Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

NELA POCISKOVÁ & FILIP TŮMA: Nemáme problém, zladiť sa

Svetoznáme piesne a nádherné duety v ich podaní na spoločných koncertoch, prinášajú radosť mnohým ľuďom. Zblížili sa počas účinkovania v televíznom seriáli Búrlivé víno. Prominentným rodičom svadobné zvony v reálnom živote zatiaľ zvoniť nebudú, svoju lásku si však potvrdzujú neustále a čoskoro sa stanú dvojnásobnými rodičmi. Aké to je, hrať najväčšiu rolu svojho života, nám prezradili Nela Pocisková a Filip Tůma.

NELA POCISKOVÁ & FILIP TŮMA: Nemáme problém, zladiť sa

Ak by ste sa mali vzájomne opísať, akí ste boli na začiatku vzťahu a akí ste teraz?

Nela: Myslím, že je úplne normálne a bežné, že na začiatku vzťahu je každý jeden z páru úplne iný, respektíve, snaží sa ukázať, v čo najlepšom svetle. Viac usmievavý, pozitívny, akoby sa snaží ukázať len tie dobré stránky zo seba, ak mu na tom druhom záleží a chcel by ho získať. Samozrejme, že aj čo sa týka chémie a príťažlivosti to na začiatku naozaj funguje, iskrí a tá vášeň je viditeľná. Postupom času sa vzťah mení a odkrývajú sa aj iné vlastnosti človeka. Zisťuje sa, akí v skutočnosti sme, so všetkým, čo k tomu patrí a navzájom zisťujeme, či aj tak dokážeme spolu fungovať a či si vyhovujeme. Tak isto to bolo a je aj u nás. Myslím, že postupom času sa poznáme natoľko, že už ani jedného nič neprekvapí, teda možno ešte niekedy stále áno :-). A ten vzťah je podľa mňa ešte hlbší, lebo už to nie je len o tej chémii a iskrách, ale o tom, či sa dvaja rešpektujú a vedia spolu žiť.

Filip: Myslím, že najväčšia zmena je ďalší člen rodiny. Nelka miluje ďalšieho chlapa a ja nežiarlim, milujem ho tiež.

Čo sa vám na tom druhom najviac páči? A naopak, existuje niečo, čo vám na tom druhom lezie na nervy?

Nela: Hahaha, toto je výborná otázka. Neviem, či máme taký priestor na moju dlhú odpoveď o tom, čo sa mi páči :-). Ale nie. Najviac sa mi páči jeho pohľad na život. Je pozitívny, veselý človek, ktorý stojí nohami pevne na zemi, je inteligentný a zároveň má dobré srdiečko. Samozrejme, že nikto nie je dokonalý a niektoré veci mi niekedy idú na nervy, ale nič nie je také vážne. Je to možno momentálne zladenie sa kvôli malému. Filip má taký vlastný postoj k svojim povinnostiam a nič sa s ním nedá naplánovať, pretože v ten deň zistí, kde všade mal byť. To je napríklad vec, akoby som ja nedokázala fungovať, ale on úplne v pohode :-).

Filip: Pre mňa Nelka nemá chybu, tým odpovedám na obe otázky :-).

Aký zlom nastane v živote úspešného človeka s rozbehnutou kariérou, keď sa dozvie, že čaká dieťa?

Nela: Keď som sa to dozvedela ja, ešte som nevedela, čo ma čaká, keď sa naozaj malý narodí :-). S odstupom času som si uvedomila, že som si nikdy predtým neuvedomovala, ako veľmi to zmení život. Že všetko sa točí len okolo môjho syna, že je stred môjho vesmíru a že už nič viac nie je o mne...  Nehovoriac o tom, že sloboda, ktorú som mala, odišla úplne. Som odkázaná na opatrovanie, či už ako pomoc rodiny, alebo opatrovateľky. Bez nich nemôžem len tak odísť a robiť si čo chcem. Zmenilo sa absolútne všetko :-), ale neľutujem, je to najväčší zmysel môjho života. Nedá sa to k žiadnej kariére ani len prirovnať.

Filip: Príchod dieťaťa na svet je myslím, zlom pre všetkých ľudí, nie len pre tých, čo majú rozbehnutú kariéru. Niečo treba obmedziť, niečo zmeniť, prispôsobiť sa a hlavne tešiť sa z toho. 

Byť rodičmi je zatiaľ vaša najväčšia životná úloha! Aká je Nela mama? Aký je Filip otec?

Nela: Naozaj úžasný, starostlivý, od jeho narodenia s ním funguje. Prebaľuje, stará sa, zaujíma sa o všetko a najmä ho bezhranične miluje, je to radosť pozerať sa na to, a uvedomiť si, aké mám v tomto šťastie, a najmä Hektor :-). Stará sa o nás najlepšie, ako vie, aj keď je často preč z domu, taká je jeho práca a nič s tým nenarobím. Keď však vidí, že už nevládzem, vždy mi s malým pomôže.

Filip: Áno je. Ale ešte je skoro hodnotiť, ako tú rolu zvládneme. Nelka je úžasná mama, lepšiu si neviem predstaviť.

K vášmu prvorodenému onedlho pribudne súrodenec, ak to bude opäť syn, bude to Paris?

Nela: (smiech) Je to možné, alebo Xena. Určite si meno aj pohlavie necháme pre seba, ale tentokrát to mám na starosti ja.

Filip: Meno nášho druhého bábätka bude vyberať Nelka a má v tom moju plnú dôveru.

Ostal by Filip na materskej dovolenke? Myslíš, že by Ťa Nela nechala na materskej dovolenke?

Nela: Myslím, že za týždeň by ho porazilo. Poznám, aký je Filip typ, je to nesmierne spoločenský človek a má rád, keď má ako náplň dní, prácu. V podstate niekedy až nechápem, ako stále vyhľadáva spoločnosť. Myslím, že čo sa týka malého, zvláda všetko, nakŕmi, prebalí, uspí a on aj veľakrát tvrdil, že by nemal problém a že kľudne ide do toho. Veľmi by ma to zaujímalo :-).

Filip: Nikdy nevieme, ako bude o týždeň, mesiac, alebo zajtra. Ak bude treba, pokojne pôjdem na materskú, veď v konečnom dôsledku je to dovolenka :-)!

Obaja ste stále pracovne veľmi zaneprázdnení. Nakoľko rodičovstvo ovplyvňuje vaše pracovné nasadenie?

Nela: Tak v mojom prípade sa to naozaj rapídne zmenilo, ale ja som rada, pretože som sa rútila ani neviem kam, nesmiernou rýchlosťou a začínalo mi to prerastať cez hlavu. Domov som chodila snáď len prespať. Mala som toľko práce, že keď dnes rozmýšľam nad tým, kedy som za deň stihla urobiť toľko aktivít, keď teraz si ledva umyjem vlasy, sama nad tým všetkým žasnem. Asi aj preto som niekde v kútiku duše, túžila mať bábätko, pretože som mala pocit, že mi to pomôže. To som ešte nevedela, čo je to materská :-). Ja sa snažím stále kontinuálne vybiehať pracovne, kde tu odspievať akciu, koncert, fotenie, rozhovor, ale na veľký projekt si netrúfam. Teraz najmä preto, že som opäť v požehnanom stave, ani by to nemalo význam. Som vďačná za situáciu, ktorú mám a že môžem stále byť s malým doma, pretože si myslím, že prvé roky to veľmi potrebuje a obdivujem ženy, ktoré idú 3 mesiace po pôrode, do práce. Je to nesmierne ťažké skĺbiť to dokopy, teda, ak chcem byť naozaj plnohodnotná mama, je to úplný „full time job“.

Filip: Snažíme sa jeden druhému pomôcť a prispôsobiť čas, aby mal každý priestor na prácu. Ak to nevychádza, nastupujú babky a dedkovia. Veľké ďakujem týmto posielame :-)!

Obaja máte iný štýl spievania a predsa robíte spoločné projekty, ako sa dokážete zladiť?

Nela: Práve to, že každý spieva iný štýl, je na tom projekte zaujímavé. Myslím, že aj program je tým veľmi zaujímavý a každý si nájde to svoje. Je to také obohatenie, keď sa tam striedajú žánre. Podľa mňa sa to pekne dopĺňa, a čo sa týka duetov, všade na svete fungujú umelci, operní speváci, ktorí spievajú s popovými umelcami. Je veľmi veľa duetov a napísaných vecí pre takéto spojenie, takže nerobíme nič nové.

Filip: Nemáme problém, zladiť sa, lebo intonácia je asi základom spevu, akéhokoľvek. Všetko, čo robíme spolu, nám ladí výborne.

Ste partneri, zároveň svojim spôsobom aj kolegovia. Ako riešite ponorku?

Nela: To u nás naozaj nehrozí. Musím povedať, že som rada, že máme spolu nejaké koncerty lebo aspoň tam sa vidíme. Veľmi málo sme spolu. Od kedy sa narodil Hektor, nestrávili sme spoločný čas osamote, pretože je na prvom mieste on. Veľmi málo sa vidíme aj preto, že Filip je naozaj nonstop zaneprázdnený, takže ak trávime spolu nejaký čas, je to skôr sviatok.

Filip: Ponorku som zatiaľ nezbadal. Asi aj preto, že sme spolu veľmi málo. Takže teraz, keď ideme na spoločný koncert hovoríme si, že ideme na rande :-).

Máte popri všetkých povinnostiach vôbec čas na relax?

Nela: Za seba môžem povedať, že pre mňa je relax už len to, že mi Filip na dve hodiny zoberie Hektora na prechádzku a ja len tak sedím a nedokážem ísť urobit nič, proste som vypnutá... Za najväčší relax považujem, keď sa vyspím. Mám tendenciu čítať, keď malý zaspí, ale veľa krát zaspím skôr ako on :-). Priestor na nejakú masáž, saunu alebo čokoľvek podobné, to si nejako neviem zariadiť.

Filip: Času na relax máme veľmi málo a dá sa povedať, že skoro žiadny. Nelka, ak sa jej podarí, rada cvičí jogu, ja zas rád odpálim pár loptičiek.

Je o tebe známe Filip, že máš vášeň pre golf a neváhal si za ním cestovať do rôznych kútov sveta. Ako to bude, ale teraz? Golf bol, je alebo bude?

Ja si už život bez golfu neviem predstaviť, takže bude, ale v najbližších rokoch asi nie tak často, ako by som chcel.

Aké sú vaše ambície do budúcnosti, kde sa vidíte o niekoľko rokov?

Nela: Odkedy sa mi narodil syn, nič neplánujem. Žijem pre túto chvíľu, pre daný moment a nemám žiadnu predstavu, kde by som mala byť. Beriem život tak, ako plynie a využívam príležitosti, ktoré mi ponúka. Samozrejme, že by som nechcela stagnovať na mieste. Stále sa mám vo svojej práci kam posúvať, stále musím na sebe „makať“ a stále musím niečo dokazovať, ale kde 
budem, sa asi sama nechám prekvapiť.

Filip: Ja som v živote nič neplánoval a nebudem s tým začínať. Uvidíme teda, čo nám život prinesie.

SPARKLING je lifestylový magazín, preto moja otázka bude tak trocha tradičná. Aký je váš osobný lifestyle? Čo je pre vás vo vašom živote to pravé SPARKLING?

Nela: Myslím, že v pohode môžem povedať, že moja práca je neskutočne sparkling! Každý deň nové príležitosti, nové zážitky, emócie, jednoducho moja práca je aj môj lifestyle. V každom prípade, v súkromí sa snažím žiť zdravo, zaujímam sa o to, čo jem, musím mať pohyb a snažím sa udržiavať v psychickej a fyzickej pohode. Žijem život naplno, milujem svoju rodinu a som vďačná za všetko, čo mám :-)

Filip: Môj osobný lifestyle nie je ničím zaujímavý. Teším sa z každého dňa. A sparkling sú pre mňa Nelka, Hektor, a...

 

Autor: Miriam Veterníková. – Foto: Jana Keketi / archív Nela Pocisková


 


 


 

Galéria

NELA POCISKOVÁ & FILIP TŮMA
NELA POCISKOVÁ & FILIP TŮMA
NELA POCISKOVÁ & FILIP TŮMA
NELA POCISKOVÁ & FILIP TŮMA
NELA POCISKOVÁ & FILIP TŮMA
NELA POCISKOVÁ & FILIP TŮMA
NELA POCISKOVÁ & FILIP TŮMA
NELA POCISKOVÁ & FILIP TŮMA