Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Amazing winter events and festive things

Je začiatok roka a to znamená množstvo zimných eventov, festivalov, nových kinopremiér. Nechajte sa inšpirovať a strávte zimný čas v sprievode svetielok, piesní a zimných gastronomických chutí na tých najlepších kultúrnych podujatiach tejto sezóny – zima 2018 – 2019. KINO

Serenity: Ticho pred búrkou

Bontonfilm prinesie už 31. januára 2019 premiéru drámy Serenity. V tomto očakávanom filmovom trháku hlavné postavy hrajú Matthew McConaughey a skvelá Anne Hathaway. Dej sa nesie v duchu tajomstiev, ktoré raz vyplávajú na povrch. Serenity: Ticho pred búrkou vzbudzuje zvedavosť a očakávania kvôli svojmu autorovi, ktorým je Steven Knight a ktorý film napísal aj natočil. Steven Knight napísal Špinu Londýna, za ktorú získal nomináciu na Oscara, Prísľuby z Východu, Nočnú jazdu, Ťah jazdcom, odľahčenú Lásku na Kari alebo Spojencov. V posledných rokoch potom stvoril seriálové fenomény Taboo a Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu.

KNIHA

Max Hastings: Tajná válka 

Kniha Maxa Hastingsa rozhodne nie je vyčerpávajúcim rozprávaním o tajnej bitke v druhej svetovej vojne. Autor sa zameral na konkrétne priblíženie prostriedkov, aké obe strany v tejto vojne používali a postav, ktoré vojnu ovplyvnili. Kniha Maxa Hastingsa je skvele prepracovaná a predovšetkým historicky podložená a presná. Napriek tomu, že mnohé akcie popisuje veľmi detailne, číta sa ľahko a nechýba v nej ani humor. Od januára 2019 v predaji.

KONCERT

Divokej Bill – 20 rokov

Rok 2018 je míľnikom v existencii českej kapely Divokej Bill, ktorá oslávi už dvadsať rokov na hudobnej scéne. Jubileum sa Billovia rozhodli osláviť s fanúšikmi naozaj veľkolepo – presne 24. januára 2019 – koncertom v pražskej O2 Aréne. 

 

VÝSTAVA
 

Múzeum hlavného mesta Prahy: Praha 1 848 – 1 918

Až do 24. 02. 2019 si môžete pozrieť Na Poříčí 52 v Prahe výstavu, ktorá predstaví dva významné okamžiky v dejinách Prahy – udalosti roku 1 848, hlavne tzv. „Svatodušní bouře“ a vyhlásenie samostatného československého štátu 28. 10. 1 918, vrátane pražských odrazov reality, ktorá k vzniku Československa viedla. Výstava tiež ukáže premeny Prahy v druhej polovici dlhého 19. storočia. Praha v priebehu niekoľkých desaťročí prešla výraznou modernizáciou, obklopili ju predmestia, vyrástla v nej rada dopravných stavieb a významných verejných budov, celkovo sa zmenila na moderné veľkomesto. 

EVENT

THE SPARKLING REPORT 

Náš magazín THE SPARKLING REPORT sa opäť raz spojil s priateľmi a partnermi pre dobrú vec. Zapíšte si do diára marec 2019, pretože v tomto mesiaci sme pre vás prichystali ďalší sparkling event v Bratislave. Ako inak s charitatívnym podtónom. Budete si môcť vychutnať gastronomický zážitok, skvelú hudbu, program v podobe trunk show rôznych šperkárov, obchodíkov a handmade spoločností. A čo viac? Výťažok z eventu poputuje do rúk konkrétneho človeka, ktorému spoločne pomôžeme, aby sa na svet usmieval. Tešíme sa na vás!

VÝSTAVA 

Slovenská národná galéria: Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení

Výstava Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení je po výstavách venovaných médiu maľby (Maľba po maľbe, SNG, 2010-2011) a grafiky (Drsná škola, SNG, 2017) ďalšou mediálnou výstavou v programe Slovenskej národnej galérie. Výstava predstavuje súčasnú fotografiu na Slovensku z iného pohľadu – vývoj v tomto médiu za posledných desať rokov je vnímaná ako neoddeliteľná zložka súčasného vizuálneho umenia. Vychádza z predpokladu, že rozdeľovanie autorov na fotografov a nefotografov je archaický prežitok alebo koncepcia, ktorá už nie je funkčná. Výstava mení zaužívaný pohľad na súčasnú slovenskú fotografiu. Pohľad zjednodušený, skreslený a často limitovaný akousi „cechovou“ príslušnosťou. Výstavu si môžete pozrieť až do 17. 02. 2019.

KONCERT

Nicki Minaj a Future

Začiatkom budúceho roka, 22. 02. 2019, na Slovensku po prvýkrát vystúpi americká raperka a speváčka Nicki Minaj. Predstaví sa spoločne s raperom Future, s ktorým už na jeseň tohto roka odštartujú spoločné turné s názvom NickiHndrxx. Bratislavský koncert sa uskutoční na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. 

Foto: web

GALÉRIA