Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Prečítať knihu za 15 minút? Žiaden problém

Doba v ktorej žijeme sa stala extrémne rýchlou a pre viacerých z nás je ťažké nájsť si čas na prečítanie obľúbenej knihy. Aj výskumy hovoria o tom ako málo času dokážeme venovať tejto relaxujúcej činnosti. Tejto myšlienky sa chytili tvorcovia jedinečnej aplikácie a prišli na spôsob, ktorým nám všetko dokážu veľmi uľahčiť.

Prečítať knihu za 15 minút? Žiaden problém

Vyťažiť čo najviac z nášho voľného času je v dnešnej dobe veľkou výhodou a presne pre tento účel vznikla appka Blinkist. Už od roku 2013, kedy táto aplikácia vznikla, prináša svojim fanúšikom obľúbené bestsellery, ktoré si je možné prečítať za menej ako 15 minút. Do dnešného dňa ponúka platforma viac ako 2 000 ´non-fiction´ kníh a číslo používateľov, ktorí denne používajú túto aplikáciu je ohromujúci: viac než 5 miliónov. 

Poďme si teda zhrnúť dôvody, vďaka ktorým Blinkist dokázal osloviť také ohromné množstvo používateľov. V prvom rade je to filtrovanie toho najlepšieho kontentu. Autori tejto platformy prechádzajú cez státisíce, až milióny kníh a vyberajú to najlepšie a najinšpiratívnejšie čo majú k dispozícii. Ak neviete do ktorej knihy sa pustiť, urobia prácu za Vás a poradia Vám, ktorá kniha naozaj stojí za to. Druhou výhodou je filtrovanie toho podstatného čo kniha ponúka. Namiesto často až príliš zdĺhavých opisov, vám autori prinášajú sumár toho najpodstatnejšieho, čím si dokážete tento obsah aj lepšie zapamätať. Ďalšou výhodou je sieť čitateľov, ktorá sa utvorila okolo tejto aplikácie. Ak potrebujete poradiť, či sami chcete odporučiť nejakú knihu, pokojne môžete zozdielať vaše myšlienky vo Facebook skupine. Ak rozmýšľate nad tým, že by bol fajn nápad mať možnosť si tieto sumáre aj vypočuť, autori appky aj toto prianie už vyslyšali. Ako posledné by sme radi podotkli, že každú knihu sumarizujú reálni ľudia. Minimálne 7 ľudí je potrebných k tomu, aby bola dosiahnutá kvalita obsahu a vy sa tak nemusíte báť, že by ste o niečo zásadné prišli.

 

Autor: Martin Nemček Zdroj: Blinkist magazine Foto: Pexels Leah Kelley