Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Zdravé jedlo, ktoré zmenilo náš apetít

Pokiaľ sa zabudneme naraňajkovať, začne sa náš žalúdok ozývať okolo 11-stej hlasným škvŕkaním. Každé ráno! Nakoniec skončíme s agresívnym raňajkoobedovaním alebo rovno s veľkým obedom. Ľudia skúšajú rôzne „zaručené“ odporúčania či diéty. My sme však vyskúšali čosi absolútne nekonvenčné. Stravu pre vtáčikov. SEMIENKA! BIRDSEED!

Zdravé jedlo, ktoré zmenilo náš apetít

Určite ste sa zasmiali, či sa máte stravovať ako vtáky... Možno to na prvý pohľad znie zvláštne, avšak v náš prospech hovorí veľa vedeckých dôvodov, vďaka ktorým by sa semienka mali stať súčasťou vášho jedálnička.

Skúste to a budete nadšení!

Čo to je?

V podstate sú to alpiste (vtáčie) semienka, kedysi určené len pre kŕmenie vtákov. V dnešnej dobe sa však alpiste tráva pestuje v niektorých vybraných častiach sveta výhradne pre zisk vtáčích semienok bez kremíka, a tak sú vhodné aj pre ľudskú spotrebu. Mleté práškové formy vtáčích semienok nájdete v bio-obchodoch alebo online a sú ideálne na konzumáciu s mliekom alebo vodou. Mnohé mleté semienka obsahujú aj škoricu pre lepšiu chuť.

Čo to robí?

Mnohí si pridávajú alpiste semienka do svojej stravy z rôznych dôvodov. Pomáhajú diabetikom, ako i ľuďom, ktorí trpia problémami s krvným tlakom. Pôsobia diureticky a udržujú viscelárny tuk v norme. Zvyšujú imunitu, a tak sú vhodné aj pre celiatikov. Vyskúšajte na raňajky nápoj z alpiste semienok a pocítite prílev energie - váš organizmus prílev vitamínov a minerálnych látok - na celé dopoludnie.

 

TIP: Je to dokonalé riešenie pre nás všetkých, ktorí nestíhame raňajkovať!

 

Prečo v redakcii SPARKLING milujeme alpiste (vtáčie) semienka?

Hlavným dôvodom, prečo milujeme nápoj zo semienok je, že sa cítime bezpečnejšie. Naše telo je v tzv. balance forme. Pri iných doplnkoch stravy sa môžete stretnúť s rôznymi vedľajšími účinkami, pri semienkach sme sa nestretli so žiadnymi. Taktiež sme si všimli aj zmenu našich stravovacích návykov. Dokážeme sa viac sústrediť na prácu, necítime sa tak hladní a nervózni. Metabolizmus je posilnený, a preto sa cítime zdravšie.

 

Viac o Joy clinic nájdete na stránke: www.joyclinic.eu, zaujímavé rozhovory, články a novinky zo sveta prevencie a detoxikácie na stránke www.facebook.com/www.joyclinic.sk.

 

Autor: S&S - Foto: Pinterest

 

Galéria

Zdravé jedlo, ktoré zmenilo náš apetít
Zdravé jedlo, ktoré zmenilo náš apetít
Zdravé jedlo, ktoré zmenilo náš apetít