Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

CULTURE & ART SUMMER 2018

Máte radi filmy, divadlá, hudbu, či iné umenie? Máme pre vás potešujúcu správu! V rámci leta 2018 nuda v oblasti kultúrnych akcií rozhodne nehrozí. Premiéru bude mať množstvo filmov, užiť si môžete letné festivaly – divadelné aj hudobné, koncerty, či výstavy. Čaká na vás mnoho skvelých akcií a by bola škoda nechať si ich ujsť. Pokojne sa nechajte inšpirovať.KINÁ

LETO 2018

Ak nebudete v lete vedieť, čo s voľným časom, skvelá možnosť je stráviť ho práve v príjemnom chládku kina. Z veľkého množstva vyberáme muzikál Mamma Mia! (Originál názov Mamma Mia! Here We Go Again). Réžia a scenár: Ol Parker, 114 min. Hrajú: Meryl Streep, Colin Firth, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan,Christine Baranski,  Lily James, atď.

Mamma Mia! Najväčšia letná filmová párty je v premiére späť 29. 07. 2018. A s ňou aj nákazlivá nálada rozprávkového ostrova Kalokairi, nesmrteľná ABBA a herci, ktorí si s chuťou zopakovali veľkolepú grécku jazdu.

www.cine-max.sk

DIVADLÁ

LETO 2018

Ani letná divadelná scéna za tou filmovou nezaostáva. Až do 31. augusta na Letnej scéne Vyšehrad, v divadle Studio DVA a na Letnej scéne na Tvrzi Divice, prebieha už 15. ročník Metropolitného leta hereckých osobností. Hlavným lákadlom vyšehradskej scény je premiéra klasickej francúzskej situačnej komédie Georgesa Feydeau Chrobák v hlave. Chýbať samozrejme nebudú ani osvedčené tituly z minulých rokov a už po ôsmykrát sú pripravené aj hudobné stretnutie pod holým nebom.

Hrať sa bude aj na domovskej scéne na Václavskom námestí, kde sa okrem iného uskutoční piaty ročník Leta slovenských hviezd. Je to prehliadka bratislavských divadelných súborov, ktorá sa uskutoční v druhej polovici augusta (20. – 31. 8. 2018). Program sľubuje šesť predstavení, v ktorých sa môžu diváci tešiť na také mená slovenských divadla, akými sú Milan Lasica, Emília Vašáryová, Zuzana Krónerová, Milan Kňažko, Anna Šišková, Zdena Studenková, Kamila Magálová a mnoho ďalších.

www.studiodva.cz

Rímske hry 

08. 09. 2018 Kaštieľ Gerulata Rusovce

Tohtoročné Rímske hry budú zamerané na tanec ako ušľachtilé umelecké vyjadrenie pohybu. Nebude chýbať ani predstavenie ostatných oblastí života – legionári, gladiátori, odievanie, výtvarné umenie. Rímsky vojenský tábor v Rusovciach, kaštieľ Gerulata je národnou kultúrnou pamiatkou. V prvých storočiach nášho letopočtu bol súčasťou severnej hranice Rímskej ríše, takzvaného Limes Romanus. Tiahne sa Európou v dĺžke okolo 3 000 kilometrov od severnej Británie až po Balkán.

www.muzeum.bratislava.sk

BIELA NOC – NUIT BLANCHE 

29. 09. 2018 Bratislava

06. 10. 2018 Košice

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol. Vznikla v Paríži v roku 2002. Z Paríža sa počas niekoľkých rokov projekt rozšíril aj do miest ako New York, Los Angeles, Chicago, Miami, Santa Monica, Montreal, Toronto, Rím, Tel Aviv, Gaza, Jeruzalem, Madrid, Brusel, Riga, Bukurešť, Amsterdam, Brighton, Turín, Naples, Petrohrad, Košice a Bratislava. 

www.bielanoc.sk

BENÁTSKE BIENÁLE ARCHITEKTÚRY

júl – október 2018

Ak plánujete navštíviť, v priebehu najbližších mesiacov, talianske mesto Benátky, určite si nenechajte ujsť 16. medzinárodné bienále architektúry a špeciálne československý pavilón. Ten sa  v rámci témy „Freespace“ – voľný priestor, prostredníctvom projektu Kataríny Šedej, za českú stranu, premenil na sídlo fiktívnej spoločnosti UNES-CO.

www.archinfo.sk

THE SPARKLING REPORT & AG Šperky 

– CHARITY EVENT – v CHATEAU MCELY

september 2018

Radi by sme vás pozvali na jedinečný CHARITY EVENT, ktorý sa bude konať v septembri 2018 v nádherných priestoroch CHATEAU MCELY. Na tomto podujatí si každý príde na svoje. Podujatie bude vedené formou workshopu, napríklad si budete môcť osobne nakombinovať vlastné šperky. Organizátori THE SPARKLING REPORT & AG Šperky prizvali k účasti výrobcov šperkov a viaceré fashion značky, napríklad Julie store, či Icône. Budete si môcť vyskúšať a zakúpiť bio kozmetiku MCELY BOUQUET, zacvičiť jogu so Zuzkou Klingrovou a čakajú vás ešte ďalšie prekvapenia. Tešíme sa na každého, kto sa k nám pridá. Výťažok z eventu pôjde konkrétnym osobám. Sledujte naše sociálne siete.

www.sparklingcom.paymefunnels.com , www.agsperky.cz, www.chateaumcely.cz

Foto: Štěpán Vrzala

Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW)

31. 08. – 07. 09. 2018

Tradične najočakávanejšia módna udalosť v hlavnom meste Českej republiky. Septembrová edícia MBPFW predstaví kolekcie módnych návrhárov a značiek na sezónu jar / leto 2019. Zostavu návrhárov vybrala odborná komisia zložená zo zástupcov módnych a lifestylových magazínov, módneho fotografa Benedikta Renča a riaditeľa MBPFW Lukáša Loskota. Predstavia sa známe značky, aj nováčikovia. Fashion Temple, teda miesto konania módnych prehliadok Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, znovu obsadia jednu z najvýznamnejších barokových palácových stavieb v Prahe, Clam-Gallas palace v Starom Meste.

www.mbpfw.com

Fashion LIVE! Slovak Fashion Week Initiative

18. 09. 20.9. 2018

Odborne vystavaná programová štruktúra zahŕňajúca catwalk, semináre, performance či fashion business orientované showroom. Fashion LIVE! je módne podujatie, ktoré sprístupňuje slovenskú a svetovú módu širokej verejnosti. Počas troch prehliadkových dní prinesie do Bratislavy módu špičkových slovenských aj zahraničných dizajnérov, vďaka čomu sa zaraďuje do medzinárodného Fashion week kalendára.

www.fashionlive.sk

Fashion Week – Spring and Fall

06. 09. – 14. 09. 2018 NEW YORK FASHION WEEK

14.9. – 18.9. 2018 LONDON FASHION WEEK

19.9. – 25.9. 2018 MILAN FASHION WEEK

25.9. – 3.10. 2018 PARIS FASHION WEEK

Najpopulárnejšie módne akcie vo svete, ktoré rozhodne nie je potrebné bližšie predstavovať. Ak sa vám podarí vycestovať na všetky, rozhodne si môžete dať za meno prívlastok fashion lover.

www.fashionweekdates.com

Foto: web 

GALÉRIA