Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Install app for better life

Smartphony a tablety sú našou každodennou povinnou výbavou. Používame ich pri práci, športe, varení alebo platení. Sú plné rôznych aplikácií a funkcií, ktoré sú pre nás nevyhnutnosťou. No netreba zabúdať, že svoje mobily môžeme použiť aj na skvalitnenie a spríjemnenie nášho života.

Install  app for better life

We Croak

 Aplikácia, ktorá vám 5-krát za deň pripomenie, že raz umriete. Na prvý pohľad to možno nevyzerá ako niečo, čo by ste chceli mať vo svojom mobile. No práve fakt, že si niekoľkokrát do dňa uvedomíte, že tu nie ste navždy, vám pomôže lepšie si stanoviť priority a vyrovnať sa so stresom. Krátke výroky spisovateľov, filozofov a známych osobností vám pomôžu zamyslieť sa nad tým, či naozaj musíte aj počas večere s rodinou rozmýšľať nad uzávierkou v práci.

(Aplikácia je dostupná pre operačný systém iOS.)

Forest

Pokiaľ máte problém s častým a bezvýznamným prezeraním telefónu existuje riešenie na váš problém. Stačí ak si vo Foreste nastavíte ľubovoľný časový limit, počas ktorého chcete pracovať alebo sa sústrediť na porade. Počas stanoveného času nemôžete aplikáciu opustiť, inak vám zomrie virtuálne zasadený strom.  Ako motivácia vám poslúži denný prehľad  s hodinami, ktoré ste strávili bez používania vášho smartphonu.

(Aplikácia je dostupná pre operačný systém iOS a Android.)

Pozitívne správy

Média nás každodenne informujú o dianí v našej krajine a vo svete. Zvyčajne sú to však správy o nešťastných udalostiach alebo o nepriaznivej politickej situácii, ktoré v nás zanechávajú nepríjemný pocit. Preto čoraz častejšie vznikajú webové portály, ktoré sa zameriavajú len na pozitívne správy. Vznikajú na základe odborných štúdií, ktoré dokazujú, že neustále vnímanie negatívnych informácií vytvára trvalý strach z budúcnosti. Skúste jeden deň sledovať len dobré správy a všímajte si svoj nový pohľad na svet.

 

Autor: Kristína Mravcová Foto: Photo by Rami Al-zayat on Unsplash