Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

7 decor trendov, ktoré pretrvávajú roky

Všetci sa chceme vyhnúť faux pas v oblasti dekorovania interiérov. Tak ako to robievame v šatníku, niekedy aj naše domovy potrebujú poriadný refresh a upgrade. Našťastie trendy v decore sa nemenia tak rýchlo ako tie v módnom priemysle. No niekedy je veľmi ťažké nájsť zlatú strednú cestu medzi trendom a gýčom. Náš tip číslo #1? Nikdy sa nenechajte prevalcovať supermodernými trendmi na úkor kvalitných kusov nábytku, ktorých štýl pretrvá roky. Inšpirujte sa #7 skvelými decor tipmi.

#2

The trend: fast furniture

The alternative: antique

Tak ako fast fashion aj fast furniture nie je tou najideálnejšou voľbou, pre všetkých, ktorým nejde o strohé „zariadenie“ si domovov. Kupovať kusy nábytku, ktoré vám vydržia 6 mesiacov, nie je ideálna voľba. Ak sa už rozhodnete kúpiť a zainvestovať do kvalitného nábytku, realisticky sa spýtajte, koľko chcete, aby vám vydržal a aby vám slúžil?! Predpokladáme, že odpoveď bude: Niekoľko rokov. Nemusí to byť „kráľovský“ kus nábytku, úplne stačí, ak nábytok bude vystihovať vás, vašu dušu a osobnosť. Vyskúšajte eBay, Gumtree… My si na týchto stránkach, v redakcii, celkom ulietavame. 

#3

The trend: world decor

The alternative: statement artwork

Možno je to ten najväčší trend za posledné desaťročie, ale niekedy platí pravidlo, čo je moc to je veľa. Word art, alebo teda obrovské obrazy s rôznymi slovami a posolstvami, môžu vyzerať skvele na stene v detskej izbe, ale naozaj je potrebné, aby „Live, Laugh, Love“ nápisy, svietili v kuchyni či spálni? Pokúste sa ich nahradiť obrazmi, ktoré sú naozaj obrazmi na celý život. S hodnotou, postojom a vyjadrením. Navštívte vernisáže, instagramové profily rôznych mladých umelcov a prineste si kúsok umenia do svojich domovov. 

#4

The trend: exposed bulbs

The alternative: minimalist lighting

Všetci sme sa už stretli s tzv. Edisonovými svietidlami, aspoň na malý moment, či už v urban kaviarni, alebo v byte top trendy človeka. Domov by mal byť vyjadrením nás, mali by sme sa cítiť príjemne, odhliadnúc od super trendov, ktoré vyzerajú dobre maximálne tak na fotke. Svietidlá sú hlavným prvkom bývania. Tie minimalistické nikomu a ničomu nevadia. Dokážete ich skombinovať takmer so všetkým. Sú estetické, obmieňateľné a ich trend pretrvá roky! 

#5

The trend: all pink everywhere

The alternative: pops of colour

Ak ste to nikdy nespravili, je načase, zamilovať si ružovú. Je všade! Od runways až po reštaurácie, pink moment je naozajstným hitom. Samozrejme, neznamená to, že si musíte vymaľovať všetky steny naružovo! Chceme tým povedať, že ružová je prenádherná farba skoro vo všetkých odtieňoch a dokáže vytvoriť osobnosť priamo z miestnosti, ale skúste to i s ostatnými farbami. Nič netrvá večne, ani ružová, preto sa ju skúste použiť v doplnkoch, ktoré sa vždy ľahšie obmieňajú ako na stene!

#6

The trend: nautical

The alternative: muted pastels

Počas letných mesiacov, sme nejakým zvláštnym spôsobom, všetci fascinovaní námorníckym štýlom. Chceme ho všade, častokrát i do našich interiérov. Aj keď nemáme letný domček pri mori :-). Ak už si vás tento štýl podmanil natoľko, že je pre vás nevyhnutné mať doma maketu lode, vyskúšajte si ju zadovážiť v pastelových a krémových farbách. Nenakupujte vo farbách námorníkov. Je priam nadľudské, námornícku skombinovať so zvyškom nábytku. Chceme tým povedať, že mušle a podivné ulity, nie je to pravé orechové, čo by ste chceli mať o 10 rokov na kuchynskom stole. Nakupujte opatrne, s rozumom a maximálne jeden trend, aby ste samých seba náhodou nehodili cez palubu pravidiel interiérového dizajnu. 

#7

The trend: grey wash floorboards

The alternative: white flooring

Sivé podlahové kachličky majú svoju auru, ale dôverujte nám, nie je to niečo, na čo by ste sa chceli pozerať po celý život. Ak sa chcete odkloniť od klasického zariadenia kúpeľne, odporúčame vyberať si biele a bledé kachličky. Fanúšikovia sivej, by určite povedali, že lepšie zamaskuje neporiadok, ale nie je to pravda. Biela podlaha umocňuje vzdušný efekt celého priestoru. Ak je biela pre vás príliš nudná, siahnite po prírodnom dreve, či čiernej povrchovej úprave dreva. 

#8 bonus

The trend: cement

The alternative: travertine or terrazzo

Pamätáte si ošiaľ cementových podláh pred piatimi rokmi? Dosiahli svoj TOP. Oficiálne je cement, najpopulárnejším trendom, ktorý sme kedy videli. Leštený, surový cement, cement všade. Chcete upgrade? Či už hovoríme o podlahe, stole, či hrnci, navrhujeme, aby ste si pozreli travertín alebo terrazzo. Majú rovnaký vysoký lesk, sú to odskúšané a otestované materiály, ktoré umožňujú zaujímavejšie riešenie kamenného trendu a pritom sú stále autentickejšie. 

Foto: Getty images & Robustrak.com

GALÉRIA