Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Exteriér ako oáza relaxu

Chvíle relaxu po práci, veselé víkendy s rodinou, či zaslúžený oddych pri čítaní knihy, sú chvíle pohody, ktoré si užívame aj vďaka prostrediu záhrady, terasy, útulnej zimnej záhrady, či balkóna. Záhradný nábytok ich všetky dokáže nádherne dotvoriť a vyčariť na danom mieste príjemnú atmosféru.Väčšina z nás sa už niekedy spolupodieľala, aspoň sčasti, na dotvorení priestorov v rámci vlastného bývania. Či už sa podujmeme realizovať pri dizajnovaní veľkého, či malého priestoru, nechávame naplno rozvinúť svoju predstavivosť a fantáziu. Na dizajn dnes dbáme viac ako kedykoľvek predtým. Inšpirujeme sa okolím, rôznymi časopismi o bývaní, či blogmi. Každý z nás má však iné preferencie. Niekto chce, aby jeho, nie len interiér, ale aj exteriér bol zariadený čo najmodernejšie, iný zas tak, aby zariadenie išlo tak povediac s dobou a stále vyzeralo v celku vkusne. Originálnym spôsobom sa snažíme zariaďovať aj svoje záhrady, terasy, či balkóny. Radi by ste si zriadiť svoju vlastnú oázu relaxu, ale nemáte presný nápad, ako vašu terasu, záhradu, zimnú záhradu, či balkón zariadiť? Ste typ, ktorý sa radšej inšpiruje? Prinášame vám teda súhrn vecí, podľa ktorých bude ktorýkoľvek z uvedených priestorov dlho krásny a moderný, čiže veci, ktoré vo väčšine nepodliehajú módnym trendom a vaša záhrada, terasa, či balkón budú moderné aj o 5 rokov.

Záhradný nábytok si vyberajte s praktickým ukladacím priestorom. Nábytok v tmavých a zemitých farbách sa nebojte kombinovať s doplnkami svetlých farieb. Na tento účel výborne poslúži široký výber podušiek, či rôznych podsedákov. Určite nikdy nesklame drevený záhradný nábytok, najmä vyrobený z našich tunajších drevín. Práve v ponuke dreveného záhradného nábytku nájdete aj čoraz viac vyhľadávaný, ručne vyrezávaný. Veľmi obľúbenými kúskami, či už do záhrady alebo na terasu, sú hojdačky a ak zariaďujete len balkón, isto nájdete alternatívu v hojdacom kresle. Zabudnúť by ste nemali ani na záhradné slnečníky, či už máte bazén alebo nie. Celkovú žiadanú atmosféru je možné doplniť kombináciou rôznych prírodných materiálov so sklom, či kovom v rámci dekorácií. Kvetináče neodmysliteľne skrášlia každú záhradu, terasu, či balkón.

Čo sú naopak najnovšie trendy, podľa ktorých budete mať krásnu modernú záhradu podľa súčasných trendov?

Na výber je k dispozícii široký výber luxusného, značkového záhradného nábytku. Svetlé farby, medzi ktorými dominuje biela, sú čoraz obľúbenejšie. Pozor však na pravidlo, že široká paleta odtieňov bielej či inej rovnakej farby by nemala byť použitá na jednom priestore. Záhradné kuchynky a záhradné sprchy sa stávajú základnou výbavou. Priestranné jedálenské stoly a pohodlné stoličky, aj čo sa týka jedálenských súprav. Moderný vzhľad daného priestoru zaručí záhradný nábytok kopírujúci obývačkový nábytok. Na tento účel poslúži aj záhradný nábytok vyrobený z exotických drevín (vodný hyacint, banánovník,..), alebo krásny kovaný železný nábytok, aj rôznorodé záhradné dekorácie. Za moderné vybavenie je považovaný ratanový záhradný nábytok, či vyrobený z plastu v imitácií dreva. Priestranný záhradný nábytok dnes môžete vylepšiť aj LED podsvietením. Dôraz sa kladie na multifunkčnosť záhradného nábytku – sedenie s možnosťou ľubovoľného preskladania. Pohodlné vaky na sedenie, záhradné postele, siete, či vajíčka na hojdanie môžete tiež vhodne využiť na dotvorenie relaxačných zákutí.

Dodržaním týchto bodov si určite doma vytvoríte krásnu oázu pokoja a oddychu, ktorá zaujme nejedného návštevníka. A ak potrebujete predsa len viac inšpirácie, neváhajte prejsť na stránku www.zanada.sk. Nájdete na nej nielen naozaj široký výber záhradného nábytku, ale aj skvelé rady pre vytvorenie relaxačného priestoru, v ktorom sa budete cítiť skutočne príjemne.

Foto:archív Seduco media, s.r.o.

GALÉRIA