Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

THE MOST BEAUTIFUL MUSEUMS IN THE WORLD

Múzeá navštevujú ľudia, aby obdivovali krásu, ktorá sa ukrýva v ich vnútri. No mnohé z nich sú umeleckým skvostom samé o sebe! Ktoré sú tie najkrajšie na celom svete?

THE MOST BEAUTIFUL MUSEUMS IN THE WORLD

THE GUGGENHEIM MUSEUM BILBAO, ŠPANIELSKO

Múzeum navrhnuté Frankom Gehrym, bolo otvorené v roku 1 977 v Bilbao. Budova doslova sedí na rieke Nervión a predstavuje stavbu futurismu, nepravidelnosti. Každý v nej vidí to svoje, ale väčšina práve loď na rieke. Jeho monumentálnosť, tvary, titán a sklenené obliny lákajú milióny turistov ročne, už od jeho otvorenia.

VATICAN MUSEUMS, TALIANSKO

Nie je veľkým prekvapením, že múzeum vo Vatikáne privíta viac než 5 miliónov turistov ročne. Vatican Museums je známe pre svoje fresky Raphaela, Michelangelovu Sixtínsku kaplnku - budovu, ktorá je hlavným pútačom Vatikánu. To však nie je všetko. Vatican Museums je známe i pre netradičné schodisko, ktoré bolo navrhnuté Guiseppe Momo, ich špirálou sa dostanete zhora až k východu.

MUSÉE D'ORSAY, PARÍŽ

Druhé najikonickejšie múzeum Paríža (je tam Louvre:-)), je kúsok od železničnej stanice, na brehu rieky Seine. Od roku 1 900, je múzeum tiež prezývané ako Palace of Fine Arts, vďaka exhibícii umenia, ktoré tam bolo predvedené.

KUNSTHISTORISCHES MUSEUM, VIEDEŇ, RAKÚSKO

Jedno z najpopulárnejších múzeí vo Viedni. Konštruované bolo v roku 1 871, pre potreby Habsburgovcov a ich zberateľské kolekcie. Pre verejnosť bolo otvorené v roku 1 891. Múzeum má skutočne dychberúci interiér s centrálne umiestneným schodiskom.

ERAWAN MUSEUM, SAMUT PRAKAN, THAJSKO

Toto náladové múzeum boloinšpirované Erawanom a 3-hlavým slonom z Hindu mytológie. Hlavná budova pôsobí anticky a zároveň vzdušne.

WHITNEY MUSEUM OF AMERICAN ART, NEW YORK CITY

Múzeum amerického umenia bolo presťahované a znovuotvorené v roku 2005. Architekt Renzo Piano, si dal záležať obzvlášť na asymetrii múzea tak, aby spolu s vonkajšími terasami predstavovalo novodobé umenie. Z piateho poschodia múzea je prenádherný výhľad na rieku Hudson, ktorú môžete pozorovať donekonečna.

HERMITAGE MUSEUM, ST. PETERSBURG, RUSKO

Jedno z najstarších a najväčších múzeí na svete. Hermitage Museum, ktoré skrýva vo svojom vnútri cez 2 milióny rôznych artefaktov, ktoré sú umietnené v halách. Zlatá, zelená, barokový štýl. To je to, čo prezentuje múzeum v St. Petersburgu. Práve to z neho robí majestátnosť!

MUSEO SOUMAYA PLAZA CARSO, MEXIKO

Múzeum Soumaya, navrhnuté mexickým architektom Fernando Romero, pozostáva z dvoch budóv sídliacich blízko Mexico City. Architekt sa naozaj vyhral s návrhom, pretože budova má i priesvitnú sklenenú strechu, ktorá dokonale tieni svetlo!

POTALA PALACE, LHASA, TIBET

Kedysi domov Dalai Lama, dnes budova, ktorá sa stala múzeom. masívny palác má 13 sektorov a viac než 1 000 izieb, všetky sú zachované zo 17. storočia. Múzeum neukrýva len monumenty, ale i veci zo života Dalai Lama, v sektore s názvom Red Palace.

THE UFFIZI GALLERY, FLORENCE, TALIANSKO

Botticelliho The Birth of Venus je symbolom celej vnútornej krásy Uffizi. Avšak ani priestor okolo galérie nenechá nikoho chladným! Symetrické prostredie a monumentálne okná dotvárajú vzhľad budovy k dokonalosti.

 

Autor: S&S Foto credit: web

 

 

Galéria

názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov