Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

HOT YOGA CENTER

V súčasnosti, keď pribúdajú stále nové druhy jogy, by sme si mali uvedomiť, že jej pricípy ostávajú stále rovnaké a nezávisia od jednotlivých systémov alebo zameraní. Každý z nás je výnimočný a má rozdielne potreby, ale joga je tu vyslovene pre každého, stačí sa len rozhodnúť a nájsť systém jogových cvičení, ktorý vyhovuje práve vám. Ak preferujete teplo, objavte svoju váseň v HOT joge, ktorú si najlepšie zacvičíte v HYC - Hot Yoga Centrum.

HOT YOGA CENTER

Prvé zmienky o joge pochádzajú z územia dnešného Pakistanu a sú staré niekoľko tisíc rokov. Tieto dávne eposy popisujúce jogu sa však často líšia so západným ponímaním toho, čo nazývame jogou dnes. Dôležité je vybrať si správne skúseného lektora a jogu, ktorej cvičenie vám prinesie vnútornú rovnováhu a pokoj, zlepšenie zdravia a v neposlednom rade lepšiu koncentráciu a celkovú vyrovnanosť.

V HYC nájdete rôzne druhy a variácie jogy, celkovo až 15 druhov, ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých. Team lektorov - ich vzájomné skúsenosti a prax tvoria unikátny celok. Absolvujú dlhoročné vzdelávanie, rôzne joga cesty a pobyty, kde sa učia a zdokonaľujú práve pre vás. Kvôli vzdelávaniu precestovali takmer celý svet - krajiny ako Kanada, Anglicko, India, Indonézia, Francúzsko, Kanárske ostrovy, Rusko, Costa Rica, Nepál, Srí Lanka, Thajsko, USA a stále cestujú. Práve vďaka teamu lektorov, ktorí neustále investujú čas a energiu do ďalšieho napredovania, získalo HYC, v rámci všetkých prevádzok, titul najnavštevovanejšieho joga centra v Bratislave. 

V tomto článku by sme radi upriamili vašu pozornosť na HOT jogu, pri ktorej sa cvičí vo vyhrievanej miestnosti približne na 40 °C. V HYC centrách nájdete v ponuke tri druhy tejto jogy a to konkrátne HOT Yoga Klasik, HOT Yoga Flow a HOT Yoga Relax.

HOT YOGA KLASIK je zostava cvikov, na každej hodine vždy rovnaká, aby ste sa mohli postupne zdokonaľovať v prevedení jednotlivých pozícií. Táto motivujúca hodina buduje silu, vytrvalosť a flexibilitu. Rovnaká zostava pozícií každú hodinu umožňuje perfektné zdokonalenie sa v jednotlivých pozíciách. Je vhodná pre všetky vekové kategórie a úrovne, najmä pre začiatočníkov. Hlavné výhody sú posilnenie hornej časti tela a brušných svalov, celkové spevnenie a zlepšenie držania tela, budovanie disciplíny a sily. A ako pri každej Hot joge detoxikácia a uvoľnenie tela aj mysle. Poskytuje dobrý základ pre Hot Flow hodinu.

HOT YOGA FLOW je zostava pozícií (asán), ktoré na seba plynulo nadväzujú a táto zostava je každú hodinu rozdielna. Náročnejšia zostava s hudbou je kombináciou Hatga, Astanga a Vinyasa jogy, ako aj posilňovanie brušných svalov. Flow joga vás naučí pracovať s dychom a nájsť zmysel pre potešenie počas cvičenia i mimo neho. Výhodou Flow jogy je posilnenie rôznych svalových skupín hornej aj dolnej časti tela, brušných svalov, otváranie panvových svalov, zlepšenie dýchania a následne získanie energie, rozvíjanie flexibility a budovanie koncentrácie. 

HOT YOGA RELAX je lekcia v pomalšom tempe, určená pre všetkých tých, ktorí sa stále obávajú vyskúšať jogu vo vyhriatej sále. Vhodná aj pre začiatočníkov aj pokročilých, tiež všetky vekové kategórie a je výnimočne vhodná pre liečbu starých zranení. Motivujúca a relaxačná hodina s hudbou sa zameriava prevažne na pozície cvičené na zemi, ktorých pomalšie tempo umožňuje prácu so zraneniami, osvojenie si správneho držania tela a dýchania. Cvičením si zlepšíte flexibilitu tela a vybudujete správne telesné zarovnanie. Hodina pôsobí veľmi relaxačne a upokojujúco a poskytuje dobrý základ pre ostatné hodiny. 

Ako sme však písali na začiatku, v HYC centrách si môžete vybrať až z päťnástich druhov jogy, takže vybrať si môže naozaj každý. A pokiaľ preferujete iný druh relaxu, pokojne sa môžete nechať rozmaznávať vo wellness so saunou a vírivkou, masážami alebo kozmetickými procedúrami. V HOT Yoga Centrách jednoducho nájdete všetko, čo vaše telo a myseľ potrebuje.

 

www.hyc.sk

 

Autor: Miriam Veterníková Foto credit: archív HYC

 

Galéria

názov
názov
názov
názov
názov