Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

LAY FALL / WINTER 2018-19

Až neznesiteľná príťažlivosť farieb je typická pre novú kolekciu značky LAY módnej návrhárky Lay Sedlákovej, ktorá je na trhu pod názvom FW 2018-19. Jednotlivé kúsky vychádzajú z princípov kolekcie predchádzajúcej. Rozpracováva niektoré jej prvky, stavia ich do nového svetla a vytvára z nich komplexné outfity zložené z kabátov, šiat, sukní… Lay opäť potvrdzuje, že je súčasná dizajnérka so silnou víziou a zmyslom pre vzájomné súznenie odevu a jeho nositeľky. Veď posúďte sami.Lay si pre svoje modely vybrala neodolateľnú škálu farieb, ktorej dominujú mentolová, bledo ružová a bordó. Farby hladiace dušu nechávajú vyniknúť modelom s nápaditými detailmi v podobe naberaných rukávkov či atypicky umiestnenej mašle na chrbte šiat. Kolekciu si vychutnajú dámy všetkých vekových kategórií, milovníčky kvality, elegancie a prepychových materiálov. Sú nimi žakár, vlna a kráľ hrejivého luxusu – mohér.

Kolekciu FW 2018-19 značky LAY možno rozdeliť do troch sérií – Outstanding, Superfeminime a Ready to wear. Toto poňatie umožňuje osloviť ženy rôznych typov, hľadajúce v móde rozdielne odpovede. Podobné zameranie nájdeme aj v kolekciách predchádzajúcich, pretože cieľom Lay je uspokojiť široké portfólio klientok.

Pri tvorbe kolekcie pracujem s názormi mojich klientok a ich potreby spracúvam spôsobom, ktorý považujem za estetický. Načúvam im a ich priania kombinujem s prvkami charakteristickými pre moju tvorbu. Či už to sú farby, strihy či kontrastnosť,“ hovorí módna návrhárka Lay Sedláková.

V sérii Outstanding je používaný hlavne mohér, dominujú jej fluffy kabáty a očarí každú milovníčku módy. Nebojí sa farieb, okázalosti a jej nositeľky sú sebavedomé ženy, vedomé si svojej výnimočnosti. Oproti tomu Superfeminime je sofistikovanejšia, klasickejšia a pracuje s jemnejšou paletou farieb. Nájdeme tu napríklad čipku, ktorá je typicky ženským prvkom. Ready to wear obsahuje jednoduchšie kúsky, ako sú šaty, sukne, košele. Kúsky fungujúce naprieč celým šatníkom sú v poňatí Lay ozvláštnené špecifickými detailmi v podobe mašličiek, retro vzorov a príťažlivých farebných kombinácií. Po zhliadnutí nezostáva iné, než sa touto novou kolekciou nadchnúť.

www.laysedlakova.cz

Foto: archív LAY SEDLÁKOVÁ

GALÉRIA