Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

SPARKLING LIFE… Really sparkling and full of joy?

Vypracovala sa sama, všetko vybudovala od nuly a neustále na sebe pracuje. Vždy ju lákala práca s médiami a marketing. Táto túžba vyústila do štúdia vysokej školy na fakulte masmédií. V súčasnej dobe vedie nielen kliniku neinvazívnej preventívnej diagnostiky Joy clinic, ale aj vydavateľstvo Joy group, s.r.o., ktoré vydáva náš lifestylový magazín SPARKLING. Ako zvládla vybudovať svoj biznis a čo je pre ňu v živote skutočne dôležité? O to sa s nami podelila v rozhovore Simona Stískalová.

SPARKLING LIFE… Really sparkling and full of joy?

Povedz nám o svojich začiatkoch a kariére... Kariére, ktorá ťa dostala na čelo vedenia vydavateľstva a kliniky?

Keď som študovala na univerzite (odbor žurnalistiky a marketingu) a bola som presnejšie študentom druhého ročníka, začala som pracovať na svojom sne - preventívno-diagnostickej neinvazívnej klinike. Trošku ťažší názov, ale mojim snom bolo, priniesť na trh aj inú možnosť podpory diagnostikovania zdravotného stavu ako tú bežnú, u lekára v nemocnici. Pracovala som na svojom sne a pre seba, študovala a snažila som sa získať znalosti o širokej škále trhov, možnostiach, diagnostických postupoch, až po chod financií. Až po troch rokoch som sa rozhodla priniesť nový vietor i do mediálneho sveta a to vytvorením úplne nového konceptu lifestylového magazínu. Nezostalo to len pri „printe“, ale rozhodla som sa celú myšlienku posunúť ďalej… online, Facebook, Instagram a transformácia blogerov na náš webportál. Rozumiem rôznym výhodám i nevýhodám médií/ PR/marketingu, ale celkovo mám pocit, že je to moja šálka čaju, pretože som vždy rada komunikovala s ľuďmi, snažila som sa pochopiť ich cestu, strachy a ciele. Tak ako pri práci v klinike sa snažíme zistiť pomocou komunikácie s klientom cestu, strachy a ciele v uzdravení sa, tak i v mediálnom svete. Vždy musíte pochopiť klientov, čo chcú dosiahnuť, v čom, z čoho majú obavy a to ako, im už vymyslíme u nás :-).

Aká je najväčšia lekcia, ktorú si sa naučila v podnikaní?

Najdôležitejšie je milovať to, čo robíte a zároveň nikdy neprestávať rozvíjať svoje zručnosti a schopnosti, váš team a vašu firmu, aby ste vždy boli profesionálni. Videla som veľa vydavateľstiev, ktoré mali veľmi dobrý potenciál, ale zastavili sa v rozvoji svojich ľudí, vrcholových manažérov a služieb a nakoniec museli odísť z trhu. I keď je Slovensko malé, myslím si, že máme veľmi veľa šikovných mladých talentov. Samozrejme je potrebné sa im venovať a učiť ich, byť im príkladom. Možno zo 100 ľudí, vám nakoniec zostane jeden jediný, ale budete vedieť, že pomôže napredovať vašej firme. Je viac než potrebné najskôr investovať, či už do podnikania, vzdelávania, ale najmä do ľudí, pretože neskôr vám zabezpečia zisk a prosperitu. Najskôr daj a potom dostaneš! Samozrejme niekedy sa stretnete aj s tým, že dáte a nedostanete, ale to nevadí. Aj to je ponaučenie, lekcia a prínos do budúcnosti pre vás, vo vašom osobnostnom raste. Naučila som sa neveriť pomoci od iných ľudí. Môžete plne dôverovať nezištnej pomoci rodičov, či partnera, ale verte či nie, od ostaných ľudí to pomocou nikdy nebude. Vždy za ňu zaplatíte a v konečnom dôsledku niekedy viac, než by ste kedykoľvek pred tým požiadaním o pomoc. Snažte sa spoliehať sami na seba, myslím si, že v tom tkvie sila podnikania i človeka.

Aké sú tvoje najväčšie profesionálne úspechy? Na čo si najviac hrdá?

Mojim najväčším profesionálnym úspechom je moja klinika, ktorá pomohla veľkému množstvu ľudí nájsť svoj smer a cestu k spokojnejšiemu, vyrovnanejšiemu a najmä zdravšiemu životu a samozrejme SPARKLING. Magazín ako taký, ale hlavne náš team! Profesionálny a otvorený team. Som veľmi hrdá na naše kooperačné víťazstvá. Napríklad na to posledné… uvedenie magazínu na český trh už po druhom vydaní na Slovensku.

Čo robíš pre dosiahnutie svojich plánov a cieľov?

Najdôležitejšie je byť najlepší a tvrdohlavý, keby som vám to mohla takto jednoducho povedať :-). Vždy sa snažím dosiahnuť najlepšie výsledky vo všetkých sférach podnikania, nielen splnenie úlohy, snažím sa nájsť najefektívnejší spôsob pre podnikanie a dosahovanie výsledkov pre klientov. Zároveň by človek, ktorý chce podnikať a vykonávať svoju vlastnú činnosť, nemal brať do úvahy slovo „nie“, teda aspoň na samom začiatku. Aj ja som si zažila veľa „nie“, ale vždy som sa snažila spraviť všetko pre zmenu a slovíčko „áno“, nakoniec sa to podarilo a dostala som ho :-).

Akú radu by si dala ženám, ktoré chcú byť úspešné v podnikaní a chcú postupovať vo svojej kariére?

Buďte pozitívne a verte v samé seba. Strach z pádu je zlý začiatok. Nebojte sa spadnúť - ak spadnete, vstávajte a choďte ďalej, nevzdávajte sa. Ak naozaj chcete niečo, nájdete tisíce možností, ako to dosiahnuť! S jedným však nebojujte. S tým, že ste žena, pretože ňou vždy aj zostanete. V podnikaní sa budete musieť rozhodnúť, či chcete jednať z pozície ženy, alebo podnikateľa. A keď sa už rozhodnete, nikdy túto pozíciu nemeňte! Život a podnikanie vás naučí veľmi rýchlo rozdeľovať ľudí a čítať ich. Naučila som sa (i keď mi to trvalo veeeeeeeeľmi dlho) najskôr počúvať/ rozmýšľať a až potom hovoriť a konať. Oceníte to nie len vy a vaše podnikanie, ale i okolie, pretože inteligentný človek má vždy v hlave, kdežto hlupák vždy na jazyku… a to sú tie dva typy ľudí, ktoré sa naučíte časom rozlišovať :-). Veľa štastia!

Pre vydavateľku magazínu SPARKLING nezvyčajná otázka. Avšak, čo je pre teba, v tvojom živote „to“ najviac SPARKLING?

Hahaha :-)… priznám sa, že som si pred tlačou, čítala celý magazín a väčšina odpovedala, rodina, deti či oddych. Samozrejme, sú to atribúty, bez ktorých sa nedá žiť a svoju rodinu nadovšetko milujem. Ale to najviac SPARKLING v mojom živote, som ja sama. Môj vnútorný pokoj, moje myšlienky, moje premýšľanie, nápady a život sám so sebou v sebe. Nájsť si čas na toto všetko spomenuté, je náročné, ale životne dôležité :-).

 

Autor: Miriam Veterníková – Foto: Marianna Tomanová – Vizáž: DNJ - HUBLOT - BCBGMAXAZRIA

Galéria

Simona Stískalová
Simona Stískalová