Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

FASHION SPARKLING CHARITY NIGHT 2017 - filantropická udalosť v znamení módy a luxusu -

V pondelok 15. mája 2017 sa v nádherných priestoroch historického Paláca Žofín v Prahe konala jedinečná udalosť spoločenského významu pod názvom Fashion Sparkling Charity Night 2017. Hostiteľom bola generálna riaditeľka televíznej stanice FashionTV czech&slovak Gabriela Drobová. Filantropia sa v tento výnimočný večer spojila s módou, aby získala prostriedky pre Domov sv. Vincenta de Paul v Dolním Podluží, ktorý pomáha hendikepovaným rodičom s deťmi. Aj vďaka ambasádorke projektu pani Monike Babišovej, partnerovi galavečera Agentúre CzechTourism či prehliadke šperkov talianskej značky Bulgari v podaní talentovaných baletiek Národného divadla sa tento prestížny event zaradil medzi TOP kultúrne udalosti v Českej republike. Viac nám o tomto úžasnom projekte povie naša krásna marketingová riaditeľka Nina Šurinová Sedláková, ktorá mala tú česť a v zastúpení magazínu SPARKLING sa ho zúčastnila osobne...

FASHION SPARKLING CHARITY NIGHT 2017  - filantropická udalosť v znamení módy a luxusu -

Na úvod nám prezraď, ako vlastne vznikla spolupráca nášho magazínu a Fashion Sparkling Charity Night 2017?

Spolupráca vznikla na základe dohody s mojou výbornou kamarátkou Gabikou Drobovou, za čo jej chcem, samozrejme, veľmi pekne poďakovať.

 

„Fashion Sparkling Charity Night sa rozhodla integrovať zdanlivo nespojiteľné. Má ambíciu nadchnúť, inšpirovať ľudí a pomôcť, lebo je to prirodzená súčasť našich životov.“ (Gabriela Drobová)

 

Ani na minútu som nezaváhala, pretože tento projekt bol naozaj inšpirujúci a zaujímavý. Doteraz sa vždy konal len u nás, ale počula som len samú chválu. Z tohto dôvodu išlo o skvelú príležitosť, vďaka ktorej sme mohli nielen prispieť na dobrú vec, ale súčasne aj odprezentovať náš magazín.

 

Popíš nám pocity a dojmy z tejto výnimočnej udalosti, ktoré v tebe nepochybne rezonujú ešte aj dnes...

Moje pocity a dojmy sú ešte aj teraz veľmi intenzívne. Na tejto akcii sa totiž stretli nielen výnimoční ľudia, ako p. Babiš s manželkou, ale aj samotné priestory, kde sa odohrával galavečer, boli skutočne nádherné. Celkovo bola akcia krásne vyzdobená. Bol to doslova estetický zážitok pre dušu. :) Samozrejme vo mne pocity rezonujú ešte aj dnes a som naozaj veľmi rada, že som mala tú česť byť medzi pozvanými. V knihe, ktorá vznikla z tejto akcie, sa na konci medzi pozvánkami objavilo dokonca aj moje meno. To ma úplne dojalo. Organizátori tam poďakovali niektorým ľuďom a ja som bola jednou z nich. Bolo to pre mňa skutočne výnimočné aj z toho dôvodu, že výťažok z akcie išiel na dobrú vec. Človek má vtedy pocit, že urobil niečo dobré pre spoločnosť, čo si myslím, že by malo byť etickým kódexom každého jedného z nás. Silnejší by totiž vždy mali pomáhať tým slabším...

 

Videli sme fotografie, ktoré nám doslova vyrazili dych. Kto bol dizajnérom tvojich nádherných šiat?

Keďže sa akcia konala v Prahe, tak kto iný by ma mal obliekať ako Ponerovci. :) Ich šaty som mala dokonca oblečené aj na Krste prvého vydania nášho magazínu. V tomto prípade sme zvolili čierne šaty podobného strihu. Tieto však boli tak výnimočné, že som sa do nich okamžite zamilovala. :) Dostala som ich ako darček od blízkej osoby na narodeniny, a preto majú špeciálne miesto v mojom šatníku.

 

Ako dlho ti vlastne trvala príprava na akciu tohto formátu?

Cesta po Prahy mi trvala neuveriteľných 7 hodín... Na samotnú prípravu som tak mala naozaj veľmi málo času. Našťastie som celý môj look mala dopredu premyslený, takže som to napokon predsa len stihla... Chcem sa veľmi pekne poďakovať Ivanovi Šablatúrovi, žijúcemu v Prahe. Ten mi totiž pomohol zohnať profesionálku, ktorá ma krásne nalíčila a upravila.

 

Z tvojich slov je zrejmé, že si si akciu poriadne užila. Kto ti robil spoločnosť?

Na galavečeri som sedela pri stole s mojou veľmi dobrou kamarátkou Majkou Zelinovou, ďalej s Deniskou Mendrejovou, Jankou Štefánkovou, ako aj s Ponerovcami, s ktorými budeme spolupracovať v rámci online magazínu, kde budú mať svoj pravidelný blog. Úžasný zážitok nám umocnila aj Mária Čírová svojím spevom či perfektná prehliadka. Tejto výnimočnej udalosti sa zúčastnila aj naša súčasná šéfredaktorka Janka Mutňanská. Veľmi nás dodnes mrzí, že sa akcie pre svoju zaneprázdnenosť nemohla zúčastniť majiteľka nášho magazínu. Pevne veríme, že v budúcnosti sa tam opäť stretneme, avšak už v plnej zostave. :)

 

Na záver si dovolíme citovať Moniku Babišovú, ktorá po skončení galavečera prevzala symbolický šek na sumu viac ako 1 300 000 CZK. Dojatá mierou štedrosti sa neubránila slovám: „Som šťastná a veľmi vďačná, že sa podarilo vybrať na zmysluplný projekt takúto vysokú čiastku. Všetkým darcom srdečne ďakujem.“

 

Autor: Monika Vranková - Foto: Archív Nina Šurinová Sedláková

Galéria

Nina Šurinová Sedláková
PONER style
FASHION SPARKLING CHARITY NIGHT 2017
FASHION SPARKLING CHARITY NIGHT 2017
FASHION SPARKLING CHARITY NIGHT 2017
Janka Mutňanská