Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Feng Shui in 5 easy steps!

Jar v plnom prúde a všetci si uvedomujeme, že prichádza čas „jarného detoxu“. Či už pre naše zdravie, šatník alebo domov. Jarné upratovanie neznamená len umývanie okien, či triedenie vecí! My sme sa pozreli ako dostať do našich domovov pokoj a harmóniu prostredníctvom Feng Shui. Pred pár mesiacmi prišiel trend hygge neskôr zen dekórovanie, ale Feng Shui nejakým záhadným spôsobom neustále prebýva v našich mysliach. Je to starobylé učenie, ktoré by nás malo priviesť k vytvoreniu takého domova, ktorý nám bude napomáhať k lepšiemu prežívaniu života. Predstavuje skvelý spôsob prežitia jari i v domácnosti. Ako vlastne začať a správne vytvoriť vibráciu Feng Shui? To sa dočítate v nasledujúcich piatich tipoch!

Feng Shui in 5 easy steps!

Feng Shui je umenie a veda vytvárania pokojného prostredia pre nás, naše sny, aby človek mohol prekvitať. Pravidiel pre vytvorenie takéhoto domova je mnoho, avšak jedno hovorí, že pokiaľ aj pri tvorbe svojho domova počúvate svoju intuíciu, vždy ho zariadite podľa Feng Shui. Je viac než isté, že koncept domova sa odráža a ovplyvňuje i náš život, začneme vnímať rozmer našich životov, pridávať lásku či zámer. Získame viac pokoja, lepší spánok, zlomíme naše zlozvyky, získame energiu, uzdravenie alebo väčšiu pozornosť. To je len pár vecí, ktoré môžu nastať, keď sa rozhodneme uskutočniť svoje sny vo svojom domove.

1. Vnútorná očista domova

Pokúste sa skôr než sa pustíte do jarného upratovania, nastaviť si zámer. Vyčistite, pozametajte, vysypte a vyleštite naozaj aj všetky energetické bloky vo vašej domácnosti a zároveň i vašu myseľ. Práve umytie okien odráža i umytie mysle.

2. Očista priestoru s magickým čarom

Pravdepodobne ste sa už stretli s účinkami pálenia bielej šalvie. Skúste sa posunúť o level vyšie a spojte bielu šalviu s cédrom (pomáha odstraňovať nežiadúcu energiu iných ľudí) a so santalovým drevom, ktoré prináša blaho a čistotu pocitov. Otvorte okná, zapáľte bielu šalviu, céder a santalové drevo. Pomaly prechádzajte po domove a vždy sa zastavte v rohoch, kde dochádza k uviaznutiu energie. Uvidíte koľko dymu v rohoch spozorujete. :-)

3. Všetko nepotrebné - PREČ!

Vyhodiť, vyhodiť, vyhodiť. Všetko, čo nepoužívate, nepotrebujete alebo nechcete. Taktiež si premažte svoju emailovú schránku, aplikácie a ďalšie veci v telefóne a laptope, ktoré sú zbytočné.

4. Domov - váš odraz. Spojte sa s tým, čo milujete

Uistite sa, že váš domov je naozaj vašim odrazom. Ak máte radi varenie, ako to odráža vaša kuchyňa? Ak radi čítate, ako je na tom vaša knižnica? Vieme, že to znie jednoducho, ale je úžasné, koľko ľudí miluje veci a nemá ich doma. Ak prepojíte váš domov s vecami, ktoré naozaj máte radi, vytvoríte si priestor, ktorý vás bude posilňovať a uzemňovať.

5. Vytvorte si viac priestoru pre oddych a meditáciu

Každý domov potrebuje svoj priestor pre „svätyňu“. Vytvorte si poličku s vašimi obľúbenými kryštálmi alebo si vytvorte priestor pre jógovú podložku, či priestor vo vašej kúpeľni pre kúpeľové soli a sviečky. Jedným z dôležitých bodov ako priniesť viac pokoja i do spánku, je zbavenie sa TV zo spálne. Nájdite si to pravé, čo funguje na vás, aby ste si skutočne oddýchli aj doma a uvidíte svet oveľa žiarivejšie.

 

Autor: S&S Foto: web

Galéria

1. Vnútorná očista domova
2. Očista priestoru s magickým čarom
2. Očista priestoru s magickým čarom
3. Všetko nepotrebné - PREČ!
4. Domov - váš odraz. Spojte sa s tým, čo milujete
5. Vytvorte si viac priestoru pre oddych a meditáciu