Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Earth hour – hodina, pri ktorej si Zem vydýchne!

Každý z nás by si mal byť vedomí jedného z najaktuálnejších environmentálnych problémov, ktorým je klimatická zmena. Človek bohužiaľ zohráva v tomto probléme veľkú rolu a väčšina z nás si zvykla nebrať na našu planétu žiaden ohľad. Napriek tomu je tu vždy čas, malými a postupnými krokmi dosiahnuť zmenu.

Earth hour – hodina, pri ktorej si Zem vydýchne!

Práve dnes, v sobotu, 24. marca o 20:30 máte možnosť počas jednej hodiny ukázať svetu, že nie ste ľahostajný a symbolicky vypnúť všetky svetlá vo vašej domácnosti. História tohto, dnes už svetoznámeho eventu, začala v austrálskom Sydney v roku 2007. Každým rokom sa do akcie zapojilo viac a viac ľudí a v roku 2017 to bolo opäť rekordných 187 krajín sveta. Hodina Zeme je akcia organizovaná neziskovou organizáciou Svetový fond na ochranu prírody, známym pod anglickou skratkou WWF. Hlavnou víziou tejto akcie je bojovať s klimatickými zmenami, chrániť našu planétu a vytvoriť budúcnosť, kde príroda a človek môžu spoločne rozkvitať. Je to možnosť uvedomiť si, ako málo niekedy stačí, aby sme pomohli dobrému úmyslu a naučili sa šetriť energiu.

Podľa Sarah Brylinsky, manažérky Cornell University v New Yorku, je tento deň „pripomenutím toho, že spoločne môže veľa malých skutkov priniesť veľkú zmenu!“ A presne to by sme si mali v tento deň uvedomiť. Nepozerajme sa na ostatných, ale začnime od samých seba. Dnes o 20:30 vypnite na hodinu všetky nepotrebné svetlá a spotrebiče. Zamyslite sa nad tým, aké kroky by ste mohli každý deň urobiť preto, aby sa nám na tejto planéte žilo lepšie. Kľudne sa pochváľte aj na sociálnych sieťach pod hasthagom #earthhour a šírte tento skvelý úmysel aj so svojimi priateľmi! Magazín SPARKLING sa zapojí s Vami!

 

Autor: Martin Nemček Foto: WWF , Unsplash

Galéria

© WWF