Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

WINTER PARADISE - Top 8 lyžiarskych stredísk, ktoré musíte navštíviť!

So zimou si nepochybne spájame aj obdobie zimných radovánok a športov. Milovníci lyží, snowboardov a čaju s rumom sa každú zimu nevedia dočkať toho najlepšieho, čo zima a sneh ponúkajú. Lyžovačky! Zostavili sme pre vás zoznam najlepších lyžiarskych stredísk a rezortov v Európe, z ktorých si odnesiete zážitky, na ktoré len tak ľahko nezabudnete. Skutočný winter paradise!

WINTER PARADISE - Top 8 lyžiarskych stredísk, ktoré musíte navštíviť!

1. Val Thorens 

Najvyššie položené lyžiarske stredisko, ktoré leží v nadmorskej výške až 2 300 metrov nad morom, sa pýši statusom najrozsiahlejšieho lyžiarskeho rezortu na svete. Až tri údolia a 600 kilometrov zjazdoviek spojených navzájom lanovkami. Skutočné rozprávkovo pre všetkých nadšencov zimných športov! Val Thores dokázalo skombinovať to najlepšie zo zimných športov s tým najlepším z atmosféry! Škála ponuky je naozaj rozsiahla, návštevníci si môžu vybrať medzi prašanom, napríklad na svahu Lac du Lou, bubnami alebo samotným ľadovcom. Ani začiatočníci sa nebudú mať na čo sťažovať! Čaká na nich 8 zelených a 25 modrých svahov.

2. St. François Longchamp 

Lyžiarske stredisko sa nachádza medzi Mont Blanc na severe a Pic l’Etendard na juhu s nadmorskou výškou od 1 450 metrov až po 1 650 metrov nad morom. Stredisko je zaujímavé tým, že prispôsobilo zjazdovky naozaj všetkým typom lyžiarov. Skúseným, deťom, rodinám ale aj skupinám. Areál je spojený so strediskom Valmorel a spolu tvoria „Grand Domaine“ s viac než 165 kilometrami zasnežených zjazdoviek.

3. Kitzbühel

Dominantou rakúskeho strediska Kitzbühel je kombinácia tirolskej tradície s modernými technológiami. V roku 2013 si zaslúžilo ocenenie najlepšieho lyžiarskeho areálu sveta! Návštevníkom ponúka 51 vlekov a lanoviek, 77 kilometrov stredne náročných a 24 kilometrov náročných lyžiarských trás. Ponuka uspokojí naozaj každého. Najznámejšou extrémnou zjazdovkou je Streif, ktorá sa pýši neuveriteľným sklonom, miestami až 85 %.

4. Gstaad

Gstaad lyžiarske stredisko sa nachádza v rovnomennom kraji, na východ od Ženevského jazera. Stredisko je dokonalou kombináciou zvláštnych zážitkov. Dokonalé miesto pre luxusný oddych! Na najznámejšiu pýchu strediska, ľadovec „Gstaad glacier“ - známy aj ako Diablerets, je možné sa dostať lanovkami alebo priamo vrtuľníkom! Stredisko ponúka i zjazdovky pre začiatočníkov, pokročilých a snowboardistov poteší Monsterpark Glacier, ktorý je vo výške skoro 3 000 metrov nad morom a dve U-rampy, prekážky, skoky. Areál nezabúda ani na bežkárov a ponúka im špeciálne trate.

5. L’Alpe-d’Huez

Je to naozajstným rajom pre všetkých, ktorí milujú sneh a aktivity priamo pod holým nebom. Lyžiarske stredisko sa nachádza vo výške 1 860 metrov nad morom a je známe svojim slnečným podnebím. Okolitý lyžiarsky areál tvorí aj ďalších päť vidieckych stredísk - Auris en Oisans, La Garde, Oz en Oisans, Vaujany a Villard-Reculas. Cez celé stredisko premáva až 70 lanoviek, 35 vlekov a ponúka až 250 kilometrov zjazdoviek a špeciálne oblasti ako snow park, trate určené na boarder cross a svahy pre začínajúcich lyžiarov. Ak vám nechýba odvaha, môžete vyskúšať i 4 náročné svahy, tri z nich sú dlhé dva kilometre. Štvrtý svah Sarenne, je so svojimi 16 kilometrami najdlhším lyžiarskym svahom na svete.

6. Åre

Tento švédsky skvost je najväčším lyžiarskym strediskom severnej Európy. Ponúka rôznorodé aktivity aj pre tú najnáročnejšiu klientelu. Okrem terénov pre deti, stredisko ponúka aj dávku adrenalínu pre pokročilých lyžiarov. Tí sa môžu vyblázniť na zjazdovkách s čiernym označením a aj na divokých trasách. Åre ponúka i dobrodružstvá ako heli-skiing, ktorý sa vyznačuje ako zjazd z kopcov, na ktoré vás vynesie helikoptéra.

7. Baqueira Beret

Baqueira Beret sa majestátne pýši až vo výške 1 500 metrov nad morom v údolí Arán v Pyrenejách. Areál je rozdelený do troch oblastí - Beret, Baqueira a Bonaigua. Každá je vybavená sieťou moderných zariadení a starostlivo udržiavanými zjazdovkami, ktoré sú vhodné pre každého. Stredisko ponúka 78 zjazdoviek a dohromady až 44 vlekov.

8. Zermatt

Švajčiarsky rezort je plný unikátov, rozprestiera sa hneď v dvoch krajinách - Švajčiarsko a Taliansko. Okrem kvalitných zjazdoviek a ponúkaných služieb, sa lyžiarske stredisko pýši aj najvyššie položenou reštauráciou na svete, v ktorej zažijete ten najkrajší výhľad. Stredisko ponúka okrem rôznych lyžiarských vymožeností aj jednu špecialitu - lyžiarske výlety so sprievodom, ktoré sú organizované počas hlavnej sezóny každý deň.

 

Autor: S&S – Foto: web


 

Galéria

1. Val Thorens
1. Val Thorens
2. St. François Longchamp 
2. St. François Longchamp 
3. Kitzbühel
4. Gstaad
4. Gstaad
5. L’Alpe-d’Huez
5. L’Alpe-d’Huez
6. Åre
6. Åre
7. Baqueira Beret
7. Baqueira Beret
8. Zermatt
8. Zermatt