Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

IF YOU ARE AN ART LOVER, YOU MUST GET THESE 4 APPS!

Dám vám hádanku. Každý to kritizuje, každý to má: Čo je to? Dobre… Hovorím o smartphonoch, s-a-m-o-z-r-e-j-m-e! Koľkokrát ste počuli ako sa ľudia hádajú o tom, čo robia na svojich telefónoch, diskusie na pár hodín, minúty a sekundy, ktoré trávia s telefónom v rukách? A každý jediný raz, to skončí tak, že sa jeden druhému snažíme vysvetliť, že smartphone nie je dielom diabla, ale že nám uľahčuje život. Ako? Apps! Aplikácie! Vždy sú tu pre nás, vždy nám uľahčia život v jednom kliku. Rozhodla som sa vás inšpirovať nezvyčajnými aplikáciami. Aplikáciami pre všetkých, ktorí milujú umenie! Apps for art lovers! Ja sama som sa inšpirovala, keď som čítala o Smarttify, ktorý funguje podobne ako Shazam, ale v oblasti umenia. Toto je tá dobrá stránka technológií: Obohatia náš život, jedným stiahnutím! Takže, všetci art lover friends, nech sa páčí, 4 aplikácie, ktoré si musíte stiahnuť, aplikácie, ktoré sú skvelým spoločníkom aj pre tých, ktorí sa v umení nevyznajú, ale radi by sa niečo naučili o ňom.Smartify

Stáva sa to často, že samých seba prichytíme ako sa pozeráme na nejaké umelecké dielo a chceli by sme vedieť o ňom viac. Minimálne jeho názov a meno umelca. Niektorí z nás by dokonca radi vedeli, ako vzniklo a koľko trval celý proces, aby umelecké dielo bolo v podobe, akej ho môžeme obdivovať. Všetko „behind the scene“. Takže nakoniec skončíme na Wikipedii, správne? Zabudnite na tento prežitok, pretože jediné, čo potrebujeme je aplikácia, ktorá spraví scan umeleckého diela a tadááá na obrazovke telefónu sa nám objaví všetko, čo potrebujeme vedieť. Skvelé, no nie?

Wydr

Všetci čo to vieme o Grindr a Tinder, ale Wydr je dating app, ktorú si potrebujete, hneď teraz stiahnuť a ani o tom ešte neviete. Poviem vám prečo. Pretože táto aplikácia vás síce nepredstaví novému partnerovi, ale predstaví vám nových neznámych umelcov a ich diela. Môžete aplikácii povedať, či sa vám páčia alebo nie a jednoducho ísť ďalej. A skoro by som zabudla! Dielo, ktoré sa vám budet páčiť, si môžete ihneď kúpiť. See now, buy now, ako hovorí aplikácia.

Artlocal

Ak ste v čítaní prišli až sem, zistili ste, že skutoční nadšenci umenia majú množstvo možností ako spoznávať umenie, ako sa o ňom naučiť viac a ako sa mu a aj umelcom priblížiť. Artlocal je skvelá aplikácia pre každého, kto je v „umení“ nováčikom. A nielen v umení, ale i v meste, štáte pokiaľ sa presťahoval a netuší, kde sa nachádzajú múzeá, zaujímavé exhibície alebo vernisáže. Aplikácia je aktívna na celom svete a môžete si ju upgradenúť kedykoľvek potrebujete. 

Google Arts & Culture

1 000 múzeí, 70 krajín v jednom smartphone. Táto aplikácia obsahuje 57 000 umeleckých prác, rôznych druhov a štýlov. Každá stránka ponúka krátky popis umelca i diela, katalóg prác, ktoré si môže každý nadšenec zakúpiť alebo sa ísť na vlastné oči pozrieť na exhibície a výstavy.

Foto: App Store

GALÉRIA