Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Brand of this season – IRO PARIS

Milujete Paríž? A ako ste na tom s New Yorkom? A čo by ste povedali na to, ak vám povieme, že sme našli zvláštny spirit medzi týmito neskutočnými mestami v jednom priestore? Našli! A volá sa IRO PARIS. Dovolíme si túto dokonalú značku pomenovať značkou tejto sezóny! IRO je kombinácia odvážneho štýlu New Yorku a špičkovej francúzskej sofistikovanosti, značka inšpirovaná architektúrou, hudbou a dizajnom.Arik a Laurent Bitton, bratia, ktorí stoja za značkou IRO PARIS, absolvovali okružnú cestu k založeniu podniku. Laurent sa presťahoval do New Yorku, kde sa venoval svojej kariére hudobníka, hlavného gitaristu a speváka v rockovej skupine. Skupina dokonca získala úctyhodné výsledky, ale po štyroch rokoch sa rozpadla.

„Keď som vidil energiu a módu v New Yorku, prišiel som na to, že sú veľmi podobné Parížu. Rozhodli sme sa založiť cool ženskú značku, ktorá by spojila tieto dve mestá do jedného. Fresh, sexy v jednom bode. Prvú líniu sme predstavili, keď som žil v New Yorku, ale uvedomil som si, že na diaľku sa niečo pevné a nadčasové rozbehnúť nedá. Takže som sa rozhodol presťahovať späť do Paríža a pomôcť bratovi Arikovi so všetkým, čo dnes už vidíte na mólach a v obchodoch,“ prezradil pred časom Laurent, jeho dôvod k opusteniu New Yorku.

Dnes už vieme, že aj táto udalosť, sa musela stať, aby vzniklo dokonalé IRO PARIS! Arik, tak ako to pri súrodencoch býva, bol zamilovaný do módy prakticky odmalička. K móde ho viedli rodičia, ktorí v nej pracovali cez dvadsať rokov. A to im poskytlo skvelé zázemie a kontakty na to, aby mohli začať budovať vlastné impérium značky IRO. Od roku 2005, kedy bratia predstavili len malú zbierku džínsov a šiat, sa značka rozšírila do celého sveta. 

Name IRO?

Netradičný názov pre značku, rodinnú značku. Každý by sme očakávali, že IRO je spojením mien bratov. Opak je pravdou, Názov vznikol netradične, avšak veľmi premyslene, počas rokov, kedy Laurent žil v New Yorku a Arik v Paríži. Arik je typ človeka, ktorý je tzv. „behind-the-scenes“. Práve preto IRO. IRO ako hero, hrdina, ktorého nikdy nikto nevidel, ale všetci videli jeho prácu. 

Store in New York after stores in Spain and Switzerland… Why?

Značka je špeciálna, nielen tým ako vznikla, ale najmä preto, že otvorila svoje vlastné obchody najskôr všade na svete a až nakoniec v New Yorku. Prečo? Prvú kolekciu, bratia uviedli v rovnakom čase v Paríži a v New Yorku, začali ju predávať v Barneys, Intermix a Nordstrom. Snažili sa na trh dostať najskôr so svojim menom a až potom si dovolili otvoriť vlastný brandový butik. Premyslené k dokonalosti, presne tak ako ich kolekcie. 

New Yorkers and fascination with French women?

Keď vyslovíme slovo Paríž, predstavíme si dokonale oblečenú ženu, ale je tento obraz skutočný? Milujeme „Parisian look“, ale nemôžeme opomenúť, že štýl nájdeme všade na svete. V New Yorku, L.A. či v Bratislave alebo v Prahe. Štýl je všade! Otázka znie na konzervatívnosť krajín a osobností?! Amerika je jednoducho crazy, Paríž tradičný! IRO dokázal tieto dva štýly spojiť v jeden. 

Collection?

IRO predstavilo veľmi smart kolekciu. Viac vzorov, viac farieb (prevláda oranžová, červená a purpurová) a viac čipky. „Mali sme pocit, že ľudia hľadajú viac ľahkosti a jednoduchosti, ktorými by doplnili svoj šatník a v tomto duchu sme tvorili,“ opísali svoju novú kolekciu Laurent a Arik. Doplnkom kraľujú neónové a oranžové tašky, topánkam western mood. 

Foto: getty images

GALÉRIA