Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Most fashionable Series

Filmy ako The Devil wears Prada, Breakfast at Tiffany‘s alebo Sex and the city sa stali pre mnohých ľudí akousi filmovou módnou prehliadkou a bibliou. Samozrejme, herecké výkony ženských predstaviteliek na tom majú tiež určitú zásluhu, ale nekonečná zbierka topánok Carrie Bradshaw či perlový náhrdelník Holly sa za tie roky stali symbolmi štýlu a vkusu. Všetky podobné filmy už každý správny fashionista dávno videl. No nájdeme podobné diela plné úchvatných outfitov a módnych kúskov aj medzi seriálmi? Určite!

Most fashionable Series

1.The Crown (Netflix)

Seriál, ktorého prvá séria stála americkú spoločnosť Netflix až 100 miliónov dolárov, vás zasvätí do života anglickej kráľovnej a módy povojnového Anglicka v 50. rokoch. V tejto sérií sa použilo vyše 7000 na mieru ušitých kostýmov. Precíznosť tejto práce môžeme vidieť hlavne na replikách šiat hlavných postáv. Počas niekoľko týždňovej driny vyšívali krajčíri korunovačné šaty korálikmi od Swarowski a svadobné zas 10 000 perličkami. Tých 100 miliónov je naozaj oprávnených!

2.The Bold Type (ABC Family)

Seriálová sestra filmu The Devil wears Prada, avšak bez diabolskej šéfky! Seriál sleduje život troch priateliek, ktoré spolu pracujú v módnom magazíne. Tri hlavné postavy znamenajú trikrát silnejší módny zážitok. Samozrejme, že nechýba šatník magazínu plný značkových a dizajnérskych kúskov, ktoré hlavné hrdinky rady využívajú.

3.Girlboss (Netflix)

Ďalší seriál z dielne Netflixu je inšpirovaný skutočným príbehom Sophii Amoruso, ktorá si založila vlastnú značku Nasty Gal. Aj keď sa seriál odohráva v začiatkoch 21. Storočia, hlavná hrdinka dáva prednosť móde 70. rokov. Epizódy sú plné scén zo second handov, v ktorých naša postava ako správny módny guru vždy nájde značkové kúsky za pár drobných. Vintage oblečenie a doplnky sú chlebom nielen pre predstaviteľku Sophie, ale aj pre divákov.

 

Autor: Kristína Mravcová Foto: Photo by Jens Kreuter on Unsplash