hormonálnu rovnováhu. A k tomu všetkému navyše má vraj omladzujúci účinok.

Ak teda hľadáte niečo, čo má blahodarný účinok na vaše celkové zdravie, zelený jačmeň, chlorella, či spirulina sú správnou voľbou. A nebojte sa vyskúšať aj ich kombináciu.

www.joyclinic.sk

Foto: redakcia /web

 

GALÉRIA