Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Ithaa Undersea Restaurant – Maledivy

Ithaa je celosvetovo prvá reštaurácia, ktorá sa nachádza 5 metrov pod morom v svetoznámom letovisku Maledivy na ostrove Maldives Conrad Rangali. Panoramatický výhľad umožňuje návštevníkom obedovať a sledovať tisíce rýb, ktoré okolo plávajú a to všetko bez toho, aby mali mokré nohy.Vstup do reštaurácie je čarovný, ako vytrhnutý z tropickej rozprávky Alica v krajine zázrakov. Hostia vstupujú do reštaurácie cez drevené mólo až priamo do pavilónu, kde nadväzuje majestátne schodisko. Spodná časť reštaurácie pripomína skôr priehľadnú krabicu, ktorá je len 9 metrov dlhá a 5 metrov široká, s priestorom vhodným len pre 14 návštevníkov. Len pár centimetrov za sklom plávajú ryby každej farby a tvaru. Tí najšťastnejší návštevníci môžu dokonca vidieť korytnačky alebo i žralokov.

Keď Ithaa otvorila v roku 2005 (názov znamená matka perly) bola jednou z prvých reštaurácií na svete, ktorá bola vyrobená výlučne zo skla. Medzi toľkými luxusnými hotelmi na Maledivoch to bol celkom risk a veľmi ambiciózny. Celá 175-tonová konštrukcia bola zostrojená v Singapure len niekoľko mesiacov predtým, ako bola prepravená loďou a ponorená na morské dno. Udržiavať reštauráciu nie je vôbec jednoduché, len čistenie skiel sa musí vykonávať každý deň. Nie len samotný priestor je očarujúci, ale i excelentné jedlo, napriek tomu, že samotné Maledivy, ktoré sú tvorené veľkosťou 1 000 ostrovov, majú veľmi malú poľnohospodársku hodnotu a takmer všetky potraviny sa dovážajú. Samotné stredisko prevezme až 5 ton jedla týždenne, ktoré obsahuje austrálske hovädzie mäso až po francúzsku čokoládu, či kaviár z Kaspického mora.

Štvorchodový obed alebo šesťchodová večera sú prevažne v modernom európskom štýle, vždy veľmi dobre pripravené doplnené tými správnymi ingredienciami. Či už máte chuť na zelenú hrachovú polievku so šalviovým maslom alebo šalát z papáje a manga, alebo dokonca na hrebenatku so sladkou mrkvou, reštaurácia vám to určite ponúkne. Takže, ak sa nebudete cítiť vinní pri konzumácii rýb a priamo sa pozerať na ich bratov, tak by ste sa mali určite vydať na tento krásny gastronomický zážitok. Všetky ryby sa lovia lokálne pomocou starodávnej metódy, keďže lovenie do sietí je zakázané. To všetko vám ponúkne Ithaa pod taktovkou Marca Amaroneho, ktorý pracoval po celom svete od Filipín až po Bermudy, ako uznávaný šéfkuchár.

Foto: web

GALÉRIA