Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Simona Šándorová FeelHomeFactory

Simona Šándorová, žena, ktorá stojí za značkou FeelHomeFactory. Žena s jedinečne dobrým vkusom a inšpiratívnym cítením. Začínala v televíznej produkcii, ale až keď spolupracovala produkčne na relácií o bývaní, rozhodla sa, že je čas venovať sa svojmu snu. Snu bytovej dizajnérky. Dnes má za sebou mnoho dokončených projektov a prác, či rekonštrukčných, či dizajnérskych, ale najmä vytvára svoj vlastný nábytok. Nábytok, ktorý je jedinečný, luxusný, kvalitný a nadčasový. V rozhovore odhalila cestu svojich začiatkov, svoje plány i to, čo stojí za značkou FeelHomeFactory.

Simona Šándorová FeelHomeFactory

Niekoľko rokov si pôsobila v produkcii a tvorbe programov o bývaní. Ovplyvnila ťa tvoja práca v televízií aj v tvojej tvorbe?

Určite áno. Pracovala som na rôznych projektoch, poniektoré okolo dizajnu ani len nešli, ale jednoznačne možem povedať, že práca v produkcii mi odovzdala ten nejlepší koordinačný kľúč, ktorým otváram káždú stavbu a neskôr zatváram hotovú zákazku. Je to skúsenosť aplikovateľná do akejkoľvek praxe a dobrý produkčný, je skrátka, pracovitý človek pre všetko. A taký sa hodí predsa všade. Relácia o bývaní bol môj posledný projekt a bola to zároveň aj posledná navigačná značka.

Navrhuješ zaujímavé kusy nábytku a celkový dizajn bývania. Aké materiály najviac vyhľadávaš a čím si ťa získali?

Milujem kožu a všetky jej kvalitné imitácie s netradičnou povrchovou úpravou. Kombinácia s drevom, kovom, sklom alebo kameňom je pre mňa spojenie dobrého základu s niečím ,,iným“ a pokiaľ je to zvládnuté elegantne a nadčasovo, tak to slovíčko ,,iným“ je práve tým, čím si ma to zaručene vždy získa.

Aké to bolo založiť si vlastnú značku FeelHomeFactory na Slovensku?

V podstate veľmi jednoduché. Dovtedy som ten vymyslený kus nábytku hľadala, kým som ho doslova NEnašla a musela ho dať vyrobiť. Keď prišiel z dielne a každému sa páčil, rozhodla som sa, dať mu pekné logo.

Ako vnímaš svoju značku a akým štýlom sa ju snažíš komunikovať?

V prvom rade inak. Chcela by som, aby táto značka bola iná. Iná v tom, že nie sme len interiérové štúdio, ani len dekoračný tím, ale aby z priestoru, ktorý po nás ostáva bol unikátny a charizmatický domov, ktorý nie je len pekný, ale patrí k nemu slušný servis, má svoju funkčnosť a svoju vôňu.

Čo ťa najviac baví z celého procesu tvorby?

Ak z procesu, tak jeho posledné dva týždne. Milujem ten frmol, posledné zmeny, nehody, nezhody a všetko s tým spojené. Ľudia na stavbe sú unavení, nikto ma nemá rád, keďže viac kričím, no napriek tomu je medzi nami vždy rešpekt. Užívam si toto obdobie, ľudia odviedli perfektnú prácu, robia čo poviem a všetci sme sa opäť niečo nové naučili. V tomto období vždy schudnem, takže nakoniec sme všetci spokojní, väčšinou aj klient. Najväčšiu istotu a vďaku, že moja práca má zmysel, mi dávajú chvíle, keď sa na zákazku po čase vrátim a je úplne všetko usporiadané tak, akoby som ani neodišla.

Ako prebieha celý proces zákazky? Od stretnutia s klientom až po odovzdanie tvojho diela?

Väčšinou zatelefonuje, kto už našu prácu niekde videl, prípadne dostal odporúčanie. Pri prvom stretnutí povie klient svoju predstavu, pri druhom ja svoje nápady. Je veľmi dôležité priznať si prípadné nezhody a nastaviť podmienky tak, aby bol spokojný klient a zároveň bola odvedená práca z našej strany s chuťou a profesionálne. Zvyšok je už len na dohode, do akej miery klient nášmu tímu a vkusu dôveruje a či naše služby využije od stavebných, stolárskych prác až po ,,papuče pri dverách“, alebo len niečo z poskytovaných možností.

Sleduješ aj svetové trendy a svetových dizajnérov? Inšpirujú ťa v tvojej tvorbe?

Trávim čas prioritne v teréne, takže trendy postrehnem viac v obchodoch a na cestách, ako na internete, ale v mojej tvorbe ma inšpiruje každý dravý človek, ktorý na sebe pracuje. Samozrejme, pár minút na instagram špičkových dizajnérov ako Erickuster alebo Kellywearstler si vždy rada nájdem.

Aký štýl interiéru je ti blízky?

Páči sa mi každý vkusný a štýlový interiér, vyhrala by som sa podľa zadania asi v každom štýle. Aj keď, každý dobrý dizajnér je najlepší v tom svojom obľúbenom štýle a svojím rukopisom. U mňa je to momentálne tá ,,kožená“ glamour cesta.

Keď si v myšlienkach premietneš svoju prácu, ktorý projekt je tvojmu srdcu najbližší?

Do každej zákazky idem srdcom, no najhlbšie pod kožu sa mi zatiaľ dostal projekt bratislavského mezonetu z minulého roka. Nemám v tejto brandži desať rokov praxe, no napriek tomu, tam bola obrovská dôvera klienta a tým pádom úžasný priestor realizovať sa. Bola to veľká skúsenosť, pokryli sme stavebné práce, ako aj všetky ostatné profesie vrátane FeelHomeFactory nábytku, ktorý tvorí takmer celý interér. Začali sme návrhom a skončilo to toto leto už druhým dokončeným interiérom pre tohto klienta :-) … zatiaľ.

Ako pristupuješ k vlastnému bývaniu? Ako často meníš interiér vo svojej domácnosti?

Vo vlastnom bývam asi štyri roky, kde som si interiér postupne vytvorila z prázdného holobytu. A ako každý správny bosý obuvník, nemám stále dvere do kúpeľne a niekoľko ďalších drobností. Samozrejme, vždy keď si domov niečo prinesiem, prispôsobím tomu aj veci naokolo. Ale… obávam sa, pri svojej povahe a práci, že akonáhle mi domov pribudne ten posledný kúsok, pribudne aj túžba zmeniť nielen interiér, ale rovno celé hniezdo.

Čo je podľa teba najdôležitejšie pri tvorbe útulného interiéru?

Je potrebné dbať na dobrý kvalitný základ v materiáloch, byť k sebe úprimný - povedať si, koľko je ochota investovať a podľa toho si rozumne určiť, kde sa zainvestuje viac a na úkor čoho. Tu sú potrebné kompromisy, ale zaručene rovnako dôležité je dať do toho dušu, srdce a vyberať si každý kúsok s nadšením. Pekný a útulný interiér si pre ten správny výsledok vyžaduje kúsok seba (klienta), nie málo času a veľa trpezlivosti. Alebo len jednoducho správneho interiérového dizajnéra.

Na čom momentálne pracuješ?

Je toho viac, aktuálne dokončujeme exkluzívny business priestor kompletne vybaveným našim nábytkom na mieru. Je to výstavba novej menšej administratívy a sme na tomto projekte za interiér od úplneho začiatku, takže je to dlhý, náučný aj stavebný proces, ktorý bol pre nás ako office prvý interiér tohto druhu. Bola to celkom výzva a teším sa na jej výsledok. Navrhujeme aj rodinný dom pri Trnave, výrábame nábytok. Všetky tieto zákazky sa snažím brať svedomito a na samotnú firmu a jej rozvoj tak ostáva veľmi málo času, ale pripravujeme web, píšem blog a niekedy aj spím.

Aká je tvoja vízia?

Chcem, aby každý môj krok vpred bol stabilný (a radšej menší), každá chyba poučná a každý klient spokojný. Som v ideálnom období kedy chcem, potrebujem a viem podať výkon, ktorý túto značku poznačí kvalitou a dobrým servisom. Moja vízia je každých 5 rokov iná, o tých prvých päť vidím štýlový ateliér plný šikovných ľudí, o tých ďalších päť rokov, ale oveľa viac :-) …

 

Autor: S&S – Foto: www.feelhomefactory.com – Vizáž: Martina Glaser

 

 

Galéria

Simona Šándorová FeelHomeFactory
Simona Šándorová FeelHomeFactory
Simona Šándorová FeelHomeFactory
Simona Šándorová FeelHomeFactory
Simona Šándorová FeelHomeFactory
Simona Šándorová FeelHomeFactory