Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Málo ješ? Nepriberieš?

Najdôležitejším momentom, keď som začala na sebe pociťovať zmeny, nebolo ani tak zistenie, že cvičenie pomáha, teda áno, je to veľmi dôležité, ale ešte dôležitejšie sa ukázalo, zaoberanie sa tým, čo si dávam do úst. Moje telo sa vtedy začalo rapídne meniť. Nedržala som prísne hladovacie diéty, práve naopak.

Málo ješ? Nepriberieš?

Uvedomila som si, že dovtedy, kým som nepočúvala svojho trénera, žila som v ženskom domnení...

V rovnici: málo zješ = nepriberieš!

No keď mi nastavil môj režim presne na mieru, podľa môjho vysokého energického výdaju pri cvičení a ja som ho začala aj dodržiavať, prišli zmeny, v ktoré dúfa každá žena. Nejem nič, čo by mi nechutilo. Práve naopak, na každé jedlo sa neskutočne teším, lebo si ho viem dochutiť tak, ako to mám rada.

Ráno začínam vždy ovsenou kašou, ktorá je mojím najobľúbenejším jedlom dňa. Nikdy som nemala ovsené vločky obzvlášť rada, ale keď som si našla cestu, ako ich správne pripraviť, začali mi tak chutiť, že by som ich dokázala jesť nepretržite a ani tak by som sa ich neprejedla. Ich príprava je veľmi jednoduchá a rýchla a pritom výsledný efekt je neskutočne lahodný.

 

Ako na to?

Používam vodu a vločky, na prípravu zmesi. Potom do nej pridávam rôzne ingrediencie, ktoré mám rada. Vždy zahŕňajú proteín, arašidové maslo a akékoľvek ovocie, ktoré doma nájdem. To je to, čo mi tak strašne chutí. Po raňajkách nasleduje tréning a malá desiata v podobe ovocia, ktoré ma zasýti, kým si nepripravím obed.

Som úplny ryžojed. Vždy obedujem ryžu s niečím. Na výber mám mäso, rybu alebo iba veľkú porciu zeleniny. Ďalším jedlom je olovrant. V tomto čase si najčastejšie doprajem proteín a opäť ovocie. Snažím sa ho prispôsobiť sezóne a preto momentálne vedú melóny. Je to ovocie, ktoré teraz majú úplne všade a ja sa ho neviem dojesť.

Večera u mňa vyzerá veľmi podobne ako obed. Prispôsobujem sa tomu, čo mám doma v chladničke. Môj jedálniček neobsahuje nič extra, nepočítam si kalórie, ani to nejako špeciálne neprežívam. Viem, čo mám rada a čo je zdravé a teda aj dobré pre moje telo!

Keď ma zastihne chuť na niečo sladké, teda na koláčik, alebo kúsok čokolády, som k sebe neľútostná a vo fitku ho patrične vypotím.

 

Autor: Tatiana Žideková - Foto: Tatiana Žideková

Galéria

Málo ješ? Nepriberieš?
Málo ješ? Nepriberieš?
Málo ješ? Nepriberieš?
Málo ješ? Nepriberieš?
Málo ješ? Nepriberieš?
Málo ješ? Nepriberieš?