Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Perfektné INSTA-TAN? Ako ho dosiahnuť v troch jednoduchých krokoch!

Perfektné opálenie je issue každého, kto rád trávi hodiny na slnku. Jantárová pokožka, na polceste medzi karamelovou farbou a svetlým bronzom…. Žiarivá pokožka. Skrátka krásny cieľ, ktorý chceme dosiahnuť každý rok. 

Bohužiaľ, nie je to vždy jednoduché, pretože robíme malé chyby, ktoré spôsobujú nesprávne opálenie. Zabudnutá hydratácia, používanie holiaceho strojčeka na holenie (Ako inak? :-))… A nie na hydratáciu pokožky. To sú nepochybne hlavné príčiny fľakatej, nepravidelne opálenej pokožky. Takže sa vráťme ku kľúčovým slovám… Ako dosiahnuť perfektné INSTA-schválené opálenie? 

Jednoducho! Odstránenie chĺpkov, hydratácia a ochrana!

#1 PREVENTÍVNE ODSTRÁNENIE CHĹPKOV je základom, ako nezničiť perfektné opálenie

Jedným z problémov, ktoré postihujú ženy počas leta, je výber medzi holením a depiláciou voskom. Bezpochyby, holiaci strojček je super praktický, rýchly a bezbolestný, ale zároveň neodstraňuje chĺpky v korienkoch, urýchľuje ich opätovný rast a pokiaľ ide o opálenie, vystavuje pokožku jemnému, ale nepretržitému stresu, ktorý podporuje dehydratáciu.

Aj keď priamo holiaci strojček neodstraňuje vrstvy pokožky či opálenie, je vždy lepšie pripraviť sa vopred a vychutnať si depiláciu pred vystavením sa slnečným lúčom. Voskovacie alebo elektrické epilátory sú skvelé na odstraňovanie chĺpkov v korienkoch, pričom pokožka zostáva hladká a čistá niekoľko dní. Nezabudnite však tieto procedúry absolvovať pred opaľovacou sezónou, inak dosiahnete presný opak perfektného opálenia. 

#2 HYDRATÁCIA POKOŽKY 

Povrchové bunky pokožky sa opaľujú ako prvé, vysychajú a odchádzajú, preto je dôležitá ich stála hydratácia. Nezabúdajte chrániť a regenerovať! Hydratácia je krokom k famóznemu opáleniu. 

#3 SKUTOČNÝM TAJOMSTVOM DOKONALÉHO OPÁLENIA je OCHRANA

Každý odborník v oblasti dermatológie vám povie to isté: nikdy sa neopaľujte bez opaľovacieho krému. Hlavné sú hneď dva dôvody! Po prvé, pokožka musí byť chránená pred UV žiarením, ktoré je veľmi škodlivé a môže spôsobiť vážne poškodenie. Po druhé, opaľovací krém pomáha pokožke postupne si zvyknúť na slnko, a preto sa vyhnete spáleniu a sčervenaniu. Pokožka bude sfarbená prirodzene, jemnými odtieňmi a postupne opálenie prejde do intenzívneho čokoládového sfarbenia. Nás celé leto chránia opaľovacie krémy Ladival. Ladival ponúka široké spektrum rôznych opaľovacích krémov či sprejov. Pre nás absolútna špička tohto leta, na ktorej si v redakcii ulietavame, je Ladival ACTIV – opaľovací sprej určený na cvičenie či prechádzku. Nemôžeme opomenúť ani opaľovací krém určený pre alergickú pokožku! Každý jeden je transparentný, neobsahuje parfumy, umelé farbivá, tuky, emulgátory a ani konzervačné látky! 

Foto credit: Joy group, s.r.o.

GALÉRIA