Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

JEDINÁ BEZLEPKOVÁ INGREDIENCIA, KTORÚ BY MAL VYSKÚŠAŤ KAŽDÝ

V posledných rokoch prebehlo svetom i Slovenskom množstvo trendov v zdravom stravovaní, ktoré smerovali k gluten-free „bezlepkovému" stravovaniu. Nejakým spôsobom gluten-free stravovanie ovplyvnilo celiatikov, ale i ľudí, ktorí nemajú diagnostikované ochorenie pod názvom celiakia - tichý zabijak tenkého čreva. Napriek všetkým „zaručeným" receptom, však existuje jedna jediná ingrediencia, ktorú by mal vyskúšať celiatik i neceliatik. Zelená banánová múka, ktorá sa vyrába veľmi jednoducho z vysušených, nasekaných, spadnutých zelených banánov. 

JEDINÁ BEZLEPKOVÁ INGREDIENCIA, KTORÚ BY MAL VYSKÚŠAŤ KAŽDÝ

Tento hrdina medzi bezlepkovými ingredienciami sa využíva v kulinárstve mnoho rokov vo všetkých kútoch sveta, kde sa stal lacnejšou náhradou bielej múky. Avšak až postupom rokov zelená banánová múka získala svoj obdiv v zdravom stravovaní práve pre svoje úžasné probiotické schopnosti.

Vďaka stimulácii „dobrých" baktérií v črevnej flóre a taktiež vďaka „rezistentnému škrobu", ktorý sa trávi až niekoľko hodín.

Práve vďaka rezistentnému škrobu dokážete zvýšiť schopnosť vášho tela naštartovať metabolizmus, rýchlejšie spaľovanie tukov a zároveň vás dokáže plne zasýtiť, čo je spôsobené vypnutím hormónov hladu. Výskumy dokazujú, že nahradenie 6% karbohydrátov za rezistentné škroby dokáže až o 20-30% zvýšiť spaľovanie tukov v organizme. Ďalšou významnou funkciou zelenej banánovej múky je zvýšenie funkcie imunitného systému, ktorý znižuje riziko vzniku diabetesu, rakoviny a rôznych tráviacich problémov. V neposlednom rade znižuje hladinu cholesterolu.

Raw konzumáciou rezistentného škrobu sa zvyšuje jeho účinok, a preto ho odporúčame pridávať do ranných smoothie, po prípade zamiešať do pohára rastlinného mlieka (mandľové, kokosové). Zelená banánová múka môže byť taktiež adekvátnou náhradou za bezlepkovú bielu múku a môže sa z nej piecť či variť.

 

Autor: Simona Stískalová - Foto: Archív Simona Stískalová

Galéria

JEDINÁ BEZLEPKOVÁ INGREDIENCIA, KTORÚ BY MAL VYSKÚŠAŤ KAŽDÝ