Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

LUCIA LUCID SLÁDEČKOVÁ

Presadila sa talentom a už niekoľko rokov stojí za bezchybným výzorom viacerých celebrít na Slovensku aj v Čechách. Spolupracuje so spevákmi, hercami, modelkami, dizajnérmi... Sama si zahrala v úlohe sestričky či v pár videoklipoch. Je ambasádorkou viacerých projektov. Ľudia ju vnímajú nielen ako vizážistku či stylistku, ale aj ako silnú motivátorku. Stala sa ikonou sociálnych sietí, hlavne instagramu, kde jej fotografie dosahujú cez 100 000 followerov a fanúšikov má i za hranicami. Aj keď už zažila veľký boom Lucid Style - značky, pod ktorou pôsobí a považujú ju za prominentnú make-up artistku, naďalej si zachovala pokoru i hrdosť, vie byť kamarátska, ale aj neprístupná, vie sa pochváliť a vie sa na seba hnevať, ale rozhodne sa nikdy sa nevzdáva! Lucia Sládečková momentálne prežíva najkrajšie obdobie v živote ženy a exkluzívne práve v našom magazíne vám po prvý raz predstavujeme aj jej malý poklad, dcérku Lýdiu.

LUCIA LUCID SLÁDEČKOVÁ

Aká bola tvoja cesta k vizážistike a stylingu?

Vyštudovala som politológiu a medzinárodné vzťahy a pracovala som v medicínskej sfére ako key account manager pre Česko a Slovensko. Milujem oblasť medicíny a keby som sa mala vrátiť v čase, určite idem estetickým smerom. Vzťah k móde a ku kráse som mala od malička. Bola som vždy dobre oblečené dieťa a profesionálne som sa venovala latinsko-americkým tancom, odkiaľ som získala vzťah k líčeniu a upravovaniu sa. Už na základnej škole som sa líčila, zároveň aj svoje kamarátky. Neskôr to prepuklo do vášne, až som začala uvažovať o práci vizážistky. Keď prišiel správny čas, absolvovala som rekvalifikačný kurz v Prahe, odvtedy som pracovala na sebe každý deň, a tak je to dodnes... Moja húževnatosť a chuť tvoriť ma posúvala stále vpred. V súčasnosti spolupracujem na rôznych projektoch, natáčaniach, foteniach, ale príjemne sa cítim aj sama v mojom štúdiu, kde mám také moje miesto. Mám svoj pokoj a pokiaľ som u seba, mám všetko presne naplánované a nemeškám, čo je pri tejto práci dôležité a aj pre mňa osobne, keďže som v znamení panny a mám naplánovanú každú hodinu v mojom diári.

Ako sa zmenil tvoj život po narodení dcérky?

Môj život dostal iný zmysel. Zmenilo sa úplne všetko. Ešte tesne pred pôrodom som si myslela, že pracovať začnem mesiac po pôrode, kočíkovanie posuniem na maminu, ale počas pôrodu som pociťovala silné emócie, vedela som, že sa so mnou niečo deje. Teším sa, že som doma, nenaháňam sa, nemám stres, teším sa na kočíkovanie. V podstate, pracovne som bezstarostná. Som silne emocionálny človek, ale nikdy som neukazovala emócie navonok. Teraz si ako každá maminka aj poplačem a všetko je pre mňa dojímavé. Bola som v napätí minimálne posledné dva roky, a to prisahám... Myslím, že konečne som sa uvoľnila. Pociťujem neobmedzené šťastie a lásku.

Venuješ sa ešte práci na plný úväzok alebo si poľavila? Ako zvládaš prácu aj dieťa?

Pamätám si na situáciu pri jednej klientke. Pýtala sa ma, prečo si neoddýchnem a prečo toľko pracujem... Samozrejme, milujem svoju prácu, ale nemala som na to schopnú odpoveď. Zamyslela som sa a po chvíli odpovedala: „Mňa z tohto workoholizmu vyslobodí len dieťa…!“ Predstava, že by som ho mala mať, ma uháňala na bookovanie ďalších termínov, pretože som bola odhodlaná pracovne vycestovať. Až teraz chápem, prečo som tak makala. Som samoživiteľka a na isté obdobie som sa neplánovane pripravila. Ak má ktokoľvek záujem o líčenie, nemám s tým problém, pokiaľ necestujem a líčim u seba v štúdiu. Zvládam to super, lebo pracujem sporadicky, a čo je hlavné, mám veľké šťastie a volá sa Lýdia, moja maminka.

Prezraď nám niečo o malej princeznej? Aká v skutočnosti je?

Keď sa narodila, bola malilinká, chodila som po chodbe taká hrdá a tešila som sa, keď ju niekomu ukážem. Po návrate domov prišiel strach a nechcela som ju nikomu ukázať. Mesiac krásne spinkala cez deň aj v noci, stále štikútala a mali sme nesmierne milé situácie, ktoré si budem navždy pamätať. Pomalinky zisťujem, že ju baví spinkať cez deň, mňa nie a v noci jej spievame (smiech). A aká je? Mne sa podobá na rôzne rozprávkové postavičky, moje obľúbené prirovnanie je kreslená lienka z rozprávky.

Zmenilo ťa materstvo nejakým spôsobom? Čím je toto obdobie pre teba výnimočné?

Áno, zmenilo! Všetko, čo som pred pôrodom odmietala, pokorne prijímam. Teším sa dokonca z toho, že som denne vyprodukovala toľko mlieka, teším sa, že sa zobudila, teším sa, že pokojne spinká... Výnimočné je hlavne to, že som matka. Neverila som, že to bude to najkrajšie v mojom živote. Som vyrovnaná, som šťastná a verím, že budem ľúbená.

Ako všetko zvládaš pri tom množstve aktivít, ktoré máš?

Mám ich stále veľa, aj keď nejde o dennú - celodennú prácu v štúdiu či v teréne. Je to udržiavanie kontaktov, denné vybavovanie telefonátov, dohadovanie spoluprác. Poviem vám, nie som typická maminka. Mám veľa dní, kedy nasadím handsfree, diár položím na posteľ vedľa nás a vybavujem telefonáty, robím bookingy počas dojčenia. Uvedomujem si, že pracovať treba, ale všetko s mierou. Keď sa chcem venovať len malinkej, jednoducho vypnem zvuk a vyriešim všetko až vtedy, keď na to príde správny čas.

Ako sa udržiavaš vo forme po pôrode?

Malinká má len pár týždňov. Urobila som zatiaľ prvý krok, nosím sťahovací pás, aby mi dopomohol poukladať sa (smiech). Onedlho začnem s cvičením a strava je jasná, jem toľko, aby som sa cítila dobre. Chutí mi...

 

Súhlasím, byť mamou je ten najkrajší dar! A som konečne šťastná...

 

Už roky sa staráš o ženy, aby boli krásne. Dokonca ich učíš byť krásnymi. Napĺňa ťa to ešte? Kam sa chceš kariérne posunúť?

Áno, napĺňa ma to a vždy bude! Milujem, keď viem byť nápomocná a viem dodať ľuďom sebavedomie či motiváciu. Moja kariéra sa určite dostane aj do iných oblastí, mám rôzne plány a všetko si musím zvážiť, ale v prvom rade prispôsobiť dieťatku. Baví ma však viac sfér, a keď mám chuť, prečo si ju mám nechať zájsť?! Som za to, že sny a vízie si treba plniť, aj keď postupne, časom.

Už si premýšľala o tom, keď dcérka vyrastie, aké to bude?

Pravdaže. Už pri výbere mena som si ju predstavovala, aká bude, keď bude dospelá. Najviac sa teším, keď začne rozprávať a povie mi mama. Neviem vám ani opísať, čo cítim pri tejto predstave. Dúfam, že bude zdravá, to je na prvom mieste. Vizuálne si ju predstavujem podobne, ako som vyzerala ja. Prajem si, aby bola ženská a mala vzťah k móde a kráse.

Zvolila si netradičné meno pre dcérku. Prečo práve toto meno?

Premýšľala som o tom, aby niečo znamenalo. Moja prvá predstava bola Lourdes, neskôr Líza a nakoniec som prišla na jednu dôležitú vec. Keď si poviete akékoľvek meno, hľadáte osobu, ktorá je jeho nositeľkou. Buď prechovávate sympatie, alebo naopak. Meno Lýdia je netradičné, nesie v sebe pompéznosť a je veľmi elegantné. Dôvodom bola však moja mamina. Nikdy ma nerozplakala, nikdy mi neublížila, nikdy ma nesklamala. Vždy pri mne stála a je mi oporou až dodnes. Je stále pozitívna a vždy všetko vyrieši tak, aby boli všetci spokojní. Má v sebe pokoj a harmóniou. Ako poďakovanie som moju dcéru pomenovala jednoznačne po nej.

Čo ťa momentálne v živote najviac baví s malou?

Čas tak intímny, ako je dojčenie, je úžasný. Mamina mi hovorila, uvidíš, keď sa bábätko prisaje, aké je to krásne. Pri predstave mi to naozaj krásne neprišlo, pretože som bola taká hanblivá, že som prevrátila očami a zahanbene sa smiala. Už to chápem. Veľa vecí som pochopila. Milujem, keď sa na ňu pozeráme, ako sa v snoch smeje.

Aké je byť mamou?

Neuveríte, ale ja som od malička hovorila, že si chcem deti adoptovať, pretože je ich toľko nešťastných na svete a ja mám veľa lásky. Mamina mi na to vždy povedala, že mať svoje dieťatko je úplne niečo iné. Súhlasím, byť mamou je ten najkrajší dar! A som konečne šťastná...

 

Neuveríte, ale ja som od malička hovorila, že si chcem deti adoptovať, pretože je ich toľko nešťastných na svete a ja mám veľa lásky.

 

Žijeme v online svete. Čo nie je na sociálnych sieťach, to neexistuje. Ako vnímaš tento novodobý trend všetko zverejňovať?

Sociálne siete ovládli svet a ja si uvedomujem ich silu. Začala som facebookom, kde som pôsobila len ako súkromná osoba. Funpage vznikla od prvého momentu, ako som začala líčiť. Neskôr pribudol instagram, ktorý je momentálne veľmi trendy. Facebookovej stránke sa venujem len zdieľaním mojich prác či iných príspevkov. Mrzí ma, že ľudia sa naučili žiť virtuálne a akúkoľvek komunikáciu riešia na základe facebooku. Priznám sa, nekomunikujem facebookom, beriem to ako prezentáciu a dokonca som si v istom čase správy aj zablokovala. Chodilo mi denne veľmi veľa otázok a ľudia vyvíjali komunikáciu. Keďže tam netrávim čas, odpovediam sa nevenujem, za čo dokonca vznikajú hejty. Našťastie, ľudia, klientky, ktoré si čo to prečítajú, keď sa informujú, vedia, že je potrebné komunikovať telefonicky. Nie je to forma lenivosti, je to skôr o tom, že keď denne pracujete, nemôžete si po nociach vypisovať s každým. Teraz, keď beriem sociálne siete ako marketing pre prácu, nechápem, ako som si mohla dávať fotky typu, kde som, čo robím a podobne bez toho, aby to malo pre mňa pracovný zmysel. Ľudia ma vnímajú nielen ako vizážistku, ale často počúvam, že som poháňač, motivátor. Nesmierne ma to teší, preto nepridávam len make-up, asi by ma to ani nebavilo, rada zdieľam aj iné udalosti, a preto používam hashtag instablogger. Veľká sila je však youtube a tam sa dostanem časom, keď sa mi stane tento kanál prioritou. Ešte dodám: Nesúhlasím však s verejným osočovaním ľudí, nemám rada, priam neznášam ohováranie, a preto by som zakázala právnou formou verejné ubližovanie, s akým sa stretávame na sociálnych sieťach. Každý má iné zmýšľanie a inak veci vníma, preto pre niekoho môžem byť úžasná osoba a pre niekoho absolútne nesympatická, ale malo by to ostať v našich hlavách a nie sa podieľať na mienkotvorbe, ktorá je často vymyslená, so zámerom ublížiť a potupiť, a to pripisujem ľudskej neprajnosti a závisti.

 

Autor: S&S - Foto: Archív magazínu SPARKLING

Galéria

LUCIA LUCID SLÁDEČKOVÁ
LUCIA LUCID SLÁDEČKOVÁ
LUCIA LUCID SLÁDEČKOVÁ