Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Meghan & Prince Harry! Royal wedding!

Práve dátum 19. máj 2018 sa stal naozaj kráľovským! Princ Harry a americká herečka Meghan Markle si povedali svoje áno v Kaplnke svätého Juraja. Celý svet spozornel a nachvíľku si užíval happy ending pravej lásky tejto šarmantnej dvojice. Pozrite si v našej galérii tie najkrajšie chvíľky Meghan a Princa Harryho!

Meghan & Prince Harry! Royal wedding!

Počet pozvaných siaha až do výšin. Až 600 pozvánok pre hostí, medzi ktorými nechýbali herci, hudobníci, svetoví leadri či politici. Okrem toho ďalších 200 hostí bolo pozvaných na večernú recepciu. Pred samotnou kaplnou sa zhromaždilo viac než 2 500 ľudí, aby na vlastné oči videlo snúbencov. Hostia sa schádzali už od 9:30 a prilibližne o 11:20 vstúpila do kaplnky i kráľovská rodina.

Princ Harry prišiel so svojim bratom, princom Williamom do kaplnky, obaja oblečení v čiernych uniformách Kráľovského letectva. Práve s ním strávil noc pred sobášom v hoteli Coworth Park v Ascote. Meghan dorazila so svojou matkou Doriou Ragland, s ktorou prenocovala v hoteli Cliveden House v Taplow. Už v prvých záberoch z auta, ktoré viezlo Meghan do kaplnky, bolo vidieť, že napriek tomu, že je rozvedená, zvolila závoj! Svadobný obrad začal na pravé poludnie. Bohoslužbu poviedol windsorský dekan David Conner, pričom kázeň viedol biskup episkopálnej cirkvi Spojených štátov amerických Michael Curry. Princa Harryho a Meghan oddal arcibiskup z Canterbury Justin Welby. 

Meghan zvolila jednoduché snehovo biele šaty z dielne britskej módnej návrhárky Clare Waight Keller, ktoré vyjadrovali jej osobnosť a podčiarkli krásu. Šaty mali i vlečku, avšak závoj mal oveľa dlhšiu. Kytica, ktorú vytvorila floristka Philippa Craddocková, presne dotvárala jednoduchú jemnú líniu, ktorú si Meghan zvolila. Kytica bola v bielych, zelených a krémových farbách z drobných kvetov. Vlasy mala zopnuté do trendy rozcuchaného drdolu a jemné líčenie len podčiarklo jej prirodzenú krásu. Úsmevy snúbencov hovorili za všetko, najmä za ich skutočnú úprimnú lásku. Celý obrad sa držali za ruky a úprimne sa pozerali od očí. 

Prítomní hostia si tiež dali naozaj záležať na výbere oblečenia pre túto udalosť. Kaplnka svätého Juraja doslova hýri farbami, ako sme už tradične zvyknutí pri kráľovských svadbách a prítomné dámy majú ako doplnok klobúk, alebo aspoň fascinátor (vlasová ozdoba – pozn. redakcie).

V dnešný životný deň princovi Harrymu chýba isto najmä jeho milovaná mama, princezná Diana, avšak jeho vyvolená má s ňou veľa spoločného. Meghan Markle sa dnes plní sen americkej princeznej. Už ako malá chcela vraj byť ako princezná Diana. Spisovateľ Andrew Morton, ktorý sa špecializuje na kráľovskú rodinu a dobrý priateľ nebohej princeznej Diany, sa nedávno vyjadril, že Diana by Američanku Meghan, Princovi Harrymu, schválila.

Už manželia, si počas obradu, podľa vyše storočnej tradície, vymenili obrúčky z waleského 24 karátového zlata, zdobené waleským drakom. Podľa Daily mail budú zaľúbenci svoj prvý tanec tancovať na skladbu od Whitney Houstonovej - I Wanna dance with  Somebody, takže slaďák sa nekoná. Svadobná citrónovo-bazová torta potretá maslovým krémom a ozdobená čerstvými kvetmi, na ktorej si hostia pochutnajú je dielom Clair Ptakovej z vychýrenej londýnskej cukrárne Violet Cakes. Celú svadobnú udalosť oficiálne zdokumentuje fotograf Alexi Lubomirski, ktorý nafotil už aj zásnuby páru. Hoci je svadba menej honosná ako predchádzajúca svadba princa Viliama a vojvodkyne Kate, celá udalosť bude kráľovskú rodinu stáť 33 miliónov britských libier.
Prajeme novomanželom, nech im šťastie vydrží po celý spoločný život!

 

Autor: redakcia Foto credit: web, The Telegraph

 

Galéria

názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov
názov