Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Ondřej G. Brzobohatý: Universum

Pred tromi rokmi vydal úspešný debut Identity. Druhý autorský album speváka a skladateľa Ondřeja G. Brzobohatého s názvom Universum sa pohybuje na hraniciach popu, funku, soulu a jazzu.

Ondřej G. Brzobohatý: Universum

V spomínaných žánroch sa Ondřej cíti čoraz viac doma a výsledkom je skvelý album, nabitý energiou. „V štýle muziky som sa snažil byť o trochu odvážnejší než pri albume Identity. Dalo by sa povedať, že Universum má vyšší hudobný tep. Chcem ale, aby tu išlo ešte o niečo iné než len o zábavu. Nemienim mentorovať, to vôbec nie, len sa mi v hlave vytvárajú a zoraďujú myšlienky a nápady, ktoré by som rád odovzdal. Myslím si totiž, že každý umelec by mal publiku ponúknuť práve to, čo sa v ňom odohráva, a nie kalkul, čo by sa asi tak mohlo masovo páčiť a predávať. Takže nikomu nič nevnucujem, ale budem rád, keď si ľudia moje nové pesničky vypočujú. Začujú, čo sa mi práve preháňa hlavou," hovorí Ondřej Gregor Brzobohatý.

Skladby z albumu Universum vznikali už od vydania predchádzajúceho albumu. Niektoré piesne už stihol predstaviť naživo v rámci Universum Tour, ktoré prebiehalo od konca roka 2016 až do apríla 2017. Gro nahrávok vznikalo počas spoločného hrania naživo v štúdiu, čo je na finálnom kompaktnom zvuku veľmi dobre počuť. Skladby znejú sviežo, pozitívne s dávkou energie, tanečne a zároveň vďaka skvelým textom nútia poslucháča premýšľať nad pozadím celého albumu. Pilotným singlom sa stala pieseň Dohoda, ktorá ukazuje obraz parlamentných volieb v Českej republike.

Texty z albumu Universum kombinujú zmysel pre rytmus a premenlivosť emócií, ktoré dávajú poslucháčom možnosť nahliadnúť do Ondřejovho súkromného „universa“, ktoré je naplnené láskou, slobodou, ale i sklamaním všedných dní.

Na albume sa podielali aj ďalší velikáni ako bubeník Tomáš Kozelka, saxofonista Matouš Kobylka, basgistarista Jaroslav Pokorný a gitarista Ondřej Fišer. Za zvukom sláčikov stojí Epoque Orchestra pod vedením Víta Petráška a dychovú sekciu viedol Miroslav Hloucal. Špeciálnym hosťom albumu je Roman Holý, ktorý si zahral na organ Hammond. Album Universum obsahuje i dva spevácke duety, ktoré nájdete v piesňach Máme rádi jazz, kde hosťuje Vojtěch Dyk a Je toho moc za spolupráce Marty Jandovej.

Charakter celého albumu podčiarkuje jeho vizuálne prevedenie. Minimalistický obal, na ktorom sa vyníma fotografia Ondřejovho oka - dúhovky. Jeho oči sú špecifické tým, že každé má inú farbu dúhovky, čo absolútne korešponduje s albumom, ktorý je hudobne pestrý a veľmi osobný.

 

Autor: S&S – Foto: web

Galéria

Ondřej G. Brzobohatý: Universum
Ondřej G. Brzobohatý: Universum