Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

5 zdravých návykov, ako vyzerať absolútne ageless

Keď začnete písať do kolónky vek, 30-niečo, začnete si uvedomovať, že „byť v pohode“ je vaša nová priorita. Žiarivá pokožka, po vráskach ani stopy, pohyb=druhý život, správny postoj k jedeniu… Jednoducho choreografia, ako nestratiť iskru v oku so stúpajúcim vekom. Pýtate sa ako zvládnuť umenie byť absolútne ageless? Každý dokáže umiesniť týchto päť tajomstiev do svojho rušného života a väčšina z nich, nestojí nič.

1. Majte cvičenie ako zábavu a záľubu

V priebehu rokov som sa naučila, ako si udržať v cvičení zábavu a záľubu. Niektoré dni behám do schodov, niektoré sa venujem barre alebo si vyberám aktivitu, ktorú som pred tým nikdy neskúsila a je pre mňa korisťou… Pilates, LIIT. Niekedy je cvičenie ako podnikanie, nesmiete sa vzdať či zlenivieť v dni, kedy si myslíte, že nevstanete ani len z postele. Dôležité je, nestratiť zábavu z toho, čomu sa venujete.

2. Buďte fanúšikom denných afirmácií

Ak si poviete, že ste ageless, tak ste ageless, správne? Zdá sa, že to funguje. Už dávnejšie som pochopila, že je v živote potrebné využívať pozitívne myslenie. Nielenže si tým zvýšite sebavedomie, ale začnete žiariť. Doslova. Vek je len vo vašej mysli. Stačí sa pozrieť na Jane Fonda, ktorá to potvrdzuje každým rokom. Takže afirmujte každé ráno a s úsmevom :-).

 

3. Všetko je o olejoch

Vyskúšali ste už Själ Saphir koncentrát oleja? Nie? CHYBA! Tento zázrak obsahuje akvamarín – kameň večnej mladosti, retinol, upokojujúci harmanček a biomarínový komplex. Olej, ktorý funguje na maximum.

4. H2O – hektolitre

Vekom mám potrebu sa stále viac a viac nalievať. Vodou! Ja som sa stala absolútne závislá od OXY vody! Už ani nepočítam koľko pohárov pijem, ale pijem ju celý deň. K vode neodmysliteľne patrí i spánok. Nie je o nič menej dôležitý. 6-8 hodín nočného pokojného spánku. Neprekonateľné návyky zdravej krásy.

5. Clean potraviny

Vyskúšala som už naozaj všetko. Vďaka mojej milovanej Joy clinic som sa, čo to o zdravom stravovaní priučila aj ja. Tým najdôležitejším priučením je pochopiť zmenu spôsobu, ako naše telo vníma potravu. Jedlo=palivo. Je to pár techník, ktoré si hravo osvojíte! Jesť iba skutočné jedlo (AKA veľa ovocia a zeleniny), jedlo bez umelých sladidiel/farbív/konzervačných látok a raňajkovať do pol hodiny od prebudenia. Jednoduché však?

 

Foto credit: Maria Alkhimova

Model: Denisa L.

GALÉRIA