Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

So Gulicious! So delicious!

Téma pečenia cukroviniek, či tortičiek sa stáva čoraz aktuálnejšou a oblúbenejšou. Práve to nás doviedlo na adresu známu svojou precíznosťou, profesionalitou a obĺúbenosťou. K Lucke Gulišovej, ktorá stojí za úžasnými dobrotami So Gulicious. Pustila nás do svojho sladkého sveta a nie len to! Prezradila nám svoj príbeh, pár typov na koláčiky, ale aj svoje malé Turbosparkling tajomstvo :-). Takže pokiaľ stále váhate, či sa pustiť do pečenia, tak verte, že spolu s nami a Luckou to zvládnete!

So Gulicious! So delicious!

Lucka môžete nám niečo povedať o Vašich začiatkoch? Ako sa z Vás stala hviezda v pečení dobrôt?

Musím povedať, že začiatku teda dobroty neboli také krásne a sladké ako to vyzerá dnes :-). Boli skôr plané a kostrbaté. Začínala som s varením a to s prípravou jedálníčkov pre ľudí, čo chceli redukovať váhu, alebo mali nejaký zdravotný problém. Mala som vtedy obdobie, kedy som nejedla múku a rafinovaný cukor a tak som sa snažila všetky svoje jedlá tomu prispôsobiť a teda aj sladké. Prvé pokusy boli skôr bez chuti a nie úplne oku lahodiace. Ja som sa však nevzdávala a skúšala ďalej a postupne to naberalo na chuti, ale aj na forme. Potom som však na dlhšiu dobu odišla do zahraničia a tak sa projekt So Gulicious trošku zmrazil. Snažila som sa síce postovať recepty, ale nebolo to úplne ono. Po nejakej dobe mi však niečo začalo chýbať a ja som presne vedela, čo to je. Čas strávený varením a pečením a hlavne všetkou tou kreativitou okolo. V Mexiku som strávila rok a pol, z toho pol roka som sa venovala vyslovene svojej vášni a musím povedať, že som sa veľa naučila. No a potom, keď som sa vrátila domov na Slovensko, mala som v sebe také odhodlanie, že som začala makať na svojom sne a tvrdou prácou a odriekaním som sa dopracovala až sem, za čo som nesmierne vďačná.

Čo Vás ovplyvnilo alebo kto Vás ovplyvnil v kariére?

Asi najviac ma ovplyvnil život v zahraničí. Získala som úplne iný pohľad na život a hodnoty. Je veľmi náročné presadiť sa vo svete, kde vás skoro nikto nepozná a vy sa snažíte pretlačiť to svoje na trh. Nie vždy to išlo podľa mojich predstáv, ale presne to mi dávalo signály, že je potrebné niečo spraviť inak, niečo zmeniť. Dlho mi však trvalo prísť na to, čo to je. A potom to prišlo… Treba ísť domov. Veď kde inde ako doma, kde máte podporu od rodiny, priateľov a známych by ste sa mali presadiť a robiť to, v čom ste dobrá, nie? Toto bol obrovský zlom v celom mojom fungovaní a zrazu, keď som prišla domov, išlo všetko ľahko. Kamaráti si začali objednávať koláče, jedálníčky… tí to povedali zase svojím známym a bolo to.

Momentálne podnikáte vo svojej vášni, stojíte na čele značky Koláčovo - ako a kde sa začal príbeh podnikateľky?

Koláčovo je len taký pracovný názov :-) Od začiatku som piekla pod vlastnou značkou „So Gulicious”, ktorá samozrejme funguje doteraz. Pečenie dostávalo formu podnikania postupne. Najskôr to bolo pečenie doma na kolene, potom som piekla vo výrobni. Neskôr sme si spolu s mojou spoločníčkou a výbornou priateľkou povedali, že by to chcelo niečo ozajskejšie!!! Našli sme priestor a pustili sa do práce. Myslím si, že až teraz to nabralo tie skutočné obrátky, keď sme sa dali dokopy. Výborne sa dopĺňame. Ja som kreatívna zložka a papiere nie sú teda vôbec moja silná stránka a presne v tomto je vynikajúca Radka. Vie ma pekne zorganizovať a začínam mať aj vďaka nej systém  a zasa naopak, ja ju viem strhnúť na tú moju (my to voláme cigánsku :-) stránku) a získať nadhľad nad nejaké veci. Takže sme fantastická dvojka a myslím, že to bude fungovať ešte veľmi dlho.

Denne pečiete, zostáva Vám čas na to obyčajné domáce pečenie pre svojich blízkych?

Keď mám byť úprimná doma nepečiem vôbec. Ale zase to vynahrádzam každodenným varením, takže to beriem aj ako taký ventil od všetkých tých sladkostí. Samozrejme, keď je chuť na sladké, tak donesiem niečo z cukrárne a tým je všetko vybavené.

Ako by ste opísali svoj úspech? Akú radu by ste dali všetkým začínajúcim?

Som typ človeka, ktorý sa do vecí púšťa po hlave. Keď som o niečom presvedčená, dám do toho všetko, len aby som to dosiahla. Keď som začínala, dávala som do toho naozaj všetko, boli to doslova prepečené noci a samozrejme aj celé víkendy. Vedela som, že toto je tá moja cesta a inej niet. Viem, že tvrdá práca a kopec energie ma dostali tam kde som teraz a boli kľúčom k môjmu úspechu. To by som poradila aj všetkým, ktorí začínajú s niečím svojim, alebo čo len rozmýšľajú, nad takýmto niečím. Dôležité je nebáť sa urobiť rozhodnutie, začať a hlavne makať. Úspech možno nepríde ihneď, ale on príde! Netreba sa vzdávať, lebo keď sa po nejakej dobe obzriete späť, pozriete sa sa cestu, ktorú ste prešli, ten pocit stojí za to.

Máte svoju obľúbenú cukrovinku alebo koláč?

Aj napriek tomu, že moje pečenie je tak trochu iné, ale pri výbere koláču/zákusku som verná klasike. Preto u mňa vždy vyhrá starý dobrý veterník!!!

Čím sa odlišujete od všetkých ostatných na trhu s podobnými produktmi?

Na Slovensku je veľa šikovných cukrárok a konkurencia je naozaj veľká. Snažíme sa, aby naše torty boli vždy bohaté a nič v nich nechýbalo. Torta musí byť šťavnatá a plná chuti. Vyberáme tie najkvalitnejšie suroviny a hlavne sa snažíme o čo najosobnejší prístup k zákazníkovi. Ľudia majú radi, keď dostanú osobný prístup a hlavne pocit, že tortička je „ušitá” presne na mieru pre nich… a to presne my robíme.

Kam ste sa posunuli, keď sa v mysli vrátite k svojím začiatkom a kde ste dnes?

Je to celkom dlhá cesta, ale keď sa tak na to pozriem aj celkom sladká. Určite som zodpovednejšia a hlavne viac uprataná, čo sa týka systému. Začiatky boli skôr o popísaných farebných lístkoch nalepených kade tade po byte, nákupoch 5-krát za deň, lebo som vždy niečo zabudla a hlavne pečení po nociach, lebo som si nevedela rozvrhnúť prácu. Teraz to už má systém, dodávateľov, ale aj voľný čas. Vieme si naplánovať robotu tak, aby nám ostal čas sa venovať aj rodine a priateľom.

Tak ako v móde aj v pečení existujú trendy. Aké sú aktuálne trendy?

Najväčší trend v súčasnom pečení je podľa mňa prirodzenosť. Už sa upustilo od ťažkých maslových krémov a marcipánových poťahov. Teraz je to skôr o priznaní nedokonalostí, o neuhľadenosti a o používaní prírodných surovín, ľahké krémy z tvarohu alebo mascarpone, veľa čerstvého ovocia, kvetov. 

Čo vo svojom živote považujete za to pravé SPARKLING?

Celý môj život považujem za SPARKLING :-). Som vďačná za každú situáciu, osobu a skúsenosť, ktorá sa mi udiala. No najviac zo všetkého je pre mňa sparkling moja rodina, to je skutočne to, čo má pre mňa ten najväčší zmysel a vždy to tak bude. Mám najúžasnejšieho muža a práve prežívame to najkrajšie obdobie v živote, lebo čoskoro medzi nás príde ten najsladší koláčik na svete a to náš synček. Takže toto by som skôr opísala ako Turbosparkling :-)!

Máte sny v oblasti podnikania, ktoré by ste si chceli ešte splniť?

Určite by sme chceli väčšiu výrobňu a trošku rozšíriť portfólio, ale na tom sa už vlastne aj pracuje. Nechcem však nič veľké. Bola by som rada, ak by si to zachovalo taký domácky náboj a atmosféru, akú to má teraz.

Recepty od Lucie vám prinesieme na našom webe už zajtra! ;)

 

Autor: S&S – Foto: archív Lucia Gulišová


 

Galéria

So Gulicious! So delicious!
So Gulicious! So delicious!
So Gulicious! So delicious!
So Gulicious! So delicious!
So Gulicious! So delicious!
So Gulicious! So delicious!