Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

The hottest destinations for 2018!

Rok 2018 sme privítali s veľkým optimizmom. Práve v tomto pozitívnom duchu, sme sa pozreli na najatraktívnejšie cestovateľské destinácie pre rok 2018, ktoré stoja za hriech. Poďte sa spolu s nami pozrieť na ďaleké krajiny, ktoré by nemali chýbať vo vašom travel liste :-).

The hottest destinations for 2018!

Ostrovy Indického oceánu vo východnej Afrike

Tieto prenádherné ostrovy znamenajú oveľa viac ako len krásne pláže, slnko a morský vzduch. V minulosti ostrovy slúžili ako hlavné centrá strategických obchodných miest pre portugalských námorníkov, obchodníkov z Ománu, či z Britských koloniálnych ostrovov. Práve preto majú ostrovy tak jedinečný kultúrny mix či už v kuchyni, architektúre, alebo jazyku. A to nie je všetko. Môžete navštíviť zaniknutú sopku, vodopády, národné parky, ale aj vyskúšať šnorchlovanie a veľa iných dobrodružstiev.

Rwanda

Rwanda to je to pravé nefalšované dobrodružstvo, kde môžete pokojne stretnúť aj gorilu. Miesto má svoje vlastné magické vyžarovanie, ktoré súvisí s divokým safari! Je to krajina nespútanej prírody, divokých orchideí, nádherných jazier, horských dažďových pralesov, ktoré prechádzajú do pravej africkej savany. Ak chcete zažiť pravú divočinu, tak jedine Rwanda!

Korzika, Francúzko

Francúzsko naďalej zostáva medzi najpopulárnejšími destináciami aj pre rok 2018. Zo všetkých stredomorských ostrovov je práve Korzika, považovaná za ten najkrajší. Skutočná perla Stredomoria! Na svoje si prídu turisti, cyklisti, ale aj tí, ktorí sa radi na dovolenke venujú oddychu na pláži. Korzika ponúka všetky možnosti relaxu a aktivít, ktoré si môžete na dovolenke predstaviť. Ostrov vás svojou atmosférou očarí a dostatočne pohostí. 

Varšava, Poľsko

Najväčšie a zároveň hlavné mesto Poľska, Varšavu, si asi len málokto predstaví ako zaujímavé miesto, kam by si chcel spraviť výlet. Čo nám Varšava teda ponúka? Rozhodne stojí za zmienku Palác kultúry, kde sa môžete výťahom dostať až na samý vrch. Tam na vás bude čakať skvelý výhľad na celú Varšavu. Ďalším miestom, ktoré musíte navštíviť, je Staré mesto, ktoré bolo počas druhej svetovej vojny celé zničené, neskôr opravené a v roku 1980 bolo zapísané do zoznamu UNESCO. V jeho centre sa nachádza kráľovský palác, Zamek Królewski, z 13. storočia, ktorý je obklopený malými príjemnými uličkami s farebnými historickými domčekami.

Tokio

Tokio nikdy nespí! Metropola Japonska, v ktorej sa stretávajú zaujímavé kombinácie starobylej kultúry a supermodernej metropoly. Mesto ponúka turistom skutočne veľa. Veľkým lákadlom je už to, že leží v Japonsku. V zemi so silnou starobylou orientálnou kultúrou, ktorá je úplne odlišná od našej. V Tokiu môžete navštíviť naozaj skoro všetko, čo vás napadne, či už cisársky palác, ktorý je sídlom japonského cisára, alebo nejakú supermodernú aktivitu! Mesto nemá žiadne mestské centrum, ale len menšie centrá, ktorých je nespočetné množstvo. To je práve tým, že sa nejedná o mesto v pravom slova zmysle! Je to len niekoľko samostatných oblastí, spojených dohromady pod názvom Tokio! 

Zanzibar

Zanzibar je skutočne oáza pokoja. Jednoducho raj na zemi. Teplý vzduch, špecifický životný štýl, krásna príroda, voňavý a exotický… tak by sme mohli opísať ostrov, či skôr súostrovie Zanzibar, ležiace v Indickom oceáne neďaleko pobrežia Afriky a v blízkosti Tanzánie. Nádherné romantické pláže s bielym pieskom v úžasnom kontraste s farbou oceánu a vysokými palmami, skvelé podmienky na potápanie a množstvo ďalších atrakcií tohto ostrova, sú skutočnou zárukou toho, že si Zanzibar užijete a bude to stáť za to! Ak teda túžite na vlastnej koži zažiť pravú a nefalšovanú exotiku, potom je pre vás Zanzibar, tou správnou voľbou!
 

Autor: S&S – Foto: web
 

Galéria

Ostrovy Indického oceánu vo východnej Afrike
Rwanda
Korzika, Francúzko
Korzika, Francúzko
Varšava, Poľsko
Varšava, Poľsko
Tokio
Zanzibar
Zanzibar
Zanzibar