Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

LOW ENERGY! by Joy Clinic

Aj na vás dopadol splín jesenných dní? V dnešnej uponáhľanej dobe sa stretávame so slovami, ako stres, depresia, vyčerpanie čoraz častejšie. Posvietili sme si na ne :) Prečítajte si zopár rád a trikov, ako sa vyhnúť stavu vyhorenia a úbytku psychických i fyzických síl.

LOW ENERGY! by Joy Clinic

1. SVETLO

Je veľmi dôležitým životabudičom. Organizmus sa lepšie koncentruje, naberá energiu a i myseľ je prebudenejšia. Postarajte sa o to, aby ste ráno po prebudení mali okolo seba dostatok svetla.

2. ČOKOLÁDA a ĎATLE

Odvedčeným „liekom“ na zlú náladu je určite aj čokoláda či ďatle. Podporujú vylučovanie hormónu šťastia, serotonínu.

3. SLNKO

Slnčné lúče nám dodávajú množstvo vitamínov a sú životne dôležité i pre našu myseľ. Nájdite si čas aspoň raz za deň na prechádzku, či pobyt v prírode. Aspoň na krátku chvíľu. Dodá vám silu a energiu.

4. RASTLINY

Možno si to neuvedomujte, ale rastliny majú na nás pozitívny vplyv. Dodávajú nám energiu a dokonca i pocit šťastia.

5. KOMUNIKÁCIA

Pokiaľ sa naozaj cítite, že ste v situácii, kedy sa môže u vás zlomiť bod znesiteľnosti a ste náchylní na smútok, neváhajte rozprávať. O všetkých pocitoch, ktoré cez vás prechádzajú. Či s blízkymi, alebo odborníkmi. Komunikácia je najdôležitejší faktor, ako predísť depresii.

 

Joy Clinic Instagram and Facebook
Autor: Mgr. Simona Stískalová