Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

INTRODUCTION

Šesť dní v týždni maká vo fitku. Len jeden deň má voľno, z toho pol dňa trávi pri pekáči. Aj takto vyzerá bežný život mladej, krásnej športovkyne Tatiany Židekovej, ktorá svojím životným štýlom a perfektnou postavou inšpiruje na instagrame ženy z celého sveta. O tom, čo ju motivuje, aký vzťah má k móde a ako vyzerajú jej bežné dni, nám prezradila viac v rozhovore.

INTRODUCTION

Čo ťa motivovalo k tomu, aby si začala s cvičením a zdravým životným štýlom?
Už od útleho detstva som bola vedená k športu. Tancovala som, jazdila na koňoch, snowboardovala či hrala volejbal. Keď som mala 12 rokov, môj bratranec vyhral na olympijských hrách striebro v snowboardingu. Svojím víťazstvom ma veľmi inšpiroval. Uvedomila som si, že keď niekto niečo chce a ide si za svojím cieľom, tak to môže dokázať. Keď som mala 15 rokov, skončila som s volejbalom, no bez pohybu som nevedela existovať. Začala som chodiť do fitka, kde ma to začalo baviť až natoľko, že som sa začala venovať crossfitu pod vedením trénera Vlada Perextu. Ešte si netrúfam povedať, ako to bude ďalej, ale určite by som chcela vyskúšať aj nejaké crossfitové súťaže.

Čo ťa motivuje k cvičeniu? Ako často cvičíš, koľko času tomu vlastne venuješ?
Pri športe je mojou najväčšou motiváciou postava, ako asi pre každú ženu. Hneď po nej v závese je moja súťaživosť – neznášam pocit, keď mi môj tréner dá niečo spraviť a ja to nedokážem. Od toho momentu začnem skúšať daný cvik každú voľnú chvíľku a väčšinou o dva dni prídem za ním s úsmevom na tvári: „Aha, čo viem." :-) Cvičím tak často, ako sa len dá, čo je šesťkrát do týždňa. Ten jeden deň som už donútená trénerom regenerovať, no keby som mohla, vo fitku by som aj spávala. Nie je to iba kvôli cvičeniu, ale najmä preto, že tam mám okolo seba skvelých ľudí, s ktorými z môjho trojhodinového tréningu hodinu „prekecám". Je to pre mňa spojenie príjemného s užitočným.

Zaujímaš sa aj o módu? Aký štýl najradšej nosíš a v čom sa cítiš pohodlne?
Samozrejme, zaujímam sa všeobecne o módu a aj o módu vo fitku. Zvyknem dosť dlho stáť pred skriňou, kým si oblečiem tie správne legíny a športovú podprsenku, pretože všetko musím mať zladené. Mimo fitka mám rada bežnú módu a preferujem skôr tzv. športovú eleganciu. Základom môjho šatníka sú tenisky. Tie si obúvam k nohaviciam, teplákom, sukni, šatám, jednoducho ku všetkému.

Aká je tvoja predstava voľného dňa a čo v taký deň najradšej robíš?
Môj dokonalý voľný deň vyzerá asi takto: Ráno vstanem, do hodinky sa dám dokopy a bežím cvičiť. Najradšej trénujem nohy. Mám totiž pocit, že tam potrebujem najviac zamakať, pretože ako každá žena chcem mať v plavkách krásny guľatý zadok. Po fitku bežím domov, aby som si konečne dala prvé jedlo. Potom väčšinou poupratujem byt a začnem variť obed. Veľa ľudí o mne vie, že ako rada cvičím, tak rada aj pečiem koláče. Nestáva sa, že voľný deň niečo nenapečiem, a keby som si ešte raz mala vyberať svoje povolanie, chcela by som byť cukrárkou. Ale to by som mala asi sto kilogramov, lebo z každého môjho koláča minimálne polovicu zjem ja. :-) Neskôr poobede väčšinou riešim veci spojené s instagramom (@tatianazidekova). Musím spraviť minimálne jednu fotku, ktorá je uverejniteľná. Zvyšok dňa sa už potom môžem venovať svojmu priateľovi a kamarátom.


Autor: Monika Vranková - Foto: Archív Tatiana Žideková

Galéria

TATIANA ŽIDEKOVÁ
TATIANA ŽIDEKOVÁ
TATIANA ŽIDEKOVÁ
TATIANA ŽIDEKOVÁ
TATIANA ŽIDEKOVÁ
TATIANA ŽIDEKOVÁ
TATIANA ŽIDEKOVÁ
TATIANA ŽIDEKOVÁ