Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Our top 4 from Geneva motor show 2018!

Už zajtra sa zatvárajú dvere 88. ročníka Ženevského autosalónu. Ten mal svojím fanúšikom opäť čo ponúknuť a the SPARKLING report sa zameral na 4 modely, ktoré potešia všetkých vás, milujúcich kone pod kapotou a pôžitok z rýchlej jazdy!

Our top 4 from Geneva motor show 2018!

Lamborghini Huracán Performante Spyder

CEO značky Lamborghini, Stefano Domenicali, na tohtoročnej výstave popri klasickej verzii modelu Huracán Performante, predstavil aj otvorenú verziu Spyder, pre všetkých milovníkov vetru vo vlasoch :-). Nadšencov superšportiakov poteší 640 koní pod kapotou, zrýchlenie z 0-100 za 3,1 sekundy, maximálka 325 km/h a o 35 kg nižšia hmotnosť v porovnaní s jeho predchodcom! Pre tých, ktorým sa tento model zapáčil, na trh príde v lete s cenou približne 220 tisíc Eur.

Ferrari 488 Pista

Jedným z najočakávanejších modelov na tohtoročnom autosalóne bol model z maranellskej dielne Ferrari, model 488 Pista. Ako samotný názov naznačuje, tento očakávaný supešportiak je nadizajnovaný pre športovú dráhu a o tom svedčí aj fakt, že sa tento model môže pýšiť najvýkonnejším osemvalcom v histórii Ferrari. Pista si polepšila oproti svojmu predchodcovi 488 GBT o 50 koní a dosiahla tak hranicu 720 konských síl. Typické pruhy a interiér len zosilňujú športový dojem tohto auta a práve jeho dizajn, je to, čo zaujalo každého návštevníka tejto slávnej show. 

Bugatti Chiron Sport

Vylepšená verzia brutálneho modelu Chiron sa stala ľahšou, lepšie ovládateľnejšou a agilnejšiou verziou jeho predchodcu. Výkon tohto automobilu pri hranici 1500 konských síl už nie je tak ľahké vylepšiť, no váha je to, kde dizajnéri videli priestor a možnosť pre zrýchlenie. Rýchlosť je naozaj extrémna a to možných 460 km/h, obmedzených na 420 km/h (aby sa nepovedalo). Ruka v ruke s extrémnou rýchlosťou a výkonom tohto automobilu ide aj cena: „pouho-pouhých“ 2,5 milióna Eur.

BMW Concept M8 Gran Coupé

Na záver sa presunieme k mníchovskému BMW a predstaveniu novej vlajkovej lode BMW, Concept M8 Gran Coupé. Práve Ženeva bola svetovou premiérou tohto modelu a fanúšikovia luxusu tejto značky si určite prišli na svoje. Elegancia a športovosť tohto modelu je nespochybniteľná a stotožňuje myšlienku koncernu BMW „rozvíriť vody automobilového dizajnu“. Na autosalóne sme mali možnosť vzhliadnuť zatiaľ len koncept automobilu, no v priebehu roka 2019 sa môžeme tešiť na jeho sériovú výrobu.

 

Autor: Martin Nemček Photo credit: © gims.swiss

Galéria

Lamborghini Huracán Performante Spyder
Lamborghini Huracán Performante Spyder
Ferrari 488 Pista
Ferrari 488 Pista
Bugatti Chiron Sport
Bugatti Chiron Sport
BMW Concept M8 Gran Coupé
BMW Concept M8 Gran Coupé