Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

JANE BIRKIN & famous hit „Je t’aime“ first time in Bratislava

Už o pár dní budete mať možnosť počuť naživo originál stále sexi hitu Je t’aime, priamo v podaní slávnej herečky a speváčky Jane Birkin, podľa ktorej je pomenovaná aj slávna luxusná kabelka Birkinka a v speváčkinej výbave nechýba ani v jej veku 71. rokov. V Bratislave na živom koncerte vystúpi po prvýkrát a sprevádzať  ju bude slovenský orchester Cappela Istropolitana.

JANE BIRKIN & famous hit „Je t’aime“ first time in Bratislava

Byť niekým hlboko milovaný, dáva človeku silu. Niekoho hlboko milovať, vám dáva odvahu. Herečka a speváčka Jane Birkin, sa preslávila hitom zo 70 rokov: „Je t‘aime... moi non plus“.

Viac ako 20 rokov po smrti životného partnera prichádza s originálnym a jedinečným koncertným projektom Birkin Gainsbourg Le Symphonique. Je to jej  vyjadrenie pocty a lásky dlhoročnému partnerovi, skladateľovi, hudobníkovi a režisérovi Serge Gainsbourgovi. Bol jedným z najvýraznejších francúzskych umelcov 20. storočia. Ako sama hovorí: „Serge bol nielen básnikom, či objaviteľom nepoznaného. Mal aj ucho symfonika – čoho dôkazom je aj jeho orchestrálne majstrovského dielo Histoire de Melody Nelson.“

Birkin tiež zároveň približuje motiváciu pre vznik nového albumu Le Symphonique, ktorý Gainsbourgove skladby predstavuje v nových symfonických aranžmánoch. Speváčka na jeho tvorbe spojila svoje sily s japonským klaviristom, skladateľom a aranžérom Nobuyuki Nakajimom. Producentsky sa na ňom podieľal Gainsbourgov dlhoročný producent Philippe Lerichomme. Výsledkom je koncertný projekt, na ktorom môžete zažiť prepojenie nadčasových, sugestívnych skladieb s majestátnym zvukom symfonického orchestra.   
Jane Birkin vystúpi na Slovensku vôbec po prvýkrát, a to v sprievode jedného z najprestížnejších slovenských orchestrov, komorného orchestra hl. mesta Bratislava Capella Istropolitana a pod taktovkou dirigenta Daniela Simandla.

Tento exkluzívny koncert je zároveň výnimočný aj tým, že je časovo ohraničený iba na obdobie rokov 2017/2019. V Bratislave sa premiérovo uskutoční koncert Jane Birkin a Capella Istropolitana, dňa 15. apríla o 19.30 hod. vo Veľkej sále bratislavského Istropolisu. 

POZOR! S nami máte možnosť zúčastniť sa koncertu prostredníctvom súťaže na našom instagramovom profile a fb profile ešte dnes a zajtra, kedy vylosujeme 2 výhercov, ktorý si v sprievode vybranej osoby vychutnajú koncert spolu s nami a s organizátormi http://www.citysounds.sk/

Upútavka na projekt BIRKIN / GAINSBOURG - Le Symphonique: 

https://youtu.be/74VoTdcB0pQ 

Sexi duet Je t’aime, ukážka: https://youtu.be/GlpDf6XX_j0 

 

Photo credit: Carole Bellaiche

Galéria

Jane Birkin koncert Istropolis