Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

DAVID TRULÍK

Každá žena, i ja, chce vo svojom živote stretnúť aspoň raz topmodela, ktorý je tvárou tých najprestížnejších značiek sveta. Louis Vuitton, Versace, Gucci a množstvo ďalších. Nikdy by som nepovedala, že sa mi tento sen splní pomerne rýchlo a že to bude David Trulík, rodák zo Žiliny, rovnako ako ja. Moje očakávania boli viac než prekonané a môžem s hr­dosťou povedať, že máme vo svete, úžasných pokorných ľudí, ktorí nás reprezentujú aj vo svete módy. Aké to je, keď sa zo dňa na deň stane z chlapca zo Žiliny topmodel, ktorý fotil kampaň pre Louis Vuitton, či spolupracoval so svetoznámou topmodelkou Irinou Shayk, prezradí David Trulík!David pochádzaš zo Žiliny, ale cestuješ po celom svete a stal si sa úspešným topmodelom. Čo všetko tomu pred­chádzalo?

Ja si myslím, že správne rozhodnutie a postupom času veľa práce, neustále zlepšovanie sa v jazykoch – angličtine alebo zlepšovať postavu, komunikáciu s ľuďmi a naučiť sa ponúknuť klientom to, čo vyžadujú. Rôzne značky hľada­jú rôzne typy modelov, hľadajú vždy niečo zvláštne a neo­byčajné. Je dobré, keď z toho niečo ten model má, čo môže ukázať klientom.

Koľko si mal rokov, keď sa začala Tvoja kariéra a začal tento kolotoč?

Mal som 19 rokov a moja kariéra začala v Paríži. Tam som vycestoval prvýkrát a bol to naozaj môj veľký štart. V Paríži som dovtedy nebol a o modelingu som toho veľa nevedel.

Tak ako si spomenul, že si s modelingom nemal žiadne skúsenosti. Nemal si zo začiatku pochybnosti? Nemal si iné sny, ktoré si možno vtedy považoval za tie správne?

Je pravdou, že som mal absolútne iné sny. Predtým som vôbec netušil, že sa mi môže naskytnúť takáto príležitosť v modelingu, či už cestovať, dokonca zarábať si ako model alebo spoznávať všetkých tých úžasných ľudí. Mojim snom nebolo cestovanie a ani som to nechcel. Chcel som byť na Slovensku a založiť si nejaký biznis. To bola moja vtedajšia vízia. Avšak akonáhle som začal cestovať, tak som si uve­domil, že doma nie som len na Slovensku, ale aj v ostatných krajinách. Tých možností zrazu bolo veľmi veľa.

Poďme sa vrátiť ešte k začiatkom. Objavil Ťa Peter Kucharčík – majiteľ WE Models Men agentúry. Spoločne ste si odkráčali cestu i začiatky?

Začalo to v Žiline. Všimol som si na internete casting a ka­maráti mi hovorili, aby som to skúsil. Tak ma táto myšlien­ka neustále otravovala až som sa ho nakoniec zúčastnil. S Peťom sme sa stretli v deň castingu a začali sme spolupra­covať od prvej chvíle až doteraz. Rozbiehali sme to ľahkým štýlom, nakoľko sme nevedeli, do akej miery to vieme všetko nastaviť, keďže som nemal skúsenosti. Onedlho prišli ponuky z Ázie, Milána a Paríža. Vybrali sme si jedno z najväčších miest módy – Paríž!

Veľký úspech si zažil vďaka kampani Louis Vuitton. Bol si ich tvárou 4 sezóny. A to exkluzívne! Keď si sa to dozve­del, čo si vtedy prežíval? Čo to pre Teba znamenalo?

Bol to šok a musel som si sadnúť na zadok :-). Naozaj ma tá informácia prekvapila. Predtým som nemal žiadny iný job, čiže ja osobne som sa cítil najlepšie, ako som mohol v mo­jom živote. Bola to obrovská príležitosť rozbehnúť kariéru. V časoch, keď sa robili castingy na Fashion Week, mal prvý deň asi 5 castingov. Okolo obeda mi volal booker z agentúry, že už nemusím chodiť na žiadne castingy a mám okamžite prísť. Nevedel som o čo ide. V telefóne som im povedal, že musím dokončiť predsa ešte 3 castingy, ktoré mi ostali. Bol som plný očakávania. Prišiel som do agentúry a všetky oči boli na mne, veľa úsmevov a pozitívnej energie, tak som vedel, že to bude dobré. V tom čase som mal bookera Benjamina a ten mi oznámil, že sa nám podarilo získať prestížnu značku a budem novou tvárou Louis Vuitton. A to exkluzívne na 2 roky – 4 sezóny. Mal som možnosť, vybrať si medzi GUCCI alebo LV, ale vybral som si Louis Vuitton, pretože táto znač­ka mi bola sympatická trošku viac.

Dobre. Dostal si svoj prvý veľký job. Čo ďalej nasledovalo?

Nastali úplne veľké zmeny. Už som nechodil po Paríži metrom, ale viezol som sa limuzínou. Úroveň majú jednu z najlepších spomedzi všetkých značiek. Páčil sa mi aj ich prístup, mali všetko zorganizované. Vždy som sa snažil, všade prísť načas, byť pripravený a milý k ľuďom, pokiaľ sú oni milí ku mne. Nikdy tam ne­bola žiadna pretvárka a preto si myslím, že som sa im zapáčil aj v tomto smere.

Užívaš si tento život teraz?

Čo je užívanie si :-)?! Kedysi som rozmýšľal, či vôbec chcem v modelingu pokračovať. Bol som nováčik, dá sa povedať, že som skočil do veľkej vody veľmi skoro a všetky tie veci ma ohúrili. Nedokázal som si ich po­riadne užívať. Bolo to všetko veľmi rýchlo. Zo dňa na deň sa stali veľké veci, ktoré mi zmenili život. Boli to extrémne zmeny. Vtedy som skôr vnímal zhon, ale keď už viem, ako to funguje, spoznal som veľa ľudí, teraz je to ľahšie. Som pokojnejší a snažím sa všetko zariadiť si tak, ako sa to páči a vyhovuje mne. Takže áno, teraz si to užívam a som spokojný a šťastný.

Všimla som si na Instagrame, že si fotil aj s takými zvučnými menami ako je Irina Shayk. Aké to bolo fotenie? Aký to bol pocit z tej Tvojej strany? Ty máš niečo za sebou plus ona – svetoznáma modelka a fo­títe spolu.

Fotenie bolo veľmi príjemné, Irina je moja obľúbená modelka. Či už výzorovo je jedna z najkrajších, ale aj kvalitou, čo všetko dokázala. Je to veľký rozdiel, keď človek vidí niekoho populárneho naživo a má možnosť s ním spolupracovať ako len vidieť niekoho na fotke.

 

Zažil si počas svojej kariéry aj nejaký absolútny fail / trapas, keď si si povedal, tak toto nie?

Modeling nie je úplne len o tých krásnych veciach, ktoré my všetci vidíme v reklamách. Snažím sa takýmto tra­pasom vyhýbať. Nemám rád, keď sa v takých situá­ciách ocitnem, kedy neviem, čo so sebou. Snažím sa byť pripravený, či už na casting alebo na fotenie. Nemám rád, keď prídem o 10 minút neskôr, pre­tože viem, že klient si vždy vyžaduje 100 % prístup, ale musím dodať, že pár trapasov sa mi už prihodilo. Napríklad, fotil som pre Louis Vuitton a stál som pred fotoaparátom, na schodíku a za mnou bol asi 50.000 eurový kufor a ja som mal topánky na 10 cm opätku – niečo podobné ako „klopky“ :-). Vyliezol som tam, zakopol som o schod a skoro som prevalil kufor. Všetci zostali ako zamrazení, keďže ho prenášali opatrne v rukavičkách 🙂 a ja som ho skoro zhodil. Bol to tra­pas, ale našťastie som nič nepoškodil a všetko dobre dopadlo

Keby si nebol úspešným svetovým modelom. Čím by si bol?

Hral som basketbal asi päť rokov. Veľmi ma to bavi­lo a chcel som sa dostať na profi úroveň. Možno tak, aby som si tým, časom aj zarábal. Vždy ma priťahovali veľké mestá ako New York a cez basketbal som videl príležitosť, ako sa tam dostať, ale modelingom sa to celé vyriešilo. Ak by som nebol model, začal by som podnikať. Sloboda je pre mňa najväčším potešením.

Čo Ťa čaká v najbližšej budúcnosti? Keď sa pozrieš do konca roka?

Idem si naplánovať určite dovolenku. Minulý rok som ju nestihol, ale najskôr práca a potom relax. Plánujem ísť pred zimou do Thajska aspoň na mesiac a venovať sa thajskému boxu.

Ak sa teda nemýlim, stále bývaš trvalým bydliskom v Žiline. Neplánuješ to zmeniť? Lokalitu Slovensko za nejakú inú vo svete?

Plány sú! Z Bratislavy sa mi ľahšie cestuje a pravde­podobne sa tam odsťahujem. Nedokázal by som žiť vo veľkých mestách príliš dlho, pretože nemám rád rušno. Pre mňa je náročné, keď sa často pohybujem vo veľkomestách. Teraz mi viac prospieva príroda, more a pokoj.

Často bývaš vo svete sám. Máš nejaké motto, ktoré Ti pomáha resp. na ktoré si vždy rád spomenieš, keď si ďaleko od domova?

Ja som sa hlavne od maminy naučil, že musím veriť tomu, čo robím a čo chcem robiť. Verím myšlien­kam, nad ktorými rozmýšľam a ktoré chcem, aby sa splnili. Keď mám ťažšie chvíle, tak sa snažím myslieť pozitívne, pretože všetky tie negatívne veci (je ich veľa) netreba brať moc vážne. Som typ človeka, ktorého takéto veci netrápia dlho, pretože to nezvlád­nem, v sebe dlho držať. Takže prepnem a snažím sa myslieť pozitívne.

Foto: archív WE Models Men

GALÉRIA