Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

KDRKO

Zdravé a pekné vlasy sú korunou krásy nielen žien, ale aj mužov. Určite to poznáte aj vy, koľko námahy stojí nájsť tie správne ruky, ktorým môžete zveriť svoje vlasy s dôverou. Je preto prirodzené, že pre krásne vlasy sme ochotní hľadať to správne kaderníctvo dovtedy, kým ho nenájdeme. Pozreli sme sa na netradičný príbeh Jakuba a kaderníckeho konceptu, ktorý vás určite inšpiruje k jeho návšteve, pretože ako sa hovorí, lepšie raz vyskúšať, ako sto ráz počuť, či v tomto prípade čítať. Predstavujeme vám unikátne KDRKO.

Keď sa raz zveríte do rúk ktoréhokoľvek kaderníka zo salónu KDRKO, s istotou mu zostanete verní. Nikdy by vám nenapadlo, že za týmto úspešným konceptom stojí muž, ktorý nožnice v rukách ani nedržal. Všetko sa začalo náhodou. V salóne, do ktorého sa pravidelne chodil strihať a ako so smiechom poznamenal: „Keď som mal ešte vlasy“, spoznal kaderníka, ktorý si túžil otvoriť svoj vlastný salón, ale hľadal investora. Svojou šikovnosťou ho presvedčil a tak zainvestoval, avšak osud to zariadil tak, že už po roku sa rozhodli ísť každý svojou cestou. Vtedy sa musel rozhodnúť, či prevádzku zatvorí alebo bude podnikať ďalej, nakoľko firma nemala potrebný výkon. Do poslednej chvíle sa nevedelo, čo bude ďalej až sa Jakub nakoniec rozhodol, že to riskne a skúsi spraviť rebrand a tak sa v roku 2014 zrodilo KDRKO. Kaderko, ako interný názov pre všetky kaderníctva všeobecne, ktorý sa uchytil aj medzi jeho známymi, ho inšpiroval, nazvať salón práve takto. Cieľom bolo vytvoriť koncept, ktorý nebude založený na jednom kaderníkovi, ale na teame, ktorý sa bude chcieť neustále vzdelávať a napredovať spoločne. Na začiatku to bolo o 4 kaderníkoch, ktorí sa začali školiť poprednými mentormi. Jeden z úplne prvých mentorov bol Štefan Rálbovský, ktorý v súčasnosti pôsobí v Holandsku a dodnes mu vďačí celý team, za veľa.

„Aby sme uspokojili aj najnáročnejších zákazníkov, neustále, na pravidelnej báze, voláme školiteľov, ktorých práca sa nám páči natoľko, že sa chceme učiť práve ich trendom. Školenia sa robia pre celý team – z týchto spoluprác vznikajú kvalitné výstupy ako fotenia, videá, ktoré sa propagujú na našich sociálnych sieťach a aj v printových médiách. Jednou z kľúčových spoluprác bolo fotenie s Jakubom Klimom, za mentorskej asistencie už spomínaného Štefana Rálbovského, pre editoriál v printových médiách. Nemožno, ale nespomenúť aj ďalšie mená a spolupráce, ako napríklad školitelia – Peter Sýkora, Oliver Twist Barber, Timea Tungliová Vorosová, ďalej Aleš Vojtášek, Fashion Live, Farbám neujdeš, Grape, BMD, Marianna Tomanová, Nehera, Mercedes Benz Prague Fashion Week, Hero Barber, Refresher, Slovak Fashion Week…,“ rozrozprával sa majiteľ KDRKO, Jakub.

Jakub si veľmi dobre uvedomoval, že k vybudovaniu silnej značky, je okrem šikovného teamu potrebné, pracovať aj s kvalitnou vlasovou kozmetikou.

„Pôvodne sme pracovali s mainstreamovou značkou, hľadali sme však alternatívne riešenie, ktoré sa zaoberá aj ekologickou otázkou, ako napr. plasty. Presne preto sme nakoniec zvolili značku, ktorej obaly sú recyklovateľné, všetko je na prírodnej báze, bez sulfátov, parabénov a ktorej produkty nie sú testované na zvieratách. Zároveň ponúka nové možnosti pre našich kaderníkov v podobe školení, či účasti na pražskom fashion weeku… takou je Kevin Murphy. Je to kozmetika, ktorou svojich klientov nielenže rozmaznávame v salónoch KDRKO, ale vďaka spokojnosti si ju klienti s radosťou kupujú aj domov, kde kvalitu svojim vlasom doprajú medzi dvoma návštevami salónu,“ upresňuje ideu KDRKO, Jakub. 

V priebehu 4 rokov sa pôvodný team štyroch ľudí rozrástol na deväťnásť a stále rozrastá. Víziou do budúcnosti je vychovávať kaderníkov priamo zo škôl, umožniť tak zároveň kontinuálny rast salónov.

„Onedlho budú naši šikovní kaderníci možno pod značkou KDRKO prevádzkovať skrášľovanie vlasov k spokojnosti klientov aj u našich susedov, nakoľko zvažujeme vstup na český trh,“ prezrádza Jakub.

Mladý kreatívny team pôsobiaci pod značkou KDRKO, vás v súčasnosti s radosťou privíta v Bratislave na Karadžičovej ulici a na Karpatskej ulici v novootvorenej prevádzke, ktorá má až tri poschodia. Ak svoje vlasy radi rozmaznávate a považujete ich za korunu krásy, neváhajte, príďte a KDRKO sa stane aj vašim kaderkom. 

www.kdrko.sk

Foto: archív KDRKO

GALÉRIA