Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

KRÁSA bez hraníc

Eva Putyerová - žena, ktorá rozširuje posolstvo krásy, je vždy nielen bezchybne nastajlovaná s perfektnou náladou, ale má aj dokonalý make-up. Svedčí to o tom, že svet kozmetiky jej nie je cudzí, práve naopak, veľmi rada skúša nové kozmetické produkty, testuje šminky a dokonca si sama mieša farby, aby docielila dokonalý odtieň. Preto niet divu, že vášeň k líčidlám a kráse nie je pre ňu len podnikaním, ale najmä motiváciou vzdelávať ženy v oblasti starostlivosti o pleť či v líčení - učí ženy byť krásnymi. Práve vášeň je to, čo ju presne vystihuje. „Spolupráca so známou americkou značkou je splnený sen! Vždy som snívala o tom, že budem súčasťou krásy, ktorú môžem odovzdávať ďalej medzi svoje klientky a klientov. A keď si spomeniem na to, že sa mi sen plní, mám husiu kožu,“ priznáva.

KRÁSA bez hraníc

O práci vizážistky sníva veľa žien. Bola aj vaším snom?

Keby mi ktokoľvek pred deviatimi rokmi povedal, že budem raz líčiť rôzne prestížne akcie, ako sú napríklad Miss Universe, Bratislavské módne dni alebo rôzne módne prehliadky, tak sa na tom len schuti zasmejem a poviem, že nikdy.

Čo spôsobilo, že ste skočili rovnými nohami do sveta krásy a kozmetiky, ktorý sa stal vaším povolaním?

To bola veľká náhoda. Vždy som chcela podnikať, ale nebola som presvedčená, v čom. Stále som sa len hľadala. Práca kozmetickej poradkyne prišla ako blesk z jasného neba. V roku 2008 som sa stretla s Dankou Sirkovskou, ktorá mi ponúkla túto jedinečnú možnosť vybudovať si vlastné podnikanie s kozmetikou. Táto myšlienka sa mi veľmi páčila. S podporou mojej rodiny a manžela som sa tomu začala naplno venovať.

Práca vo svete krásy je veľmi atraktívna. Vnímate to tak aj vy?

Moja práca ma veľmi napĺňa a je atraktívna hlavne v tom, že môžem pomáhať iným ženám. Učiť ich, ako mať krásnu zdravú pleť, ako sa správne o ňu starať, ako sa čo najrýchlejšie nalíčiť do práce, prípadne si vybudovať vlastné podnikanie, tak ako ja. Pre mňa je dôležité, keď vidím, ako vyčarím úsmev na tvári iným ženám, keď sa pozrú do zrkadla a povedia si: „Jéééj, to som ja?!“

Každý začiatok je náročný s neistou budúcnosťou. Potvrdilo sa toto pravidlo aj u vás?

Všetky začiatky a všetko nové je ťažké. U mňa hlavne v tom, že som sa venovala inému odboru a nemala som s vizážistikou žiadne skúsenosti. Všetko, čo sa týka kozmetológie a vizáže, som sa musela naučiť od základov. Bolo to všetko nové práve tým, že som tomu nevenovala pozornosť vo svojom živote, napríklad ako sa postarať o svoju pleť, či rýchlo sa upraviť. Absolvovala som veľa školení o pleti, líčení, prípravkoch, komunikácii, vedení tímu či sebadôvere. Tak ako v bežnom živote, keď raz ste hore, raz ste dole, bolo potrebné vydržať a mať chuť sa učiť a čeliť novým výzvam.

Pohybujete sa medzi krásnymi ženami, zúčastňujete sa módnych prehliadok. Ako vnímate krásu vy? Ako pristupujete v oblasti krásy ku svojim klientkam?

Očakávanou úlohou ženy je, aby bola krásna. Každá žena sa chce páčiť. Avšak v prvom rade by mala mať rada hlavne seba, pretože je to prejavom lásky v prvom rade voči sebe. Každá žena môže byť krásna, aj keď len s jednoduchým make-upom. K svo-jim klientkam pristupujem individuálne a hlavne ako k výnimočnej a jedinečnej osobnosti. Snažím sa počúvať ich potreby.

Platia v líčení nejaké pravidlá? Do akej miery máte voľnú ruku pri svojich klientkach? Stane sa, že vám do práce klientky zasahujú?

Áno, určite platia pravidlá, ktoré sú veľmi dôležité, aby make-up vyzeral prirodzene a hlavne, aby vydržal na pleti aj 24 hodín. Vždy si zvolím jeden výrazný prvok - buď oči, alebo pery. Ženy si často mylne myslia, že pri líčení je dôležité voliť farby, v akých sú oblečené. Avšak stačí si zvoliť univerzálne dymové líčenie, ktoré nikdy nevyjde z módy a hodí sa na každú príležitosť. Určite je namieste s klientkou neustále komunikovať a pýtať sa, či má predstavu o tom, ako by malo vyzerať jej líčenie. Pre mňa je veľmi dôležité, aby sa cítila dobre a hlavne, aby bola stotožnená s líčením. Jednoducho, snažím sa ženám zvýšiť sebavedomie. A robím to rada.

Vo svojej profesii sa stretávate nielen s líčením... S čím všetkým ešte?

Áno, je to pravda, nevenujem sa len líčeniu, venujem sa aj kozmetológii. Učím, radím iným ženám, ako sa starať o svoju pleť, aby ju mali krásnu, ale najmä zdravú a bez vrások. Je veľmi dôležité vysvetliť klientkam, prečo je dôležité starať sa o svoju pleť a ako. A v neposlednom rade sa venujem svojmu tímu, ktorý učím a školím. Snažím sa takto posúvať svoje vedomosti ďalej.

Jar je v plnom prúde, čo by ste odporúčali pre ženy i mužov v tomto ročnom období?

S jarou prichádza slniečko a jeho účinky. Preto odporúčam používať kozmetické prípravky s vyšším UV faktorom. Či už krémy alebo make-up.

 

Autor: S&S - Foto: Archív magazínu SPARKLING

Galéria

názov