Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

HOW TO EXPERIENCE THE MOST LUXURY WORLDWIDE RESTAURANTS!

Ľudia cestujú kvôli zážitkom, histórii miest, kultúre a v dnešnej dobe i kvôli kvalitnému jedlu po celom svete. Nezáleží na meste, ktoré navštívite, vždy by ste mali mať však rešpekt ku kultúre a tradíciám. Nebojte sa ochutnať svet a tie najlepšie kombinácie jedál v najlepších reštauráciách sveta. Sme si takmer istí, že ak raz zažijete takýto gastronomický zážitok, bude to pre vás zážitok na celý život. Inšpirujte sa tento týždeň, postupne, štyrmi nami vybranými najluxusnejšími reštauráciami na celom svete a možno vaša budúca dovolenka bude práve v jednom z týchto miest.ALAIN DUCASSE AU PLAZA ATHÉNÉE, PARÍŽ

Na zozname najluxusnejších reštaurácií sveta nemôže chýbať Paríž a svetoznáma au Plaza Athénée, ktorú vám predstavíme tento týždeň ako prvú v poradí. Koncept Alaina Ducasse je založený na trilógii rýb, zeleniny a obilnín, ktorá tvorí hlavný základ menu. Táto trilógia má presný význam – zdravšie stravovanie, ktoré rešpektuje planétu. Šéfkuchár hovorí, že je nevyhnutné obrátiť sa na potraviny, ktoré sú viac v harmónii s prírodou. Jedlo, ktoré je zdravšie a úctivejšie. Aj vás zaujme, že luxusná reštaurácia preferuje spájanie drahého s lacnejším. Sám Alain Ducasse je presvedčený, že to dáva zmysel. Ako sám prezradil, nastal čas používať skromnejšie prísady v haute kuchyni. Je to svet nových príchutí, ktoré môžu hostia ochutnať. Reštaurácia vzbudzuje dojem pokory, ale zároveň výnimočnosti.

Atlantické sardinky a chobotnice, zelený pór. Všetky ryby sú z trvalo udržateľného rybolovu, ulovené malými loďami, pokornými rybármi, ktorí si uvedomujú krehkosť rybolovu. Práve rybári ako Gilles Jégo v Bretónsku alebo Bernard Agostinelli v Provence, ktorí dodávajú ryby pre Alain Ducasse, nám všetkým pripomínajú, že stále existujú rybárske sezóny. September – október je obdobím morského vlka, morskej tresky, ustríc a obyčajnej krevety. V zime je to pollock, čierny morský tŕň a na jar John Dory. Napokon v lete je čas makrely, kambaly, ale aj kajky červenej. Ryby sú chytené a ihneď spracované, ešte pokiaľ je loď stále v mori. Táto technika, často používaná v Japonsku, zabraňuje šíreniu toxínov a zachováva dokonalú štruktúru. Ryby sú tak perleťové a priesvitné. Rovnaké štandardy kvality sa uplatňujú aj pri získavaní zeleniny a obilnín pestovaných malými farmármi, ktorí žijú na jednom mieste a na svojej pôde. Všetky obilniny sú certifikované ako organické a pochádzajú z malých fariem. Dodávka je presným obrazom prírody, šéfkuchár zostáva pokorný a prispôsobuje sa nielen prírode, ale aj novému trendu, ktorí všetci priaznivci gastronómie nasledujú.

Foto: web

GALÉRIA