Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

ROZBORA COUTURE PRE ROK 2020 – S ESENCIOU ŽENSKOSTI

Nežná koketnosť v detaile, zmyselne zvýraznená silueta, dokonalý strih, ale najmä vysoká kvalita vypracovania modelov s novými pravidlami dámskej elegancie, kde víťazí ženská krása a štýl doplnený niektorými pánskymi prvkami. Takto možno opísať najnovšiu kolekciu módnej značky ROZBORA COUTURE, ktorá doslova očarila aj účastníkov na Bratislava Fashion LIVE! 19.Podľa Richarda Rozboru BA (Hons), kreatívneho riaditeľa a módneho návrhára rodinnej módnej značky ROZBORA COUTURE, sú niektoré šaty samy o sebe šperkom a šperky sa nosia bez časového obmedzenia. Vo svojej autorskej, najnovšej kolekcii sa zameral na etiku, poctivosť a environmentálne princípy. Jeho víziou je prinavrátiť krásu, komfort s možnosťou uplatnenia vzájomnej kombinovateľnosti a praktického využitia jednotlivých kúskov pre ženu každého veku.

Pri vytváraní kolekcie pre nadchádzajúce obdobie sa inšpiroval niektorými dekádami minulého storočia, konkrétne 40., 50., 70. a 80. rokmi a celú aktuálnu ucelenú kolekciu štylisticky zjednotil nežnými mašľami. Modely – 33 kompletných outfitov –  sú chic a prudko nositeľné, komfortné, s možnosťou vzájomného kombinovania. Štýlové modely v atraktívnom dizajne, prevažne v matnom a polomatnom prevedení sa stretli s veľkým úspechom.

V kolekcii zn. ROZBORA COUTURE pre rok 2020 dominuje sofistikovaný štýl, ktorý sa vyznačuje čistými líniami, s použitím tých najkvalitnejších materiálov od prémiových európskych výrobcov. Tradične je línia vytvorená z materiálov ako hodváb, mäkká vlna, tweed, detaily sú doplnené z plisovanej čipky. Do kolekcie autor zaradil  inovatívne a obľúbené úplety zo 100% Merino vlny, nové typy pulóvrikov s čipkovým a žakárovým vzorom a šiat s veľkorysým golierom. Prevládajú žiadané luxusné odtiene farieb, napríklad šedá, béžová, nugátová, burgundy, staroružová, off white, ale aj mystická fialová a hypnotická smaragdová. ….a nechýba ani večná čierna.

Čisté, profesionálne prepracované modely, sú ako stvorené pre moderné, aktívne, sebavedomé ženy bez vekového obmedzenia. Vyzdvihujú jemnú eleganciu s filozofiou Slow Fashion. Sú komfortné, vhodné na dlhodobé nosenie a vzájomné kombinovanie. Kolekcia je  vhodná pre biznis, či spoločenské príležitosti. Nechýbajú elegantné obľúbené hodvábne blúzky, pôvabné sukne, štýlové nohavice, kabáty, trenčkoty, saká, nohavicové kostýmy, sukne a nádherné šaty.

Aktuálnu kolekciu Richard Rozbora predstavil aj na medzinárodnej premiére na MQ VFW19. Účasť na oboch podujatiach podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Foto credit: František Michálek

GALÉRIA