Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Deň v OXY Slovakia: Kyslík ako energy booster?

Vedeli ste, že až 90% energie získavame z kyslíka? Nie zo vzduchu ako takého, ale práve z kyslíka, ktorý okysličuje krv a tá dodáva potrebné živiny do celého organizmu. Priaznivo ovplyvňuje fyzickú aj psychickú kondíciu, posilňuje imunitný systém a spomaľuje procesy starnutia. Prekysličenie organizmu zároveň harmonizuje a zlepšuje energetický potenciál organizmu. Kto by nechcel byť zdravý, krásny a vitálny? V OXY Slovakia sme si za vás „posvietili“ na terapie pomocou kyslíka.

Oxygenoterapia – inhalácia

Oxygenoterapia je liečebná a regeneračná metóda založená na inhalovaní zvýšenej koncentrácie kyslíka 95 – 98%. Dnes ho zo vzduchu vdychujeme len 21%, navyše vplyvom rýchleho životného tempa väčšina ľudí dýcha nesprávne.

Už začiatok procedúry bol veľmi príjemný. Terapeutka ma privítala s úsmevom a zmerala saturáciu kyslíka. Následne ma usadila do pohodlného kresla, pomohla nasadiť tzv. nosovú kanylu (tú dostane každý klient vlastnú a nosí si ju aj na  následné terapie), pomocou ktorej sa inhaluje a pustila v miestnosti príjemnú regeneračnú hudbu.

Počas 25 minút sa mi podarilo aktivovať vnútorný pokoj a zrelaxovať aj myseľ. Sústredila som sa totiž vedome na samotné dýchanie, čo samo o sebe prináša relax. Po skončení som sa cítila skutočne vitálna a zároveň uvoľnená, takmer ako po niekoľkohodinovom pobyte vo wellness. Kto by dnes nechcel byť zrelaxovaný v priebehu pol hodiny a navyše s množstvom zdravotných benefitov?

Okysličenie pleti

Kyslík sa v dermatológii používa už veľmi dlho, a úspešne napríklad aj pri pacientoch s ťažkých popáleninami. Keďže znásobuje pôsobenie účinných látok a má aj antibakteriálne účinky, je často využívaný aj na liečbu problémovej aknóznej pleti.

Pri tejto wellness procedúre sa koncentrovaný kyslík obohatený o špeciálne aktívne biolátky – séra, ktoré boli vyvinuté pre tento prístroj, dostáva pomocou pulzného tlakového systému veľmi hlboko do vrstiev pleti.

95% kyslík je pod tlakom vháňaný do každej hlavice prístroja od začiatku až do konca terapie. Súčasne teda absolvujete kyslíkový peeling, masáž,  lifting a kyslíkové pulzné ošetrenie pier a očí. Hoci výsledky sú ohromujúce už po prvom ošetrení, pre dlhodobejší efekt sa odporúča absolvovať 4x v priebehu jedného mesiaca. Pleť je po okysličení vypnutá, pričom na dotyk zostáva vláčna a na pohľad je nádherne rozjasnená. Pochvaly od vašich známych následne potvrdia viditeľnú zmenu.

Oxywater – Oxygen Oral Therapy

Ku každej terapii vám v OXY Slovakia ponúknu ešte ďalší energetický kyslíkový booster v podobe kyslíkovej vody  Oxywater. Tak aj v rámci pitného režimu môžete získať prirodzenú energiu v podobe 12-násobku vyššieho množstva kyslíku, a to 90 mg/l, ako v pitnej vode, kde je ho iba 7 mg/l.. Je neperlivá, lebo kyslík nevytvára bublinky.

Medzinárodné označenie pre pitie okysličenej vody je OOT – Oxygen Oral Therapy. Odporúča sa piť chladená, zvlášť pri začínajúcich bolestiach hrdla. Vďaka protizápalovým účinkom kyslíku ju môžeme použiť ako pleťové tonikum pre podráždenú pleť, aj ako anti-ageing.

Ja osobne predovšetkým oceňujem, že sa v nej nachádza nula cukru, nula sladidiel, nula kofeínu, nula taurínu, nula konzervantov a predsa je plná chuti a dodáva energiu.  Po ochutnaní viac preferujem ochutenú verziu uhorka – limetka. Stala sa súčasťou môjho pitného režimu a napriek tomu, že ako prevencia postačí jedna denne, v dni keď športujem, tak vypijem aj dve – tri. Tuším sa zo mňa stal OXYholik.

My v redakcii sme už čaru kyslíka podľahli a rozhodne to odporúčame aj vám. Ak radi využívate inovatívne technológie, či len chcete zažiť niečo nezvyčajné a pritom vidieť okamžité účinky, navštívte OXY Slovakia.

Foto: redakcia 

GALÉRIA