Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Parížsky fashion week je za nami, vidíme sa na jeseň!

Posledný týždeň módy a uzatvorenie veľkej štvorky fashion weekov v Paríži je za nami. Neskutočné množstvo inšpirácie a inovácií predstavili tí najlepší z najlepších vo svojom obore a vybrať to najhlavnejšie bolo naozaj ťažké.

Parížsky fashion week je za nami, vidíme sa na jeseň!

Balmain’s New Generation

Tohtoročná zimná kolekcia bola pre módny dom Balmain zlomovým dielom. Po 7 rokoch uctievania odkazu značky sa jej kreatívny riaditeľ, Olivier Rousteing, rozhodol sústrediť na budúcnosť. Jeho diela sú  výsledkom experimentu s novými materiálmi, ako sú latex a PVC. Kolekcia sa stala pre návrhára osobnou hlavne kvôli tomu, že francúzsky dom nie je zvyknutý na podobné materiály , a tak to bola obrovská výzva pre celý tím. Samozrejme, rukopis značky v podobe sexy siluety, úzkeho pásu a širokých ramien zostal zachovaný. Priniesť nové prvky do svojej tvorby bola preňho zábava, aj keď vie, že toto slovo ľudia neradi spájajú s módou. Video z prehliadky nájdete tu!

Photo

Sex and the City is back!

Je to  veta, ktorú by rado počulo neskutočné množstvo žien. Žiadne pokračovanie filmu alebo seriálu sa však, bohužiaľ, nekoná. To len hlavné hrdinky na malý moment ožili počas prehliadky značky Off-White. Virgil Abloh, jej zakladateľ, vytvoril modely, ktoré odkazovali na hlavné hrdinky známeho seriálu. Prehliadku s menom West Village zahájila hviezda parížskeho týždňa módy, Bella Hadid, v outfite, ktorý bol inšpirovaný Carrie Bradshaw. Svoje modely mali však aj Miranda, Samantha a Charlotta. Týmto gestom si chcel návrhár uctiť typ ženy z New Yorku, ktorá cez týždeň navštevuje lekcie spinningu a cez víkend jazdí na koni vo Westchesteri.

Another New Chapter

Ani španielsky módny dom sa nezaobišiel bez zmien. Pre vytvorenie svojej novej kolekcie využili 3D technológiu skenovania tela, aby dosiahli čo najlepšie vyformovanie postavy. Balenciaga sa ani tentokrát nevyhla extrémom a modelky predviedli preexponované siluety s neuveriteľne hrubými a navrstvenými bundami. Značka sa však svojou tvorbou rozhodla aj pomôcť, a to konkrétne podporou charitatívnej organizácie, ktorá bojuje s hladom po celom svete. Logo organizácie bolo umiestnené na niekoľkých modeloch jej novej kolekcie.

Photo

 

Autor: Kristína Mravcová Ilustračná foto: pexels.com