Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Laminovanie obočia! Hit, ktorý pobláznil celý svet!

Netrvalo veľmi dlho, aby na Slovensko dorazil hit, ktorý láme rekordy návštevnosti v oblasti kozmetiky. Laminovanie obočia! Počuli ste už o ňom? Nie?! CH-Y-B-A!!! My sme sa o ňom porozprávali s odborníčkou Petrou Zeman, Slovenkou, ktorá sa nebojí prinášať kozmetické trendy.

Nedávno som narazila na pojem laminovanie obočia. Zostala som trošku zmätená. Čo presne znamená tento pojem?

Laminovanie alebo aj kolagénovanie obočia, je ruská technika, ktorú vynašli pre prirodzený vzhľad hrubého a hustého obočia. História laminovania nie je bohatá, vznikla nedávno vďaka Brow Angels dievčatám, ktoré pôsobia v Prahe a na to, že funguje táto technika krátko, má TOP výsledky. Ja, ako prvá Slovenka, som sa zúčastnila na školení práve u nich, kde som získala certifikát. Odišla som s perfektnými znalosťami, čo sa odzrkadľuje aj na mojej práci. Brow Angels patrí veľké ďakujem, ste úžasný team a dúfam, že do budúcna sa nám otvoria dvere aj pre ďalšiu spoluprácu.

Ako vnímaš dopyt po tejto službe? Sú Slovenky otvorené novinkám v oblasti kozmetiky a starostlivosti?

Vidím to hlavne u seba. Má o to záujem veľmi veľa žien zo Slovenska a opätovne sa ku mne vracajú. Tak, ako sa staráme o vlasy, nechty, pleť, tak by sme sa mali starať aj o obočie a mihalnice. Každá žena má svoje každodenné rituály. Ženy sa starajú o svoju pokožku a vlasy, ale ukážte mi ženu, ktorá sa stará o svoje obočie!? Presne tak, ako sa stretávame, v každodennom živote, s veľa škodlivými vplyvmi na našu pokožku a špinavý vzduch pôsobí na kožné bunky, tak isto pôsobí aj na naše chĺpky. Obočie a oči sú základ tváre a výrazu. Ak sa v tomto prípade nemajú ženy vo zvyku starať o svoje obočie každý deň, tak dámy privítajte LAMINOVANIE OBOČIA, s fixáciou až do 2 mesiacov! No nie je to úžasne dlhý čas bez starostí?! 

Bez starostí? To znie viac než dobre! Čo si môže žena predstaviť pod laminovaním obočia? 

Je to dlhodobá fixácia a úprava prirodzených chĺpkov s výživou, kde základom je mať svoje chĺpky. Farbenie sa robí podľa požiadavky klientky, alebo na odporúčanie odborníka, keď je potreba, zjednotiť ho. Žiadne lepidlá, žiadne ihly!!! Fixácia trvá 4-8 týždňov, ale je to individuálne. Procedúra trvá od 35 do 50 minút.

Aký materiál používaš?

Materiál je veľmi kvalitný. Používam značku NOUVEAU. Je certifikovaná, hypoalergénna, určená aj pre tehotné a dojčiace maminky. Výživa (olejček), ktorá sa používa na záver, je určená na spevnenie chĺpkov a na podporu rastu, práve vďaka svojmu zloženiu.

My, ženy, vyskúšame čokoľvek, čo nám ušetrí čas a prinesie benefit v oblasti krásy :-). Prečo by sme sa však mali rozhodnúť práve pre lamináciu obočia?

Pretože neškodí obočiu, ale naopak napomáha jeho regenerácii a rastu. Hlavný mýtus o dlhodobej fixácii obočia je, že po procedúre nie je potreba už nič robiť. Nie je to však úplne tak! Po dlhodobej fixácii sa tiež musíme o obočie starať. Je potrebné ho rozčesávať a tvarovať so špeciálnym štetcom, ktorý zákazníčka dostane, v rámci každodennej úpravy. Chĺpky sú po procedúre poslušné a obočie sa ľahko tvaruje. A práve to je hlavný účel procedúry.

Kedy je najvhodnejšie podstúpiť túto procedúru? 

Laminácia je vhodná počas celého roka. Ušetrí vám čas ráno pred zrkadlom a už nemusíte riešiť žiadne tiene, ceruzky. Stačí vám kefička :-). Mne osobne by nikdy nenapadlo, že takéto niečo, sa dá vytvoriť z vlastného obočia, bez použitia umelých materiálov (ihly, lepidlá). A dá! Touto metódou sa dosiahne výsledok prirodzenej krásy a fresh efektu. Upravené obočie lamináciou, vám rozjasní tvár, zvýrazní oči a v neposlednom rade vás omladí. Veľa žien podstupuje lamináciu obočia, dokonca aj po absolvovaní microbladingu, čo mňa osobne veľmi prekvapilo :-).

Peťka, keď sa na Teba človek pozrie, ihneď vie, že krásu nielen vyžaruješ, ale ňou žiješ. Čomu všetkému sa venuješ?

Venujem sa aj úprave nechtov, ale odkedy som priniesla lamináciu na Slovensko, je pre mňa prioritou. Milujem svoju prácu a dávam do nej veľa energie, aby klientky odchádzali nadmieru spokojné. A verím, že sa mi to darí. 

IG: @_fashionbrows_

Photo credit: Fotokatka.sk, IG Petra Zeman

 GALÉRIA