Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Regaining Happiness by Natália Muchová

Slnko sa ti zdá vždy jasnejšie, keď vyjde spoza oblaku a bez dažďa by si nikdy nebol býval zazrel dúhu.

Regaining Happiness by Natália Muchová

Počas predošlých týždňov sa v mojom živote udialo veľa zmien, väčšina nepríjemnejšieho charakteru. Prelialo sa príliš veľa metaforickej zlej krvi. Zásadne udalosti ako tieto, vás dlhodobo ovplyvnia, aj keď si to v prvom momente možno nechcete priznať. Len úzky kruh ľudí vie o mojich trápeniach. Osobný život sa snažím držať tak privátny, ako sa len dá a tie najhlbšie, najtemnejšie myšlienky zdieľam iba sama so sebou. Myslím si, že každý má už dosť svojich problémov na to, aby som všetkých navôkol zasypávala tými mojimi... Preto sa snažím, aj v tomto blogu, šíriť hlavne pozitívne myšlienky o tolerancií, láske a rastu k lepšiemu. Nie vždy sa mi to dokonale podarí, ale pracujem na tom.

V duchu tohto pozitívneho myslenia dnes vravím: "Stop!". Cítim, že som v poslednom čase stála akosi vedľa seba a to sa musí zas zmeniť. Nebavilo ma nič. Chýbal mi elán. Vytratila sa mi životná energia. Musela som sa dokopať k tomu vstať, ísť do práce, robiť niečo zmysluplné, dokonca napísať nový článok. Toto musí prestať! Chcem spraviť bodku za touto kapitolou. Nemôžem sa ďalej vyhovárať na pochmúrne počasie a zimnú lenivosť. Presne teraz som sa odhodlala vynoriť sa a znovu sa nadýchnuť! Vyjsť z hlbín vynovená a silnejšia ako hocikedy predtým! Napadá mi k tomuto výborný citát od nemecko-amerického autora Theodora Seussa Geisela: "Neplač, lebo sa to skončilo, usmej sa pretože sa to stalo."

Život je hrubá kniha z množstvom kapitol. Ak si ju chceš prečítať celú, musí najskôr jedna skončiť, aby mohla ďalšia začať. To je takmer fyzikálny zákon. A ako v každej dobrej knihe, tak aj v našom živote je priam nutné aby sa striedalo šťastie so smútkom, radosť s hnevom a dobro so zlom, aby sme z neho mali čo najviac. Bez tmavých chvíľ by sme neboli schopný rozpoznať tie svetlé. Reálny svet nepozostáva z jednorožcov či cukrovej vaty. Možno na nejakej planéte vo vzdialenej galaxii áno, ale nie na Zemi. Ako teda získam späť svoje šťastie?

Práve týmto – že si pripustím že nie je všetko v poriadku, že si svoj problém uvedomím a že nazbieram silu znovu otvoriť svoju knihu a čítať ďalej. Je v poriadku sa z času na čas poddať svojim emóciám. Poriadne si poplakať alebo sa vykričať. Treba ale vedieť vstať a ako povedal Geisel, hľadať v chybách možnosť na ponaučenie. Negatíva sa dajú obrátiť na pozitíva, ktoré ta v konečnom dôsledku posilnia. Toto si práve snažím pripomenúť aj sebe. Som rada, že píšem tento článok. Ťukaním písmen na klávesnici, mám pocit, že vylievam svoje srdce svojej najlepšej kamarátke. Má to pre mňa hojivý účinok, takto spísať svoje myšlienky. Je to môj balzam pre dušu.

Verím, že nie som jediná ktorá sa nachádza v takejto situácii a ak sa niekto z vás, mojich čitateľov, akurát v túto chvíľu cíti rovnako, tak aspoň viete, že s tým nie ste sami. Verím, že si takto navzájom dokážeme pomôcť. Chcem sa vám touto cestou aj poďakovať za to, že tu ste a že čítate môj blog. Ani neviete ako veľmi si to cením <3

Blížia sa pomaly Vianoce a ja sa už onedlho vrátim domov k svojim blízkym (ľuďom aj zvieratkám). Veľmi sa na nich teším! Prajem vám všetkým, aby ste našli aspoň trošku pokoja už teraz pred sviatkami. Hlavu hore a... úsmev! :)

 

Autor: Natália Muchová
Sledujte viac na: Facebooku, Instagrame a Youtube
Foto: Maximiliana Muchová, Edit: Natália Muchová

Galéria

Regaining Happiness by Natália Muchová
Regaining Happiness by Natália Muchová
Regaining Happiness by Natália Muchová
Regaining Happiness by Natália Muchová
Regaining Happiness by Natália Muchová