Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

EASY CARS – Ľahká cesta k autu snov!

„Dajte chlapcom do ruky autíčko namiesto tabletu“, hovorí len 24-ročný majiteľ úspešnej firmy, zameranej na predaj a prenájom luxusných áut a prenájom limuzín. Vie o čom hovorí. Cesta od prvej hračky na štyroch kolesách po vlastnú vyleštenú kapotu, nadupanú koňmi, ktorou dnes brázdi cesty a svojim zákazníkom plní ich motoristické sny, začala a pokračuje vďaka zanieteniu a aktivite, nie vďaka zdieľaniu motivačných citátov. Ako sa dostal až k limousine servis, porozprával majiteľ EASY CARS Slovakia, s.r.o., Tomáš Bulej, v osobnom rozhovore. Kedy si sa rozhodol podnikať a prečo práve s autami prémiových značiek a limuzínami?

Myslím, že to bolo pri prvom aute na diaľkové ovládanie (smiech). Podnikať som začínal s jedným vozidlom, ktoré som používal pre vlastné potreby, prenajímal ho a snažil sa predať so ziskom. Obchodný duch vo mne, ale „driemal“ už odmalička. Keď som mal 15 rokov, prišiel na trh hit – náramky Power Balance. Zbadal som príležitosť a založil internetový obchod, ktorý mal úspech. Niekto vidí problémy, ja vidím príležitosti. Ako 17-ročný chalan som počas letných prázdnin brigádoval v Nemecku v McDonald’s. Tam som dostal nápad a vďaka dobrým vzťahom s vedením spoločnosti sa mi ho podarilo zrealizovať. Nakupoval som hračky z HAPPY MEAL za nákupnú cenu a následne ich so ziskom predával zberateľom na eBay po celom svete. Tak som získal prvý kapitál na rozbeh podnikania. Svoj smer som nehľadal dlho. Autá sú pre mňa, ako pre muža a večného chlapca, to „pravé orechové“.

Takže si založil vlastnú firmu a začal predávať autá?

Založil som spoločnosť, ktorá nemá nič spoločné s autobazárom. Pre klientov zháňame autá doslova na mieru a to autá luxusnejších značiek v garantovanom technickom stave. Väčšinu predaných áut tvoria individuálne objednávky klientov, ktoré im na zákazku s kompletným servisom dovezieme aj zo zahraničia. Teraz napríklad riešime pre zákazníka športové auto zo Spojených Arabských Emirátov.

Takže Easy Cars sa venuje predaju áut? V doslovnom preklade ľahká cesta k autu mojich predstáv?

Je to len jedna časť nášho podnikania. Na základe presných požiadaviek a kritérií klienta, ako je druh a model vozidla, výbava, motorizácia, rok výroby a podobne sa snažíme vypracovať, čo najlepšiu ponuku na mieru. Perfektný technický stav a garancia najazdených kilometrov je u nás samozrejmosťou. Druhou zaujímavou činnosťou našej spoločnosti je prenájom áut a to buď mestských alebo luxusnejších značiek, až po limousine servis s vlastným šoférom.

Zákazník chce prísť do cieľa komfortne, bezpečne a načas.

Je o služby limousine servis na Slovensku záujem?

Pravdaže. Máme slovenských klientov, no aj zahraničných, predovšetkým rakúskych. Za roky praxe dokážeme dokonale naplniť ich potreby. Zákazník chce prísť do cieľa komfortne, bezpečne a načas. Limuzína so šoférom je pre taký prípad ideálna voľ ba. Vodič sa postará o všetko – od tankovania, navigácie, parkovania, prípadne vyriešenia nečakaných problémov. Klient si iba vychutnáva jazdu a môže sa plne sústrediť na cieľ svojej cesty, prípravu na obchodné rokovanie a podobne. Limuzíny si, ale neprenajímajú iba biznismeni, ale napríklad aj ľudia ako darček, ako prekvapenie pre oslávenca na párty, prípadne svadbu. Vôbec to totiž nie je drahá záležitosť, ako sa môže zdať podľa názvu. Nemusíte byť superstar, ani mať zlatú kreditku. A môžete niekam prísť štýlovo a zanechať dojem.

S akou najbizarnejšou požiadavkou klienta ste sa stretli?

Popravde žiadnou. Business zákazník presne vie čo chce, navyše u nás presne vie, za čo platí a nehrozia mu žiadne skryté poplatky. Snažíme sa naplniť všetky požiadavky, napríklad pristavenie auta v neskorých nočných hodinách, alebo akútne stavy, kedy klient priletí na letisko do Viedne a až tam začne riešiť prenájom limuzíny, ktorú chce mať ASAP pristavenú. Aj to dokážeme zvládnuť. Aj preto sa naši klienti vracajú.

Hovorí sa, že šaty robia človeka… Dá sa to isté povedať aj o aute? Na akom aute jazdíš ty sám a aký si vodič?

Určite to platí. Keď prídete na stretnutie na luxusnom vozidle, zanecháte podvedome dobrý dojem a imidž. Je to možno povrchné tvrdenie, ale faktom je, že dnešná spoločnosť je tak nastavená. Ja osobne jazdím na Mercedes AMG C63s s úpravou od brabusu. A aký som vodič? Skúsený. Auto, na ktorom jazdím nemá rado začiatočníkov a vyžaduje si určité šoférske skills, ktorými disponujem.

Limousine servis ponúka Tvoja firma len v rámci Slovenska alebo jazdíte aj do zahraničia?

Samozrejme, neostávame len doma. Naše limousine services využívajú zákazníci prakticky z celej Európy. Prenájom našich vozidiel je obľúbený hlavne v Rakúsku, kde rakúski klienti častokrát uprednostňujú naše služby pred domácimi. Vedia, že dostanú rovnakú kvalitu, ale za podstatne lepšiu cenu.

Pochádzaš zo Žiliny, svoje podnikanie a život si, ale preniesol do Bratislavy. Čo Ťa k tomu viedlo?

V prvom rade samozrejme biznis, neskôr aj dokončenie si vysokoškolské štúdia. No Žilina je navždy moja srdcovka. Na Bratislave sa mi páčia podnikateľské a pracovné príležitosti a väčšia kúpna sila. Šikovný človek, ktorý nie je zahľadený len do svojho mobilu, ale skutočne pre svoj úspech robí viac, než len zdieľanie motivačných citátov, tu nájde oveľa väčší priestor ukázať svoje ambície ako v iných častiach Slovenska.

Hovorí sa, že jablko nepadá ďaleko od stromu. Platí to aj v Tvojom prípade? Boli pre Teba vzorom v podnikaní rodičia?

Moji rodičia ma odmalička viedli k tomu, aby som bol úprimný, čestný a doťahoval veci do finále. Mojim vzorom v biznise bol určite otec, ktorý tiež podniká, aj keď v inej oblasti. Nedal mi síce žiadny kapitál na začiatok podnikania, ale dal mi oveľa viac – duch a myseľ obchodníka. A prvé autíčko do ruky, keď som bol dieťa.

Mnoho ľudí Ťa pozná zo sociálnych sietí aj ako influencera, alebo ako ambasádora pre rôzne značky. Ako si sa k tomu dostal a čo všetko to obnáša?

Dostal som sa k tomu náhodou. Začínal som ako model, keďže pravidelne aktívne športujem a to sa na človeku odzrkadlí. Neskôr som začal pridávať na Instagram fotografie v rôznych „outfitoch“. Ľudom sa to páčilo, začali ma zdieľať a dnes mám okolo 33 000 followerov. Momentálne napríklad pôsobím ako ambasádor značky Adidas. Neberiem to ako prácu, alebo zdroj príjmov, ale ako veľkú príležitosť spoznať úžasných ľudí a zažiť nové veci.

Vo svojom mladom veku podnikáš už niekoľko rokov a Tvoje podnikanie sa vyvíja pozitívne. Nemal si nikdy strach, že to nevyjde?

Strach je brzda. Je mnoho snov, ktoré neboli nikdy uskutočnené len kvôli strachu. Je potrebné vidieť prekážky ako príležitosti. Univerzálny recept na úspech nie je. Snáď len vedieť čo chcem a ísť si za tým cieľom. Robiť svoju prácu s radosťou a tešiť sa na výsledok. Potom je jedno, či si mladý potetovaný chalan ako ja, alebo seriózny finančník v obleku. Moji zákazníci sú najmä to druhé, no myslím, že dôveru som si získal práve tým nadšením. Do podnikania som dal kus seba a keď niečo robíš, ako svoj koníček, vníma to aj klient.

Strach je brzda. Mnoho snov nebolo nikdy uskutočnených len pre strach.

Aké máte plány do budúcna s Easy Cars? Máš nejaké ciele, kam by si sa chcel posunúť?

Jeden cieľ som si len nedávno splnil. Podarilo sa nám otvoriť nový showroom, kde máme vystavené krásne autá, vlastný autoservis, nové kancelárie. Na druhom momentálne pracujeme. Nerád by som ešte prezrádzal detaily, ale bude sa týkať konceptu „zdieľanej ekonomiky“ prostredníctvom našej firmy. Také „Airbnb“ v prenájmoch vozidiel. Službu ešte vylaďujeme, „šperkujeme“ a čoskoro spustíme. Veľmi sa na to teším.

www.easycars.sk

Foto: Taras Meleshchenko, archív Tomáš Bulej

GALÉRIA