Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

PROBIOTIKÁ! Liek na všetko?

Väčšina našich klientov sa na prvej návšteve pýta, či neexistuje tabletka na všetko? Aj my v Joy clinic ľutujeme, že neexistuje. Ale dnešná doba nám ponúka ďaleko lepšiu variantu. Variantu probiotík. Nemali by ste tento zázrak vyskúšať aj vy?Informácií o tom, že probiotiká sú pre náš organizmus prospešné, je neúrekom. Obzvlášť v spojitosti s antibiotikami. Koľkokrát sa vám stalo, že po naordinovaní antibiotík, vám lekár naordinoval aj probiotiká?! Prečo je tomu tak? Probiotiká nielenže ukľudňujú podráždený žalúdok, ale dokážu oveľa viac. V našej tráviacej sústave, obzvlášť v hrubom a tenkom čreve, existuje množstvo baktérií, ktoré sú dôležitou súčasťou procesu správneho trávenia organizmu. Nie vždy baktérie fungujú ako švajčiarske hodinky a vtedy prichádza ten správny čas na probiotiká – zdraviu prospešné baktérie. Živé organizmy, ktoré priaznivo pôsobia na naše telo. 

Probiotiká nájdeme v potravinách, ale aj vo forme tabletiek, ktoré ponúkajú množstvo variánt a krémoch. Obnovujú črevnú mikroflóru, majú protizápalové účinky, zvyšujú imunitu, pozitívne pôsobia na pleť a taktiež na psychiku, pretože dôkladne likvidujú všetky látky, ktoré negatívne ovplyvňujú našu náladu. Informácií o tom, aké je potrebné, užívať probiotiká počas choroby, je množstvo. My sme sa na ne pozreli z inej strany. 

Probiotiká sú dôležité aj pre každodenný život. Napríklad pri prevencii respiračných ochorení. Ak sa rozhodnete vyskúšať tento „všeliek“ zamerajte sa na správny výber. Množstvo probiotík, ktoré obsahujú. Základné pravidlo znie: Čím viac ich produkt obsahuje, tým lepšie. Minimum, s ktorým máme pozitívne skúsenosti počas 6 rokov našej praxe je, desať miliárd baktérií. Tieto zázračné tabletky pozitívne ovplyvňujú aj našu pleť a vzhľad pokožky. Napríklad zápalové procesy, ktoré spôsobuje akné, je možné za pomoci probiotík, zmierniť skoro až na minimum. Stabilizujú črevnú flóru a obmedzia rast mikroorganizmov, ktoré môžu byť pôvodcami zápalov. Aby sme podporili pozitívny výsledok, odporúčame aplikovať probiotiká aj priamo na pokožku. Na trhu je dostupné veľké množstvo krémov, ktoré probiotiká obsahujú, redukujú začervenanie a výraznú citlivosť pleti a pôsobia proti baktériám usadeným v mazových žľazách. 

Najlepším spôsobom, ako do tela dostať probiotiká v prirodzenej forme, je strava. Nájdeme ich v jogurtoch, tempehu, kimchi, miso paste, v tvrdých syroch typu ementál alebo v zelenine. Znie to skoro neuveriteľne, ale probiotiká sú prospešné pre trávenie, imunitu, pleť, psychiku ale aj mozog. Ešte stále váhate, či ich máte vyskúšať?

www.joyclinic.sk

Foto: Getty Images

GALÉRIA